Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgranc

    aktív tag

    Sziasztok szakértők! (Vagy legalábbis NAS téren nálam tapasztaltabb fórumtársak.)

    Tanácsot szeretnék kérni:

    1. jelenlegi felállás:
    - 1 mini pc, régi atom processzorral, minimál linuxszal a tévére kötve böngészésre és youtube/indavideo videók nézésére, plusz mivel keveset fogyaszt, a qbittorrent is itt fut, heti olyan 3-4 napot, plusz miniDLNA-n megosztva a torrenttel letöltött tartalom a tévé számára
    - 1 "nagy" pc, a játékgép, windows share-rel megosztva a HDD-k tartalma, valamint Servio-val a filmek és a gyerekeknek a rajzfilmek a tévé számára

    2. előnyök:
    - már megvan.
    hátrányok:
    - a filmek/rajzfilmek nincsenek kiosztva, csak ha a nagy gép be van kapcsolva,
    - plusz még nagyobb hátrány, hogy a mini pc-n még linuxszal is akad vagy lefagy az indavideó egy idő után (windowsszal még lassabb)

    3. terv: a nagy gép marad játékra (plusz egyéb pc-s feladatokra), a kis gép böngészés funkciója kiváltva egy tévé okosítóval (erre most ezt vettem, ha nem jön be, akkor ennyiért szerintem el tudom adni), és a DLNA megosztások valamint a torrent átkerülnek egy új NAS-ra

    4. zenéből és fényképekből is van egy halommal, ezek eddig a nagy pc-ről voltak megosztva max. windows share-rel mert telefonról, tabletről, internetről nem volt igény elérésükre, de nőnek a gyerekek, lassan a legkisebb is kap saját telefont, lehet hogy rászoknának hogy az intraneten hallgassanak zenét vagy hangoskönyvet, amiből már elég sok van
    PLEXet és Kodit soha nem használtunk még, eddig az összes DLNA megosztott filmet/rajzfilmet lejátszotta gond nélkül a Samsung UE40EH6030 tévé (bár a tévés felület nagyságrendekkel rondább, az igaz) de akár azt is kipróbálnánk ha van rá kapacitás. De a böngészés fontosabb, és tévét nem szeretnénk cserélni.

    5. amit kinéztem: Synology DS216SE, most 44ezer újonnan, ennél többet már nem szívesen költenék rá (a 2 új WD RED HDD-vel pont százezer lesz így)
    De azt látom hogy a fenti igényeket figyelembe véve építhetnék is egy mini pc-t, egy ASROCK QC5000-ITX, 8 GB RAM, 64 GB SSD, mini ház+táp (jórészt ha-ról) kb. 70ezerbe kerülne, ugyanannyiba mint a NAS plusz a most megvett MiniPC együtt. Szóval 1 NAS + 1 böngészős tévé-okosító helyett lenne egy HDMI kimenetes épített NAS a tévére kötve. Szabadidőmben szívesen összeraknám, mivel PC tudom hogy kell szerelni, és nem sajnálom rá az időt.

    DE! Ha a saját építésűt választom, mi az amit rárakhatnék úgy, hogy a fenti NAS funkciókat (SMB, FTP, DLNA-n zene és film megosztás, torrentek kezelése) ellássa amellett, hogy normális böngésző is fusson rajta a youtube/indavideo nézegetéshez? Csak a Windows vagy Linux? Azt gondolom hogy a "normális" NAS szoftverekben nincs böngésző, tévednék? Egyáltalán lenne előnye NAS szoftvert rárakni a házilag épített szerverre ilyen követelményekkel, vagy felesleges, maradjak a windowsnál vagy linuxnál?

    Van valakinek ilyen tapasztalata, tanácsa? Előre is köszönök minden segítséget! :R

    /r.

  • rgranc

    aktív tag

    válasz nemlehet #17016 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a tanácsot, ötleteket!

    Végül épített gép lesz nyilván (HTPC+NAS funkciók egyben), mert hihetetlen módon az Ainol Mini PC és a Samsung UE40EH6030 nem szeretik egymást. A tévére tudok HDMI-n küldeni képet a másik HTPC-ről vagy a laptopról is, az Ainol küld képet a cégnél egy LG és egy Samsung tévére, meg egy HP monitorra is (ennyi HDMI csatlakozós eszközt találtam hirtelen), de a saját tévémre nem. :( Úgyhogy eladom és Zyxel helyett építek.

Új hozzászólás Aktív témák