Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lallern

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon jó olvasni a forumot és kicsit bánom hogy későn találtam rá.
    Egy kis segítséget kérnék, sokan írjátok, hogy a H tarifával éri meg fűteni és a részletes leírások is jók, én viszont elbizonytalanodtam, hogy megéri-e áttérnem

    (tldr veszély) 7. ker polgári lakás, körfolyósra már telepítve lett egy Daikin FTXF35A Sensira klíma (3,5kw, egy másik szomszédnak van egy ~ 5 kw-s multi is, nyáron elég hangtalanok voltak, lehet hogy parasztság, de ha valaki hajnali egykor még meccset néz nyitott ablaknál, akkor egy inverteres klíma is mehet szerintem). 2 szoba (18 – 16 nm2-es, 3,6 mm belmagasság) plusz előtér, konyha, fürdő, összesen 45nm körül. A nagyobb szobában van a klíma, ami nyáron jól működött (alapból 28-29 fok volt max klíma nélkül, szóval nem panel szauna, de ha egyszer felmelegednek az 50-es falak, akkor több hét mire lehűl). Kéményes konvektoros fűtés van jelenleg béleltelen kéményekkel :). Pár éve tervezem a lakás teljes felújítást:
    - új gáz csövek mert, koccal van most csinálna és kéményseprők mindig jelzik, hogy ez már nem oké. Kémény bélés konvektorhoz (2x, közös képviselő nem hajlandó fizetni, mert lehetne parapetes konvektorom is, jah arra már nem kapok engedélyt a körfolyósra sorry) kb 600-800 ehuf, plusz a kellemes húzat hatás meg marad… off
    - cirkó kondenzációs kazán – kb 1 mhuf (kazán, csövek, gázterv, kémény bélés engedélyeztetés stb) legtakarékosabb, de túl nagy capex
    - klíma + fűtőpanel (még egy kültérit nem raknék fel, kicsit soknak tartanám, nyáron a felmérésnél a klímás pedig a multit nem javasolta, hogy nagyon sok a csövezés és jobb, ha kettő független egység van és árban is hasonlóan járok szerinte, majd fűtőpanel fogyasztására kíváncsi vagyok, de egy körbefűtött helységnél, aminek háló a funkciója, nem hiszem, hogy túl sok lesz)

    A H tarifához elkezdtem számolni, hogy jelenleg versenypiaci elmu-s ügyfél vagyok, így kb bruttó 32 ft/kw jelenlegi ár, ehhez képest ~10 ft/kw lenne kedvezőbb a H tarifa. Villanyszerelő 150-180 ehufra adott ajánlatot a teljesítménybővítésre, szabványosításra, ha még egy óra kellene (H-hoz), akkor plusz 100 ehuf, ami a jelenlegi árakkal 10 000 kw óránál térülne meg (persze a versenypiaci ár emelkedhet, de bármikor visszaléphetek, ha jól tudom). Versenypiacion nincs H, csak G azt pedig a fázis megszakítások miatt olvastam, hogy nem a legjobb, fázisváltót pedig kérdés ki szeretne beépíteni… (habár egyik ismerősömnél már pár konnektor B tarifán van, bojler bekötés és a biztosíték tábla elég jó megbontási pontok voltak)

    18 nm2 nappali és az 5-8 nm2 előtér fűtésére átlagosan hétköznap napi 6 kw, hétvégén napi 10kw számolva három hónapon át, 600 kw, plusz átmeneti időszakokban még 100 -100 kw egy-egy hónapra, mennyire reális így egy szezon 800 kw lenne? Alapvetően 19-21 fokra szoktam fűteni és kb 19 – 08 óra között vagyok a lakásba hétköznaponta. Így kb 7 ehuf lenne évente megtakarítás, ami 100 ehuf-os befektetéssel szemben elég szerény, de még 1600 kw-s szezon alatti fogyasztás is évi 15 ehuf, ami 6 éves megtérülés..

    Valami nagyon elszámoltam vagy ennyire drága a fővárosban bármit is csinálni?

    Köszi előre is a kommenteket!

Új hozzászólás Aktív témák