Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MNBT

    tag

    Üdv. Újra jelentkezem mert a tegnapi írásomból nagyon leszűkítettem két laptopra a kört de azóta megtudtam ezt azt és újraírom inkább a listát

    Szevasztok!
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    1. Év végén , november 28-ai black friday idején ha le lesz az adott laptop árazva, vagy karácsonykor
    2. Max 220 ezer Ft
    3. Hétköznapi dolgok. Értsd ezalatt böngészés , letöltés, zenehallgatás, filmnézés. + zeneírási munkálatokra
    4. Nem szeretnék játszani
    5. 15.6" mindenféleképp. Lehetőleg Full HD. FÉNYES kijelző! Mattal nem vagyok kibékülve.
    6. Használnám utazás közben de véleményem szerint 70%-ban itthon.
    7. Win10, de ha van lehetőség váltanék Mac Osx-re.
    8. HDD de örülnék ha az SSD-m mellé be tudnám építeni.Viszont ha van msatás SSD lehetőség az is jó. Ram 4GB min. Optikai meghajtó nem kell.
    9. HDMI, webkamera ha HD az nem rossz.
    10. Használt gépből csak Macbook Pro 15" 2012mid típus jöhet szóba + ha új gép akkor alumínium házas legyen.

    Az előző írásom óta megtudtam hogy az ASUS K501LX-be msatás SSDt tudok beletenni aminek örülök. Viszont a webkamera VGA ami szerintem nagyon gáz , mert ebben az időben HD webkamera simán beleférhetne. A kijelzőtől rosszul lettem mikor megláttam hogy matt, mert most is fényes kijelzőjű laptopom van, tvm is az , és evidens hogy szebbek és élénkebbek a színek. Ezért inkább fényeset preferálnék
    Bevallom őszintén azért tetszett ez a típus nagyon mert vékony , és hajaz kicsit a macbook prora.

    Macbook Pro 2012 15"-os modellel ugyan az a helyzet amit elébb írtam. SSD-m betudom szerelni, memóriát tudok bővíteni magam is, viszont használtan venném amire nembiztos hogy jár garancia, újra kéne pasztázni és kitakaríttatni ami plusz költség. Viszont cserébe egy egyedi designú, nagyon jó anyaghasználatú pöpec laptop lenne ami igaz vastagabb mint a fent említett asus, de akkoris alma. És nem lenne probléma az Osxra való átállás mert azt úgyis a hétköznapi dolgokra használnám. A zeneírós dolgok miatt a windowst pakolnám fel.

    Na de az Asus és a Macbookon kívül ebben a kategóriában milyen laptopok vannak amik nekem jók lehetnének?

Új hozzászólás Aktív témák