Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sententious

    tag

    Nagyjából az "igények":

    Processzor: Szeretnék minél erősebbet, így kb. i7 6700HQ v. i5 7300HQ v. i7 7700HQ. (Ahogy elnéztem az i5 7300HQ majdnem, vagy olyan erős mint az i7 6700HQ)
    Videokártya: Ha már lehetőség van, akkor 1050 4GB v. 1050Ti 4GB.
    Ehhez szükséges jó hűtés, mivel olyan 4-5 évig jó lenne ha kiszolgálna (akár garancia időn is túl, bár tudom, hogy consumer gépeknél ez "ajándék".)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Amint arra lehetőség lesz, az összeg többnyire már megvan.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    350.000HUF-ra gondoltam első körben, mivel "consumer" gépre szerintem felesleges többet költeni rá.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Netezés, filmezés, Office, Diploma írásához (MSc) programozás (LabVIEW), 3D tervezés (AutoCAD, Inventor) és áramkör tervezés (maximum 2 oldalas NyÁK)

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem vagyok túl nagy gamer, de feszültség levezetésnek, unaloműzésnek mindenképp szeretnék játszani. Amelyek most lefoglalnak: Paladins, LoL, WoW, WoT, Brawlhalla, AC: Black Flag (az újabbak nem indulnak sajnos a mostani gépemen)
    Mindenképp ki szeretnék próbálni 1-2 új nevet is (BF, új AC stb.)

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6", ennél nagyobb felesleges. Matt.
    A kijelző nagyon kérdéses.
    Kinéztem egy Dell 7567-est, amely az előzetes árakból kiindulva csak FHD-val fér bele a keretbe, amely egy nagyon rossz minőségű TN paneles gép. videó 1, videó 2
    Elméletileg lehet cserélni IPS-re (neten láttam rá megoldásokat, kép, azonban nem tudom, hogy erre valóban van-e lehetőség. (LaptopSzalon szerint nincs.))
    A csavar a dologban ott jön, hogy itthon egy 24" IPS monitorra kötve használnám, az egyetemen laborban is van lehetőség monitorra kötni, így csak, ha menni kell valahova dolgozni vagy nyaralás közben kellene enélkül használnom, de a teszteket elnézve tényleg borzalmas panelt kapott. Az UHD IPS-re pedig ... esetleg meg lenne a keret, már ha belefér 430k-ba, de az már nagyon lélektani határon túl eső összeg és nem is vagyok benne biztos, hogy érdemes ennyit rákölteni.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva lenne, táskában. Esetleg egy film a vonaton, de nem számottevő = Nem lenne használva utazás közben.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Sajnos a használt programok megkövetelik a Windows használatát.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD kb. 1TB, SSD bővíthetőség(!), ha nincs is benne alapon, mindenképp szeretnék bele. 8GB RAM egyelőre elég, később, ha van rá mód, bővíteném.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI legalább.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Első laptopom lesz. Szeretnék mindenképp újat!

    A Dell 7567 mellett nézegettem még az új Lenovo Legion Y520-at. Az IPS, árban is jónak néz ki stb. viszont a garancia/szerviz miatt nem merem bevállalni. Pedig jó gép lenne. :/

    Egyéb alternatíva a fentebb említett igények figyelembevételével? Tudom, még nem sok 1050/1050Ti-s gép van, de nagyjából látszik mik lesznek azok. Várni tudok (úgy áprilisig). (Esetleg Acer Predator VX5? Az Ő garanciális háttere milyen?)

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák