Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    válasz Rolly #27547 üzenetére

    Köszönöm Rolly a hasznos tapasztalatot :R És azt is, hogy végre hallja valaki a morajlást, így biztosan nem az én fejemben létezik csak :) Nem vagyok egyszerű alvó, mert minden zaj zavar, de abban igazad lehet, hogy a melléképületi leolvasztást hallom a házban, mint rezgés/búgás periodikus jelleggel. Alacsony fordulaton sajnos állandósul a morajlás.

    A 3,5 Sensira klíma a melléképület esetén 25 m²-ert fűt ( lapos tető 2,5m -> 3 méterre növekvő belmagassággal ) + kinyitom az átjáró ajtót a garázs felé, ami +30 m² szintén ekkora belmagassággal. Bár szigeteltük ( 8cm grafit ), ajtó-ablak csere is volt, dolgozik a klíma rendesen. A beállított hőmérsékletet visszavettem 22-ről 16-ra, így 400w-750w között jár általában és napi 14 kw-ot fogyaszt. Ez havi szinten14kw/h x 40Ft/kw x 30 nap = 17e Ft. Nem kevés rezsi növekedés ez ( meleg kocsi + torna ), de inkább ez, mint a -10 fokos autó reggelente.

    Érdekesség, hogy a mai -11 fokos reggelen, a tető alatt levő kültéri csak -7 fokot mért ( szél -és eső védett hely ennyit számít ). Lehet jobb megoldás lett volna 2x2,5kw, de mivel jelenleg még nem aktív élettér, így adtam egy esélyt a 3,5kw-nak. Összenyitva a garázzsal már nem rózsás a költség :( Nekem is beleért a bilibe a kezem, mert azt hittem, hogy elég 0,5kw fűtőteljesítmény :D

    A véleményeddel teljesen egyetértek és a 2,5kw-os kültérit is meghallgattam a cégnél -> halkabbnak tűnt + a beltéri is halkabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák