Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikooo

    addikt

    válasz Ryu #42738 üzenetére

    Szia!

    Baranyában sajnos nem vagyok jártas de a teljesítménnyel kapcsolatban talán tudok segíteni.

    Én nem vennék 2,5KW -os teljesítményűt, csak 3,5 -eset, szerintem árban nincs akkora különbség mint amennyire a plusz teljesítmény esetleg hiányozna. Anno én is egyetlen szoba hűtésére terveztem, kis 49nm -es panellakás egy 20nm -es nyugati fekvésű nappalival ahol a klíma is volt. Pár évvel ezelőtti brutál melegben a leengedett redőnyök mellett, kinti 30-35 fokban nem ment le a hőmérséklet 28 fok alá (nyugati fekvésű!!!) a gyerekszobában pedig este 9 kor 32 fok volt. A páratartalom csökkent ami javított a hőérzeten. A 2,5 -es nem volt elég csak csukott nappali ajtóval (gyerekek a másik szobában megfőtttek volna).

    Ez csak az én véleményem, nem értek hozzá nem vagyok mérnök majd biztos megmondják a hozzáértők mire van szükséged ;)

    Szerintem a Gree is hasonlóan hanem ugyan olyan jó mint egy Daikin (főleg Daikin - Gree együttműködés óta de majd ezt is megmondják a hozzáértők). A Comfort-X ha jól láttam elég népszerű és jó modell, kínai kompresszorral. A Fishert nem tudom, mivel az átmatricázott Gree, talán az sem annyira rossz.

    [link] - Comfort-X adatlap, kompresszor típusa
    [link] - Fenti kompresszor gyártóról információ (Zhuhai Landa Compressor Co., Ltd.)

    Az inverter nem tudom milyen és mennyire megbízható ezekben.

    Én Daikint vettem a korábbi rossz Samsung tapasztalat miatt.

    Remélem tudtam segíteni ezzel a perspektívával.

    Üdv,
    Viktor

    Igen a régi lyuk eltüntetése. Begipszeled belülről majd glett, festés. Kívülről is lehet beledobni egy kis gipszet ha fontos, hogy eltűnjön.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák