Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • windy

    tag

    Klímás fűtéssel kapcsolatban egy teljesen új tapasztalattal gazdagodtam ezen a hétvégén. Családommal és egy baráti házaspárral kirándultunk Szlovéniába (Bovecbe) egy kis rafting és kanyoning volt a program. Egy háromhálószobás apartmant foglaltunk le előre. Megérkezvén azt tapasztaltuk, hogy egyáltalán nem működnek a radiátorok, nem reagál a fűtésrendszer a termosztátra. Mivel kinn kb. 5-6 °C volt már este 6h körül (komoly alpesi vidék), gondoltam, hogy éjszakára már le fog menni 0 fok környékére, és azért az már csípős tud lenni. Ekkor láttam, hogy van egy klíma felszerelve a folyosóra és gondoltam, hogy amíg nem sikerül életet lehelni a fűtésbe, addig bekapcsolom a légkondit és fűtögetünk azzal. Elképesztő gyorsan, kb. fél óra alatt a benti kb. 15 fokról az összes helyiségben már 21-22 fok volt, bár a folyosón kb. 4-5 fokkal simán magasabb volt a hőmérséklet. Nem is törődtem a radiátorokkal, egész hétvégén ezzel az egy klímával fűtöttünk, és bőségesen, simán elég volt. Az apartman teljes területe 60 nm volt, a belmagasság normál 260 körül. Igazából tényleg meglepődtem, hogy mennyire hatékonyan működött a folyosóról való fűtés, őszinte leszek, eddig mindenkit próbáltam erről a megoldásról lebeszélni, de most így, a saját tapasztalatom alapján már egy kicsit máshogy látom a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák