Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ponti_ak

    addikt

    válasz #56474624 #15 üzenetére

    Ehh, pont tegnap mentettem el topikot, mert ilyet keresek... :D

    Szóval: konkrét tapasztalatod, összehasonlítási alapod is van, vagy csak úgy mondtad?
    Komolyan érdekelne!

    A JVC felső kategóriás mikro-cuccait néztem. Ez az UX-DM 8-as bejönne, vagy esetleg a WoodCone széria.. a gyász az, hogy 100k felett vannak. :(
    Ha nem beszélsz le róluk, elbattyogok meghallgatni óket a Lurdy-ba (ha igen, akkor is.. :DDD)

  • ponti_ak

    addikt

    válasz WN31RD #18 üzenetére

    WN31RD: Értem, és köszönöm.
    Gondoltam erre már én is, csak az a baj, hogy nem értek hozzá, ezért az első baj mindjárt az, hogy nem tudom "összerakni", használtat pedig pont emiatt nem is vennék. Asztali PC, laptop, mp3-lejátszó (pardon: DAP), esetleg fénnyképezőgép, ezekhez talán konyítok, de bevallom a hifi-khez (erősítő, végfok, stb) tök hülye vagyok, és az a helyzet, hogy pillanatnyilag sajnos sem időm sem türelmem nem lenne megtanulni, hogy mit (lenne) érdemes összepakolni.

    Annyit még értek, hogy egy farostlemez hangfaldobozból szép hangzás nem várható, és sejtem hogy az sem túl jó, ha 100-féle funkciója van egy aprócska doboznak, de per pillanat kb erre lenne szükségem:
    - USB-támogatás teljes távirányítással, folder-kezeléssel (DAP-ról, külső HDD-ről)
    - digitális file-ok (mp3, wma, wav, ha lehet ogg és flac is!) lejátszása a lehető legtöbb forrásból (CD-ról, DVD-ről, USB-ről, a legjobb lenne hálázatra kötve)
    - nem kell nagy teljesítmény, 20-30 watt bőven elég, kis lakásba kellene (Genius 5.1-nek a tizedét sem használom ki jelenleg) tehát szvsz nincs szükségem bonyolult, erős, jónevű hifi-rendszerre. Szvsz!
    - szóljon olyan szépen, tisztán, dinamikusan, amennyire csak lehet
    - legyen szép (a szürke doboz kizárt!), egyszerű, relative kicsi! (nem kell egy hegynyi vas a szobába, mert nem szép), könnyen kezelhető
    - egyszerű összeállítás: nem tudok (nem is szeretnék) kisérletezni 3-4-féle hangfallal, erősítővel, stb.

    Néztem még Sony-t, Philips-et, Panasonic-ot, de azok vagy csúnyák voltak, vagy még a JVC-knél is irreálisan sokkal drágábbak.
    Az is könnyen megehet (sőt, nagyon valószínű) hogy lehetetlen a fentiek egyidejű teljesülése (a felsorolt feature-lista, olcsón), és mégis bele kell de ha esetleg valaki tud olyanról, ami beleillik az elképzelésembe.... megköszönöm ha tud jánlani valamit.

    Ba Cy Lus: köszönöm Neked is! :R

    [ Szerkesztve ]

  • ponti_ak

    addikt

    válasz bwoay #22 üzenetére

    Minden van, testvér, nem ez a gond.
    Röviden és tömören: 80gb mp3-mat és még vagy 3-4 db mp3-lejátszót (náha DVD-t, DivX-es filmet kellene távirányíthatóvá tenni a lehető legjobb hangminőségben, kompletten, elegánsan, rádióval, ha kell, időzítve, nem szürke dobozban. Ha muszáj, akkor nem túl olcsóér, de nem is 60-70k fölött. Ez a terv.

    Ha nincs, megoldás, akkor nincs. Csak egy ötlet volt, mert a hétvégén megláttam az USB-host-os mikro-hifiket. :)

  • ponti_ak

    addikt

    válasz WN31RD #24 üzenetére

    Köszönöm a választ, és azt hiszem értem, felfogtam hogy "kissé" túlzottak az igényeim.

    Az alapgondolat talán nem rossz, és a PC-s/konzolos megoldás is jó lehet (multimédiás hálózati HDD-doboz, barebone, PS3, stb), de valahogy még mindig a kompletten összerakott (mikro)-rendszer tűnik a legelegánsabb megoldásnak. Kár hogy nem nagyon kapható manapság "jó áron" (belátom, tényleg relatív hogy kinek mi a jó ár) ilyen termék.

    Azért egy próbát talán megért, remélem rövidesen jobban elterjed a digitális adat(zene)tárolás és a jó minőségű hangrendszerek integrációja a konzumer piacon.

    bwoay: egyetértek.
    Mod: tudtommal A3-hoz sincs ilyen... :(

    [ Szerkesztve ]

  • ponti_ak

    addikt

    válasz Brumi #28 üzenetére

    Szia, és köszi!! Én a DAB-tunerért nem adnék ki plusz 30-40k-t. :) Talán 1-2 év múlva, ha már közelebbit lehetne tudni a bevezetéséről, csatornákról, stb..

Új hozzászólás Aktív témák