Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • PiGonE

    csendes tag

    válasz divot #17 üzenetére

    Akkor te nem olcsó kategóriás digitális gépről beszélsz. Mindenesetre nem mindegy, hogy 25 Ft/kép vagy 100 Ft/kép előhívási díjjal csináltatsz papírképet. Ez nálad nyaralásonként 250 kép x 100 Ft = 25.000 Ft... Azután még nem is számoltam a memóriakártyákat... (ami szintén ott van kb. 15.000 Ft körül). Ez már több, mintha előhivattad volna őket. Szóval ebben egyáltalán nincs igazad, gondolom ebben egyetértesz
    És pl. az Ofotért üzletekben csak (!) azért fizetsz, amit elviszel. Tehát semmivel sem éri meg jobban a digitális gép, csupán drágább - az viszont minden tekintetben. Az, hogy nem sikerültek a nyaralási képek, csak egy dolgot tudok mondani: a fényképezést is kicsit meg kell tanulni... és persze nem mind1, milyen géppel készítesz felvételeket. Gondolom, egyetértesz abban is, hogy amig a te géped egy helyen mér távolságot, élességet, addig én a tükrössel 7 (!) db, állítható pontokon tudok mérni. És ezzel rengeteg lehetőség adott, ha van egy kis kreativitás az emberben... És én tényleg csak azokat fényképezem le, amiket érdemesnek találok. A jó minőségről is tudnék vitát nyitni, nem olyan sok múlik azon, hány mpixeles egy gép, használtam HP P318-ast és HP P620-ast, és a 318-as szebb képeket csinált, holott a 620-as drágább is, nagyobb mpixellel bír. Ez inkább a lencsén múlik, a CCD szenzorán. Gondolom, te sem véletlenül vettél Nikont (ami egy elismert márka), mintsem Tesco-s Trust 27.900 Ft-os 3.3Mpixeles (!!!) gépet.... VAN KÜLÖNBSÉG.... ;-)))) A beépített vakukról, vörösszem-csökkentő effektekről már nem is mondok semmit..... Üdv: PiGonE

    ...$ no comment $...

  • PiGonE

    csendes tag

    válasz divot #21 üzenetére

    Hát igen. Írhatnál erről a gépről, a tapasztalataidról, érdekelne, mit is tud ez a Nikon. Jó fényképezést! Üdv: PiGonE

    ...$ no comment $...

Aktív témák