Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz RafaelEKH #83888 üzenetére

    Szia!

    Először is el kellene döntened, hogy Freesync vagy Gsync-et szeretnél használni, ami függ a videokártyádtól ugye.
    Aztán azt is neked kell eldöntened, hogy akkor most 16:9 vagy 21:9 legyen a képarány, ezen sajna neked kell átrágnod magad. Épp az előbb írtam az Ultrawide-ról pár szóban, de mindenkinek mások az igényei.

    Ha Freesync és 16:9:

    Én az AOC és a Samsung közül választanék (a Philips-ről én sem tudok szinte semmit). Itt a Samsungnak jobb kicsit a képminősége (bár a QD miatt túlszaturált, tehát ha fénykép feldolgozást is csinálsz, akkor inkább ne ezt válaszd), nekem megérné a plusz pénzt, de pl. öcsém az AOC fogja választani hamarosan. Viszont a Samsung esetében utána kellene nézni az Overclock.net fórumán mondjuk, mert a gyártóra jellemző, hogy ilyen-olyan hibákkal jönnek ki a monitorjaik (minden monitornak vannak persze, csak a Samunál néha durvák).

    Ha 21:9, akkor ugye döntsd el, hogy Gsync vagy Freesync.
    A két Gsync-es monitor (AOC AG352UCG és az Acer Z35p) ugyan azt a panelt használja, ami viszont nem a legjobb a VA panelek között. Erős a contrast shift pl., ez kicsit haza vágja a képminőséget.
    Az Acer tud 120Hz-et is overclock-al, kérdés megéri-e neked az árkülönbözetet.

    A Freesync-es ASUS-nak jobb a képminősége mint a két előbbinek, viszont ugye ott az állíthatóság hiánya. Én ezt vettem és simán lehet élni vele. Viszont amikor én vettem akkor még nem volt ez: SAMSUNG LC34H890WJUXEN
    Ez ugyan azt a panelt használja, mint az ASUS, de viszont van Vesa mount-ja, így egy Vesa álvánnyal tökéletesen állítható lesz. Korábban 224e-ért volt kapható, most ahogy látom kicsit felment az ára.
    Ennél is érdemes utána olvasni az Overclock.net fórumán, mert az elődjének (CF791) pl. magas volt az input lagja.
    Ennél a panelnél ami viszont meglepő (nem tudom a két 35"-osnál mennyire van így), az a Glow, mert hogy itt is van ám, amire nem is számítottam. Sötét tartalomnál néha észre venni, de amúgy azért nem vészes. Csak azért említem meg, mert írtad, hogy zavar az IPS glow.

  • Brekk

    addikt

    válasz RafaelEKH #83888 üzenetére

    Az AOC AG352UCG valószínűleg 250e lesz pénteken. :U

    http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

  • retfirg

    tag

    válasz RafaelEKH #83888 üzenetére

    "Ennél a kérdés, hogy vajon megéri-e a felárat az AOChoz képest?"

    Nem. A háttér világítása borzasztó, ettől a monitor is középszar. A HDR kamu, valójában az is 4ms, a firmware-t máig frissítgetik, hogy ne legyen bugos méret/frissítés váltásnál, stb.
    Az AOC és a Philips is jobb választás lehet. (Mindhárom azonos panel, de utóbbi kettőnek más a háttér világítása és olcsóbb is, mert nincs benne parasztvakítás, ami nem is működik.)
    ...és ha rám hallgatsz, maradsz a 32/QHD-nál: kevesebb kraft kell hozzá (a nagyokhoz képest), miközben szvsz ez az ideális pixelsűrűség - nekem legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

Új hozzászólás Aktív témák