Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danih

    addikt

    Hali!

    Egy Acer H5350-es projektort nyúzok egy ideje. Én is az LCD TV <-> Projektor dilemmával bajlódtam egy ideig, és a projektor mellett tettem le a voksom.
    Nem bántam meg!
    Ennek a típusnak nagy előnye a színhűség, a ColorBoost tényleg nem marketingfogás! A színek hihetetlen jók! Hátránya: kontraszt és a feketék. Ebben prezentációs lámpa van, és ez bizony látszik. A kép legsötétebb 10%-a teljesen homogén - az alatt már nem tesz különbséget! Ez az info mondjuk egy tesztből van, engem eddig nem zavart :)
    Aki ebben gondolkodik mindenképpen nézze meg egy boltban előtte, hogy érzékeny-e a szivárványhatásra! Én cseppet igen, rögtön észre is vettem, de ez egy múló dolog, az agyam már "nem annyira figyel oda" erre - ahogy telik az idő egyre kevesebbet veszem észre :). Feleségem abszolút nem látja.
    Játékra nagyon király! Főleg autós gamékra, én NFS:MW-t és Flatout 2-t nyomtam, multiban pedig Motor Kombat - eszméletlen :)
    Remek éles képet ad, én nem vettem észre "mázolódást" a pixelek között ami néha jellemző a DLP projektorokra. Negatívum még hogy nekem fárasztja a szemem, igaz, ez néhány óra filmnézés után kezd mutatkozni :).
    Fizikai jellemzői nagyon vonzóak. Rendkívül kicsi és könnyű, mindössze 2,3 kg! Elég halk is, ami remek. Én ECO módban használom, ilyenkor a fényerő 1600 lumen, ami még sok is házimozira. Ellenben már kora este is élvezhető képet ad sötétítés nélkül, ez játékra és TV-re kiváló.
    Egyelőre nincs hozzá vásznam ezért magam csináltam egyet. Elmentem egy méteráru boltba, eredetileg sötétítő függönyért (blackout cloth), de egy ilyen műanyag terítővel tértem vissza, ami vastag, hátoldala teljesen fehér és kicsit textúrázott, 800 ft métere, vettem 3 m-t. Alul-felül rávarrtam egy karnist, szóval a gravitáció ereje feszíti a vásznat függőlegesen. Minimális gyűrődések vannak, ám engem nem zavar, vetítés közben nem is látszik. Időleges vászonnak remek és fillérekből megvan.

    Ha valakinek bármilyen kérdése van ezzel a modellel kapcsolatban arra szívesen válaszolok.

Új hozzászólás Aktív témák