Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badd

    tag

    Sziasztok!

    Laptop vásárlás előtt állok (vagyis nem én, de ez mindegy.) A Topic összefoglalóban lévő kérdésekre a válasz amivel definiálom, hogy milyen gépre lenne szükség:
    1, 1-2 héten belül mindenképp
    2, max 130ezer Ft
    3, Igazából csak internetezés a cél.
    4, Játékra egyáltalán nem lenne használva.
    5, Netezéshez nagy teljesítmény nem kell, így a minőség előrébb tud kerülni.
    6, Ha belefér a keretösszegbe akkor lehet benne SSD, de nem feltétel.
    7, Ha tudtok, akkor ajánljatok egy 15 és egy 17 colosat is, a két méret közül még nincs pontosan eldöntve, hogy melyik lenne a megfelelő. Ha van, akkor pedig matt legyen a kijelző.
    8, Tömegre nincs nagyon kikötés.
    9, Inkább legyen oprendszer, mint ne.
    10, Nem feltétlen kell nagy tárhely. RAM-ból legalább 2GB legyen. Optikai meghajtó nem baj ha van.
    11, passz
    12, nem lesz használva CPU és GPU igényes alkalmazás
    13, Mivel mostanában nem foglalkoztam Notebookokkal így még nem néztem utána, hogy mi lenne. Ezért fordultam hozzátok.
    14, Kizárólag csak új legyen.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • badd

    tag

    Sziasztok!

    Újabb ajánlásért fordulok hozzátok. Tesóm régi Dell m1530-as laptopja megadta magát és most szeretne egy újat. A kérdésekre váalszolva:
    1, A vásárlás 1 hónapon belül lenne.
    2, max 200ezer forint.
    3, Felhasználási kör: irodai programok, fényképszerkesztés (Lightroom, Photoshop), egy két spec program(de amin a Lightroom és a Photoshop akadás nélkül elfut, azon ezek a programok is), film nézés
    4, Egyáltalán nem lesz játékra használva.
    5, Nem kell csúcshardver, de a fentebb említett programok akadás nélkül fussanak, és ha ez erőforrásból megvan, akkor a maradék pénz inkább a minőségre fordítódjon, ne a kihasználatlan többlet erőre.
    6, Opcionális, ha belefér a keretösszegbe úgy, hogy a mellett lévő többi hardver is jó, akkor lehet, ha nem, akkor lehet HDD. Annyiban mondjuk nagy eséllyel ki esik, hogy a 125 GB kevés lenne, a 256-os SSD meg nem annyira olcsó már.
    7, Inkább legyen matt a kijelző, de ha fényesben van sokkal jobb ajánlat, akkor lehet az is.
    8, passz, nem annyira szempont
    9, Oprendszer kell, vagy hát nem kell feltétlen hogy gyárilag rajta legyen, de a rendszer ára is beletartozik a 200ezerbe, ha külön lesz megvéve. (Windows 7/8.1)
    10, ha SSD, akkor 256, de ha HDD akkor kb 750 GB, de min. 500GB. RAM-ból min. 4GB szerintem.
    11, webkamera, SD kártyaolvasó legyen
    12, A Lightroom és a Photoshop az amihez a teljesítménynek kéne passzolnia.
    13, még nem néztem.
    14, Kizárólag újról lehet szó.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • badd

    tag

    Sziasztok!

    Egy ismerősömnek keresnék laptopot, ebben szeretném kérni a szakértők ajánlását. Kérdésekre a válasz:
    (1) Egy-két héten belül biztosan vásárolna, ugyanis a mostani laptopjának a videokártyája már haldoklik.
    (2) Ár: A 300ezer forintos kategória. Ha nincs ebben megfelelő, akkor lehet esetleg 400ezres is (de nem cél). Meg nyilván, ha van olcsóbban is megfelelő, akkor az nem baj :)
    (3) Irodai programokra lenne használva. Semmi játék, programozás, grafika, renderelés vagy ilyesmi erőforrásigényes dolog.
    (4) Nem lesz játék rajta, semmilyen mértékben.
    (5) max. 15,6", de inkább ilyen 13" környéki. Felbontásnál én HD-t preferálnám, de arról nincs infóm, hogy neki elég-e a kisebb is, szóval igazából lehet olyan is. Ami lényeges, hogy MATT legyen.
    (6) Lesz hordozva, szóval azért strapabíró legyen.
    (7) Op. rendszerről nincs infóm, de szerintem jó lenne, ha lenne rajta Windows.
    (8) SSD (128 vagy 256 GB) , RAM (min. 4GB, de lehet a 8GB se ártalmas), optikai meghajtó nem kell.
    (9) Kell: webkamera, SD kártyaolvasó
    Továbbá: Legyen vékony, könnyű, gyors, bírja sokáig az akkuja, bírja a strapát.
    (10) Csak ÚJ gép lehet.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • badd

    tag

    Sziasztok!

    Barátnőm megkért, hogy keressek neki laptopot, és érdekelne, hogy ti mit ajánlanátok a kérdésekre adott válaszok alapján.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Még augusztusban, legkésőbb szeptember elején.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Max. 250ezer forint.
    (3) Felhasználás?
    Alapvetően munkára lenne használva, sok írással (jó billentyűzet szempont lenne).
    Irodai programok/böngésző (munka), OriginLab Pro (munka), néhány spec program, de nem erőforrás igényesek (munka), rajz alapú grafikák készítése (hobbi), photoshop (hobbi), videó lejátszás (hobbi).
    (4) Játék NEM lesz.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14,0"-15,6"
    FullHD, vagy legalább is 1366x768-as felbontásnál nagyobb legyen mindenképp.
    MATT
    IPS
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Még nem lehet tudni, hogy naponta lesz-e hordozva, de azért lesz.
    Utazás közben is lenne használva, ha úgy alakul, de ez nem tűnik egyelőre egy gyakori dolognak.
    (7) Operációs rendszer?
    Eredeti Windows 10. Vagy legyen gyárilag benne, vagy külön hozzávásárolva, de ennek is benne kell lennie a meghatározott árban.
    (8) Tárhely mérete és típusa, memória mennyisége, optikai meghajtó?
    Min. 500 GB tárhely legyen, de ha az árba belefér, akkor érdekelhet olyat megoldás, hogy ssd+hdd, ahol az ssd-re kerül minden program. (tehát 8GB-nál nagyobb, mert arra nem férne rá szerintem minden, és anélkül meg nem biztos, hogy megéri, hogy csak az os van azon, de lehet rosszul gondolom)
    RAM: Min. 6GB, de inkább min. 8GB
    Optikai meghajtó: nem kell.
    (9) Egyéb: webkamera
    (10) Csak új gép lehet!

    Én alapvetően a Dell, HP, Lenovo vonalat néztem eddig, de ha más márkából van a fenti igényeket kielégítő ajánlott gép, akkor azért nem zárkózok el teljesen attól se.

    Előre is köszönöm szépen a segítséget!

  • badd

    tag

    Sziasztok,

    Egy ismerősömnek keresek új notebook-t, és az alábbi dolgokat határozta meg.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    - na. ezt mondjuk pont nem, de belátható időn belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    - 200-300e Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    - ügyviteli alkalmazások futtatása, e-mail, képek, videók nézése. Játékra biztosan NEM lesz használva. Otthoni munkára kell igazából.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    - Biztosan nem lesz játékra használva.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    - min. 15", matt, és min. fullHD.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    - ez passz.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    - Windows, lehet előre telepített, vagy ha nem, akkor az árba úgy férjen bele, hogy még a keretbe a külön megvásárolandó Windows is benne legyen.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    - SSD, közepes háttértár teljesítmény (min. 256 GB), min. 4GB RAM, optikai meghajtó nem szükséges
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    - alapvetően legyen gyors reagálás idejű, megbízható, strapabíró, súlyban max. 2kg, és jó akkumulárot idejű
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    - csak új

    Előre is kösznöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • badd

    tag

    Erről valami vélemény? [link] csak, hogy mi jöhet szóba, vagy ha a keretbe nem fér bele, akkor vagy meddig kéne növelni, vagy mivel spórolni.

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák