Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a2d2

    addikt

    válasz Chaser #19696 üzenetére

    Ajaj, ezt nem tudtam hogy ilyen keveset bírnak ezek. Azt hittem 20 évvel lehet számolni.
    Akkor szerintem maradok klíma nélkül. Én eddig is klíma ellenes voltam, csak felkerültek a napelemek a tetőre és a kis olajradiátor helyett gondoltunk ezt használni kiegészítő fűtésként. Feleségem meg már évek óta nyúz vele, gondoltam hadd örüljön.
    De akkor bármelyiket is vennénk, egy 50e-es szereléssel számolva a whirlpool 200e lenne a Daikin pedig 220e.
    Ha ezt elosztom mondjuk 8-10 évvel akkor nagyságrendileg 25eFt/év csak a készülék ára bekapcsolás nélkül + még legalább 5eFt az éves tisztítás/karbantartás.
    Magyarán évi 30e Ft-nál vagyunk úgy hogy még egy dekát sem ment a gép, ráadásul át van fúrva a falam, plusz konnektort kell kiépíteni, és kívül belül ott "díszelegne" a klíma. Ha bekapcsolom akkor kedvezőbb a díja az olajradiátornál viszont cserébe meg kívül/belül hangja van.
    Meg ha jól értettem a fűtés jobban igénybeveszi ezeket a klímákat mi meg azt használnánk többet.
    Az olajradiátor 10e Ft volt és tuti bírja 20 évig. Ebből az évi 30e Ft-ból simán befűtöm azt az 1-2 szobát ahova a klímát terveztük teljesen hangtalanul és szerelés nélkül.
    A födémen és a tetőn van összesen 45cm szigetelés, az oldafalakon 10cm, redőnyökkel tudunk árnyékolni, eddig minden évben egy hét volt az amikor azt mondtam hogy jó lenne pár fokkal hűvösebb.
    Ezt szerintem ezután is ki fogjuk bírni.

    @Pjen: szóval ezt a negyedik szezont úgy kell olvasni hogy már ilyen sokáig bírta? :DDD Biztos nem lesz akkor klímánk.

    [ Szerkesztve ]

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák