Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeki

    nagyúr

    válasz Quqesz #7076 üzenetére

    Figyelj már!

    Nem ma kezdtem a klímás topikok olvasását, hanem 10 éve.
    Szóval nekem ne akard bemesélni, hogy x noname klíma olyan jó mint a Daikin.
    Való igaz, hogy az on/off klímák ha kifogtad, akkor szinte legyilkolhatatlanok voltak.
    De az hogy neked meg Józsinak frankón megy, sőt, 3x magad szerelted át máshova, és még mindig tökállat (igen, ilyeneket is olvastam már), az nem reprezentatív példa.

    Nézd meg a komolyabb klímás weboldalakat, ahol nem csak eladnak de maguk szerelnek is, és tizensok éve a piacon vannak. Nem találsz noname klímákat.
    És tudod miért?
    Mert megszopták velük.
    Nagy százalékban romlottak el a szezon közepén- mehettek javítani telepítés helyett, és sokszor nem is volt hozzá alkatrész. A vevő meg anyázott.
    A Daikinból ezrelék alatti a meghibásodás.
    A Fujitsu szintén nagyon jó.
    A Samsungnak volt jópár gázos szériája.

    Ám most a Daikin olyan olcsó lett, hogy nem éri meg mást venni ennyiért.
    Persze vannak akik érdekből nem látnak tovább a Samsungnál (Ha sokat adsz el belőlük, nem csak az árrésed lesz nagyobb, de jutalom nyaralást is kapsz a világ másik felébe).

    Viszont aki abból él hogy elad meg felszereli, az nem szeret kimenni javítgatni, mert akkor már elégedetlen az ügyfél. Ha meg várni kell az alkatrészre akkor anyázik, vagy ha nincs is (pl: Genex, Ozone vezérlőpanel), akkor már kurvaanyázik az ügyfél, és a klímás céget szidja mindenfele.
    És ugye a jó biznisz alapja az elégedett ügyfél, aki kap egy halk, nem elromló, keveset fogyasztó klímát jó pénzért, és akkor az tovább ajánlja majd.

    Én felőlem vehet bárki barkácsáruházas 70 ezres on/off klímát is, aztán dícsérheti agybafőbe hogy defasza és mindenki hülye aki többért vesz klímát (ilyet is olvastam már), de nekem volt on/off is, így tudom mi a különbség. Így nem etet meg a baromságával.

Új hozzászólás Aktív témák