Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsento1

    senior tag

    Sziasztok!

    Használt laptopot szeretnék vásárolni a mostanit lecserélve. Jelenleg egy Thinkpad l412 van, amibe raktam már 8gb 1333mhz-es ramot, és egy WD Blue 256gb m.2 ssd-t. Az ssd menne a következőbe. Ami a problémám, hogy sajnos az akksi kuka, csak hálózatról működik, és egyszer a fiam leöntötte vízzel, azóta recseg a mikrofon.
    Jelenleg online oktatásra készülve szeretném megejteni a cserét, ami gondolom nem követel különösebb hardver igényt.
    A másik, és hosszabb távú alkalmazás, hogy fotózásokra szoktam magammal vinni, hogy ha időm engedi azonnal tudjak biztonsági mentést végezni. A jelnlegi l412-ben van sd kártya olvasó, viszont irdatlan lassú, ez a rész viszont fontos lenne, nem tudom itt milyen opciót kell néznem, hogy a lehető legtöbbet kihozzam a file átvitel terén. Kártyáim típusa Sandisk extreme pro.

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 héten belül, de ha kell várok kicsit
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    50-90e ft.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Feljebb írtam, online oktatás, és adatmentés
    4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Fotózás miatt lehet nem ártana ips, viszont szerkeszteni nem fogok rajta képeket.
    5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Ez változó, nem tudom megmondani, de inkább legyen heti 2-3 alkalom. Utazás alatt nem használnám
    6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 10
    7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    8gb kellene, de ha csak 4 és idővel lehet bővíteni, akkor nem probléma. Inkább 4gb ddr4 mint 8gb ddr3. Ssd van egy 256gb WD Blue m.2
    8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Ha lehetséges minél gyorsabban kezelje az sd kártyákat.

    Köszönöm!

  • kacsento1

    senior tag

    válasz ivana #1971 üzenetére

    Köszönöm a választ! X270 tetszene is, de nem probléma, hogy csak 1db ddr4 slot van benne? Intelt nem ismerem, de az asztali gépemben Ryzen 5 van, és ott tudom, hogy gyorsabb ha kitben van hajtva a ram. Vagy emiatt nem kell aggódnom?

  • kacsento1

    senior tag

    válasz Tim82 #1973 üzenetére

    Köszönöm a választ! Igen, én is ezt próbáltam leírni, hogy dual channel nem opció.
    Ugreen kártyaolvasónak szabad tudni a típusát?
    L412 esetén megnézem a mikrofont, hátha javítható, bár attól még az akksi kuka sajnos.

Új hozzászólás Aktív témák