Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    Sziasztok!

    A topik címe nálam is aktuális.
    Feladat: fotók tárolása, (amit az asztali-laptopon keresztül töltenénk fel rá), tükrözős raid tömbben (a biztonság miatt, tehát mindenképpen kétlemezes megoldás kellene). Vinyók megvannak !
    A router mellett lenne közvetlenül, nincs szem előtt -> külalak lényegtelen, DE ...
    10 centi széles helyen el kellene férnie (max 10.1 cm).
    Csak fotók lennének rajta. Igény, hogy a routeren keresztül a belső hálózat minden gépe el tudja érni a meghajtót oprendszertől függetlenül, kivülről meg ne lehessen elérni. Torrent nem hiszem, hogy futna rajta.
    Ne kelljen áldozatot bemutatni, és varázslókhoz járni ehhez a primitív feladathoz.
    Innentől a szűrő az ár/tartósság/megbízhatóság a minél olcsóbban vonalon.

    Ahogy néztem, Ez kiesik, mert pont nem lehetne rácsukni a tárolódoboz ajtaját.

    Esetleg valami D-link? Melyiket?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Sziasztok!

    Van odahaza 2 db 500 gigás laptopvinyó, amit fiókban tartok, néha manuálisan mentek rájuk fotót-videót, egyéb családi dokumentumot.
    Érdemes lehet ezeket valami NAS-ba bepakolni, ami automatikusan tudja végezni a mentéseket és szinkronizálásokat? Nyilván valami olyan megoldás kellene, ami le is kapcsolja a vinyókat, mert hetente talán ha 5-6 alkalommal lenne hozzájuk nyúlva, fölöslegesen pörögnének az idő 99.99%-ában. Illetve mivel laptopvinyók, talán nem is lenne baj, ha nem melegednének.

    Van erre valami okos, olcsó, helytakarékos megoldás?
    Kifejezetten kellene a helytakarékosság, mert a router szekrényébe nem nagyon fér el bumszli kütyü + tápegység, ezért pont előnyös a laptopvinyó méret. Vagy inkább az egyiket rakjam fel egy külső tápos dokkolóval USB kapcsolaton a routerre? Az pörgetni fogja a vinyót folyamatosan?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Borisz76 #25133 üzenetére

    Technikai kérdés: ha egy külső tokos kis vinyót usb-vel csatlakoztatok egy NAS-ra, akkor az folyamatosan pörgeti a lemezeket, vagy be lehet állítani, hogy mennyi idő után állítsa le?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Sziasztok!
    Az öszefoglalóban a 30eFt körnékén ajánlott alap NAS a Zyxel NAS326.
    Ez még mindig aktuális infó, vagy van jobb/költséghatékonyabb már?
    Egy kétlemezes NAS-t szeretnék itthonra, az egyik hdd/ssd (mivel célszerűbb ezt megoldani, ha csak filmek és képek lenne a NAS tartalma) lenne megosztva az itthoni hálón, a másikra pedig időnként mentenie kellene a meghatározott könyvtárakat. Nem feltétlenül azonos méretű lemezekkel működne, biztonsági mentésnek kisebb lemez menne bele. Kézzel is mentegethetnénk USB-vel a gépekre rádugva az archív vinyót, de az mindig elmarad a macerafaktor miatt.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák