Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WZP

    aktív tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni notebook választás ügyében. A kitöltött kérdések:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Valamikor az elkövetkezendő hónapokban, maximum fél éven belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    300k-nál semmiképpen sem szeretnék feljebb menni.
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Netezésre, és játékra. Leginkább játékra :)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    CS:GO, WoT, és hasonlók, de mindent el kéne vinnie, még a legújabbakat is, legalább minimumon.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Lehető legnagyobb (súly nem számít) 1920x1080. Mivel játékra lesz, kb mindegy hogy TN vagy IPS, csak ne legyen tükröződős.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat hoznám vinném, kb minden hétköznap. Utazás közben nem valószínű hogy elővenném.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    semmi.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Lehetőleg SSD, de ezt utólag is hajlandó lennék cserélni, 250-es 850 evo már elég igazából, de nem kizáró ok, ha m.sata vagy sima 2,5"-es ssd mellé befér még egy hdd is. ODD egyáltalán nem szükséges.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Normális. Hűtés.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt sincs kizárva, de alapvetően új lenne a legjobb.

    Nézegettem az MSI gamer vonalát, valamint az Asus ROG-okat is, de nem egyértelmű számomra, hogy ezek közül kéne-e egyáltalán választani. Ami feltűnt, hogy már a promó anyagban 85-90 fokokkal számolnak a GPU környékén, amit én nagyon soknak tartok. Egyébként kb egy GTX860M szintet szeretnék azért elérni, ha megoldható.

    Ami még nagyon fontos lenne, hogy ne a gyártón keresztül kelljen beszerezni a driverket, ha megoldható. Szóval ne legyen tiltva az original driver telepítésének lehetősége.

    Köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

    Inter Arma Enim Silent Leges

  • WZP

    aktív tag

    Sziasztok!

    Meg tudnátok mondani, hogy hogyan áll a jelenlegi termékkínálat DX12-vel ? Úgy tudom csak a legújabb GCN-es mobil Radeonok támogatják 100%-ban. A GTX-ek hogy állnak vele ? Mikor várható olyan mobil nvidia, ami már 100%-os támogatást nyújt ?

    Köszönöm.

    Inter Arma Enim Silent Leges

  • WZP

    aktív tag

    válasz szabonagyur #95350 üzenetére

    Hardveres alapokra gondoltam, mivel elméletileg már véglegesítve van a DX12. ha jól értem a sok sok rizsát, akkor a 965 970 és 980 tudja VALAMENNYIRE a DX12-t, de ha jól értem csak a következő generáció fogja tudni teljes értékűen ? 960 és alatta pedig egyáltalán nem ?

    Inter Arma Enim Silent Leges

  • WZP

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem tudtok valami infót valami olyan közeljövőben piacradobott kártyáról, ami már maxwell 2-vel jön, és nem 450k mint a GTX 965M-es notebookok ? Elég lenne nekem GTX 950M körüli teljesítmény valami jó kis G551JW szerűséggel, de jó lenne már jövőálló technológiába fektetni.(ami tudja a DX12-t legalább, és energiahatékonyságban is alapból jobb)

    Köszi.

    Inter Arma Enim Silent Leges

  • WZP

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kérlek ajánljatok valamit.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Még idén.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100-150k
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    netezés, iskola, filmnézés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    max böngészős játékok
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    matt, 15,6, 1080p
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    menet közben nem lesz nagyon használva, időnként lesz talán mozgatva
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    ha olcsóbb úgy, akkor semmi, amúgy win.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    mindenképp ssd, legalább 128-as
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    gigabites RJ45, nemhiszem hogy belefér 8GB RAM, de ha igen, az nem lenne baj, jó lenne hetedik generációs i3 legalább, vagy ryzen alapú AMD, pentium inkább ne
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    inkább csak új

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Inter Arma Enim Silent Leges

Új hozzászólás Aktív témák