Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duo

    őstag

    Üdv Urak!
    Sorban végigmegyek a pontokon. illetve további segítséget kérek; egy nulladik ponttal kezdek mert egy desktop rendszert cserélnék le notebookra.
    szóval:
    (0) van egy viszonylag új, pár hónapos, keveset futott desktopom: mini ITX rendszer. garis, a monitort perifériákat és a procit leszámítva. a következőről van szó:
    _____________________________________
    Alaplap: Asrock H81M (ITX)
    Memória: 16 GB HyperX (2x8Gb 1600Mhz)
    Proci: core i5 4460S
    Tárolók:
    120 GB SSD Kingston Hyperx Fury
    750Gb 2,5 HDD WD blue
    Táp: be quiet! system power7 300W 80+ bronze
    Ház: Fractal Design Node304.
    Hűtés: Alpenföhn Ben Nevis
    Perifériák:
    Logitech ex110 bill+egér
    Samsung syncmaster 22" FHD LCD-TFT monitor pontos tipust most nem tudok.de megnézem még ma.
    ______________________________________
    Ezt cserélném notebookra értelemszerüen ráfizetéssel.(ennek mértéke a dilemma, ebben abszolút nem látok tisztán ezért is kerestem fel a topikot.biztos van egy összeg ami fölött azt mondom hogy inkább nem cserélem). hasonló teljesítményt szeretnék notebook méretben.
    ____________________________________________________
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Hamarosan, a plusz pénz rádobásától függ, illetve mikor lesz meg az igazi. (nehéz megmondani mikor jön össze az eladás, vagy a csere. mondjuk egy-két hónapon belül.de ez lehet a jövő hét is ha kedvező a csillagok állása ugye.)
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Sajnos ezt pontosan nem tudom megmondani ehhez kell a konfig beárazása. 180-200-220K-ig elmennék, de ebből lejönne a mostani desktop ára.
    (3) Felhasználás? net, film, zene, képszerkesztés, kis virtualbox, oldschool játékok, utóbbi kettő szökőévente.
    néha teamviewerrel távmenedzselnék más gépeket.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    heroes3 morrowind, nwn, minecraft ha elfutna az jó lenne.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    a méret 15,6-17-ig. jó lenne FHD de szerintem lóg a kezem a bilibe. matt lenne jó, tn vagy ips nem lényegi szempont.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? a gép leginkább asztalon lenne, desktopként használva.
    (7) Operációs rendszer? Linux->debian, ubuntu
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    60-120 ssd 500, 750 hdd jó lenne, ramból lehet h elég egyelőre a 8Gb de képes legyen kezelni 16-ot. optikai meghajtó nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?pár dolog: a jó hűtés masszív kivitel jó lenne, 3-5évig nem cserélném. ha régebbi lesz a proci akkor kellene diszkrét vga(nem kell különösebben erős, de semmiképp sem AMD/radeon. a linux miatt csak intel/nvidia megoldás játszik. pont a fentebb említett, néhány játék miatt. meg azért a youtube ne akadjon már.) ja igen uefi bios nem lenne hátrány.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? kizárólag használt érdekel, jó lenne minél olcsóbban megúszni.

    köszönöm előre is!

    duo

    _____________________
    más:

    @Mikulásbá: computerimperium miért nem ajánlott? (pont onnan akarok használt desktop cuccot (brand, irodai.) venni ismerősnek. mi velük a gond, milyen más hely van ami ajánlott?

    köszi szépen!

    [ Szerkesztve ]

    Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

  • duo

    őstag

    köszönöm mindenkinek! :K

    Máté94: néztem a tipust tetszetős. bár azoktól a szigetes billenytyűzetektől a hideg ráz. (ez mondjuk egyéni szoc probléma.) az a proci talán kevés. (oké tudom, ennyiért ez van)
    Khelben: köszönöm, ebben az irányban fogok nézelődni. (mármint a munkaállomások tekintetében.)
    ez csak hardveraprós fogás lehet vagy vannak olyan boltok ahol forgalmaznak használtan ilyemit?
    laszlobak: nem új notebookra hanem használtra. És úgy kell érteni hogy a jelenlegi asztali konfigurációm értéke = Y

    a pénz amit a kipótlására szánok az az X

    X+Y=kb200K. Ezért indítottam azzal hogy ha valaki tud legyen szíves segítsen beárazni a konfigomat, akkor megvan az Y és pontosan tudni fogom mennyit kell(ene) rádobnom. az lesz az X.

    azért itt tettem fel ez az érintőlegesen kapcsolódó kérdést, mert hátha jár hasonló cipőben valaki hogy desktop konfigot cserél noteszre.
    ez utóbbi kérdés még mindig él: mennyiért tudom elpasszolni a cuccom szerintetek?

    Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

Új hozzászólás Aktív témák