Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheProb

    veterán

    Sziasztok!

    Ismerős keresne új gépet, (hitelre):

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    mostanában.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200e.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    többnyire alap felhasználás (böngészés, videó nézés (yt, plex). Alkalmanként képszerkesztés (csak finoman, nem fotóbolt öklözőzsírral).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    nuku game (max aknakereső online).
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6" lenne sztem ideális, 17es tuti nem kell. ebben az ársávban sztem csak TN lesz.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    mobilitás nem releváns annyira.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    ne legyen árképző, szóval nem kell.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Én azt mondom: SSD must have. Ne az IOPS miatt fonják be nekem a szemöldöküket... Ha netán van mellé még valami HDD vagy SSHD az nem hátrány.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs spec igény.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Hitel miatt új jön szóba, gondolom.

    Köszi előre is!

    "Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Új hozzászólás Aktív témák