Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz Ijk #41221 üzenetére

    Nekem szendvicsben van a klíma, 30 centi tégla+10 centi hungarocell.Sose hallatszik be a kompresszor.

  • Miklósbácsi

    csendes tag

    válasz Ijk #41221 üzenetére

    Én sem dobtam ki a gázkonvektorokat. Egyszerűségüket és megbízhatóságukat jellemzi, hogy nálunk 5 db FÉG konvektor működik igen kevés karbantartással 1983 óta. Akárhogyan is számolom, ez 37 év ! De az is igaz, hogy 2 db. lemez égőterűt én is kicseréltem öntöttvas égőterűre. Az éjszakai pattogásuk semmivel nem volt jobb, mint egy zajos klímakompresszor hangja a kültériben éjszaka.
    Sokan már temették a konvektorokat, de azt látom, hogy a megadott gyári 93 - 94 % - os hatásfokuk még elviselhető, ha szembeállítom a fűtés költségeit a konvektorok majdnem ingyenes fenntartásával 37 év alatt.

    Viszont a konvektorok a nyári hőségben hűteni nem tudnak. Ezért aztán igazi áldás egy megbízható és csendes klíma a lakásban. A Daikin Sensira 3.5 -ös idén is jól teljesített. Alacsony fogyasztás mellett jóval nagyobb területet volt képes erőlködés nélkül hűteni, mint amit korábban gondoltam volna. De most is teszi a dolgát ugyanígy fűtő üzemmódban. A konvektoroknak meg lesz még feladatuk, ha nagyobb hideg lesz.

    Az érdeklődők kedvéért is írtam le ezeket, hiszen valamikor nekem is sokat segítettek ezek a vélemények a klímával és a fűtéssel kapcsolatban.

  • windy

    tag

    válasz Ijk #41221 üzenetére

    Az új házzal kapcsolatban: Egy jól megtervezett légcsatornás rendszer véleményem szerint teljes mértékben kiválthatja a gázos fűtést. Ebben az esetben a zaj már nem probléma, a hangszigetetlt csöveken keresztül nem szűrődik be a készülék hangja. A huzathatás is jelentősen gyengül, a befúvó egységek kevésbé direkt módon juttatják be a kezelt levegőt a helyiségekbe. Az utóbbi években több ilyen rendszert is üzembe állítottunk és igen jók a tapasztalatok. Költségoldalon szerintem a bekerülése a gázos fűtéssel kb. hasonló, az üzemeltetésben lényegesen kedvezőbb. Fejleszthetősége (napelem) miatt az üzemeltetési költség minimálissá redukálható. A használati melegvíz előállítása napkollektoros - elektromos öszvérrel hibátlanul kis költséggel megoldható. Bónusz : nyári hűtésre már nem kell külteni, a rendszer azt is tudja. Ha valakit esetleg komolyabban érdekel a dolog, most adunk át egy ilyen rendszert Dunabogdányban, ahol alkalomadtán akár meg is tekinthető.

Új hozzászólás Aktív témák