Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waveson

    tag

    válasz BlackJack21 #52037 üzenetére

    Blackjack21 és pjen: amiatt mérem amit BlackJack mondott! :) Kíváncsiságképp is, meg tapasztalat, szigetelési ötletek miatt, hol problémásabb a helyzet, klímás fűtésnél sokkal jobban kijön, mint cirkósnál, hogy hova kéne figyelni. Ha ezeket orvosoljuk, a gázzal történő fűtés is optimálisabb lesz. Igaz, amit mondasz, hogy ha fázol, feljebb csavarod, többet fogyaszt, úgyis kifizeted, ez így van, de nem csak pénzügyi, hanem környezetvédelmi szempontból is érdekel, hogy ne az utcát fűtsem. (ne használjak el teljesen feleslegesen nagy mennyiségű energiát). A plusz szigetelés meg előbb-utóbb megtérül, az azonnali komfortjavulás meg pénzben kifejezhetetlen! ;)
    Én is még egy darabig figyelgetem ezeket, aztán már nem fog érdekelni, max ha valamit változtatok. Egyelőre kinti-benti hőmérsékletek alapján minden nap beírom excel táblába hogy előző nap mit kajált, és mennyi volt az átlag hőmérséklet (és a beállított a klímákon). Előbb utóbb szép kis adattábla lesz belőle amiből már le lehet ezt-azt szűrni.
    Azt például már sikerült, hogy ilyen átlag 6-10 fokos hőmérsékletnél pár száz forintból kifűtök egy nap klímával komfortosan, gázzal meg kb 1000HUF. Alacsonyabb hőmérsékletnél a jelenlegi, gondolom eléggé rossz szigetelés mellett (sanszos hogy az ABC-s energetikai besorolással ZS körül lenne mint a kádár kockák , egyedüli nagy előnyöm hogy alulról oldalról fűtenek :D) a gáz és a klíma között törpül a különbség árban, komfortban meg nagyon sokat csökken nálam a klímás fűtés, konkrétan néha szétfagyok, ahol a klíma van fent ott 28 fok van, az ágy magasságában meg 18 (-2 méter...). A klíma nem tud lefele fújni, mert egy bútor van jelenleg alatta, ami majd elkerül onnan, oké, de hamar megtanultam, hogy ha nem tud lefele fújni a klíma, akkor a rétegződés hatalmas lesz, és megfagyok.. ;]

Új hozzászólás Aktív témák