Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz tl-x #34987 üzenetére

    A használati útmutató (UserGuide.pdf) 14. oldalán van egy kép a gép fenekéről, azon 3 csavarhely látható. Gyakorlatilag majdnem minden projektor így van előkészítve, csak a csavarok pozíciója tér el. A polcra való felszerelésnek megvan az a hátránya, hogy ha a csavarok a polchoz vannak felfogatva, akkor a projektor ott fix, döntésre még csak-csak, de a vetítési irány utólagos finomhangolására már nem lesz lehetőség. Én a projektor liftemnél ezt úgy oldottam meg, hogy a gépet nem közvetlenül a polchoz erősítettem, hanem egy köztes vékony lemezre. A lemezt viszont egy fix csavarral (elöl, majdnem pont a lencse alatt) és két nagy alátétes, síkban az első csavar körül egy-egy ívelt vájatban elcsúsztatható csavarral (a vékony lemez hátuljánál) szereltem fel a polcra. Így ha a projektor felszerelés után nem nézne megfelelő irányba, a vékony lemezt az első csavar (mint középpont) körül néhány fokkal jobbra és balra el lehet forgatni.

    Ha a két hátsó csavar hosszabb és nem szorosan fogja a köztes lemezt, hanem van lehetőség általuk a lemez hátulját fel-le emelgetni, akkor a projektor előre-hátra és oldalirányú döntése is megoldott.

Új hozzászólás Aktív témák