Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badd

    tag

    Sziasztok!

    Barátnőm megkért, hogy keressek neki laptopot, és érdekelne, hogy ti mit ajánlanátok a kérdésekre adott válaszok alapján.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Még augusztusban, legkésőbb szeptember elején.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Max. 250ezer forint.
    (3) Felhasználás?
    Alapvetően munkára lenne használva, sok írással (jó billentyűzet szempont lenne).
    Irodai programok/böngésző (munka), OriginLab Pro (munka), néhány spec program, de nem erőforrás igényesek (munka), rajz alapú grafikák készítése (hobbi), photoshop (hobbi), videó lejátszás (hobbi).
    (4) Játék NEM lesz.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14,0"-15,6"
    FullHD, vagy legalább is 1366x768-as felbontásnál nagyobb legyen mindenképp.
    MATT
    IPS
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Még nem lehet tudni, hogy naponta lesz-e hordozva, de azért lesz.
    Utazás közben is lenne használva, ha úgy alakul, de ez nem tűnik egyelőre egy gyakori dolognak.
    (7) Operációs rendszer?
    Eredeti Windows 10. Vagy legyen gyárilag benne, vagy külön hozzávásárolva, de ennek is benne kell lennie a meghatározott árban.
    (8) Tárhely mérete és típusa, memória mennyisége, optikai meghajtó?
    Min. 500 GB tárhely legyen, de ha az árba belefér, akkor érdekelhet olyat megoldás, hogy ssd+hdd, ahol az ssd-re kerül minden program. (tehát 8GB-nál nagyobb, mert arra nem férne rá szerintem minden, és anélkül meg nem biztos, hogy megéri, hogy csak az os van azon, de lehet rosszul gondolom)
    RAM: Min. 6GB, de inkább min. 8GB
    Optikai meghajtó: nem kell.
    (9) Egyéb: webkamera
    (10) Csak új gép lehet!

    Én alapvetően a Dell, HP, Lenovo vonalat néztem eddig, de ha más márkából van a fenti igényeket kielégítő ajánlott gép, akkor azért nem zárkózok el teljesen attól se.

    Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák