Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz Teasüti #121612 üzenetére

    Tényleg, de buta vagyok, valóban a monitoron keresztül kapnák az áramot :B Ami számomra megtévesztő az az, hogy minden monitor gyártó odaírja, hogy USB-C /w DP alt. mode és hogy bármit tölthetsz róla 15W-ig (van, ahol ez 18W, mert képes 5V/3A-ra és 9V/2A-ra is). Egy Lenovo ThinkPad L480-ról van amúgy szó egy nyolcadik generációs U szériás Core i5 processzorral és CPU-ba integrált Intel VGA-val, szóval finoman fogalmazva sem egy erőmű. A gyári USB-C töltője 65W-os.

    Hegyekben áll a szóba jöhető monitor, de mindegyik csak 15W-ot képes leadni USB-C-n keresztül (kivéve a ViewSonic VP3841a, de az meg VA paneles, ami nálam kizáró ok, amúgy hibátlan lenne). Ami meg 45W-90W között tud leadni az említett ViewSonic-on kívül mind vagy 60Hz-es vagy nincs benne KVM switch, így csak egyetlen géppel tudnám használni a monitorra aggatott eszközöket, amíg át nem kábelezem a setupot. Komolyan mondom, nem értem, hogy lehet ennyire macerás ez az egész, szerintem ez egy totál valós piaci igény, hogy az emberek jelentős része otthonról dolgozik egy vélhetően USB-C-s notebookról és mellette van egy saját asztali gépük vagy notebookjuk is. Igazából elég lenne, ha a 100Hz alatti paneleket száműznénk a világból, mehetnek a legolcsóbb szegmensbe vagy a totál high endbe, ahol 12 bit kell meg 4K és egyszerűen kevés a sávszél a magas képfrissítéshez.

    [ Szerkesztve ]

  • kchris78

    veterán

    válasz Teasüti #121612 üzenetére

    Ha a monitor támogatja a PD-t beleértve a 20V módot is 5A erősséggel akkor 100W max teljesitményt tud statikusan adni. Az a legtöbb mai notinak elég, még ha olykor olykor bele kell segitenie a töltendő aksinak is (de szerintem ez rikta). A legtöbb töltőt azért úgy méretezik hogy akkor használják ki a max teljesitményt ha pörög minden a notebookban, max fényerő, CPU, GPU (ha van diszkrét). Nekem volt kb 15W telefontöltőm és ha lassan is de annak idején a 15" MacBook Prot töltötte (kikapcsolva persze, bekapcsolva épp hogy tartotta alapjáraton töltést). Ez viszont nem PD, itt kérdés hogy elfogadja e a notebook a töltőfeszültséget ez elég esetleges.. Ha elfogadja szerencse, nekem is 65W a tápom, viszont egy ilyen gépnél is jó sok óra mire feltölti.. Vészmegoldásnak jó..

Új hozzászólás Aktív témák