Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaben22

    senior tag

    Helosztok,

    Egyelőre csak puhatolózom, hogy egyáltalán tudjam mik a lehetőségek, merre induljak el ezért még nem alakult ki fix ideál a fejemben, de az elkövetkezendő 1-2 hónapban szeretnék új monitort venni. Van egy 10 éves 27-es TN paneles (+ TV tuneres...) monitorom (én egyébként nem panaszkodom rá, filmekre/játékra nyilván rossz, de amúgy jól szolgál engem), emiatt most szeretnék egy jó nagyon lépni előre.

    Egyelőre az alábbiakban gondolkodom:
    • Nagyon sokat ülök gép előtt (napi 16-20 óra), mostmár kizárólag PWM villogás nélküli jöhet csak szóba
    • Időm 95%-ban fehér háttéren fekete betűket nézek
    • Maradékban meg film/sorozat, ritkán játék
    • 34-38" méret környéke most így indulásnak
    • képarány 16:9 vagy szélesebb, filmek miatt elmehet esetleg 2.35:1 környéke is lehet
    • 4K környékét céloznám meg, ha ti mást nem javasoltok valamiért
    • Talán ívelt is belefér, de ez még egyelőre dilemma nálam, talán elmegyek majd egy boltba megnézni milyen is az, ha ívelt
    • IPS panel vagy jobb, 60 Hz nekem szerintem elég lenne, de ti jobban tudjátok számít-e ilyen felhasználás mellett a nagyobb frissítés
    • 400 000-500 000 HUF környéke még beleférne
    • Volna egy fura igényem, szinte biztos, hogy kellene egy gyors üzemmódváltó gomb, mivel sokat nézem a fehér hátteret fekete betűkkel így valószínűleg lehúznám a fényerőt (kontrasztot, egyebeket) és ha kedvem szottyan egy 20 perces sorozatot megnézni 2 fehér háttér bámulása között, akkor gyors át tudnám csapni olyan módba, ami sorozat/film alatt jobban működne, mostani monitorom tudja ezt

    Más, hírekben látom, hogy egyre több OLED monitor van/jön, jók már azok (értsd nem égnek be), ha kb. ugyanaz van a képernyőn napi 16-20 órát?

    Köszi a segítséget

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

Új hozzászólás Aktív témák