Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mterno

    csendes tag

    válasz al_age #1 üzenetére

    Hello
    Volt módomban sok tipusú hangkártyát tesztelni (Creative,ASUS,Genius,stb.),de elsőre ki merem jelenteni,hogy aki a hangzásra megy nem a zseb kapacitását méri fel elsősorban,annak csak a Creative hangkártyákat ajánlom.
    Most is van tulajdonomban 2 altipus a Creative-tól, SB X-Fi Xtreme Music (aranyozott csatlakozókkal) és SB X-Fi Xtreme Audio PCI-E slot-al.
    Mindkettő maximálisan letesztelve,és magasan mindfelett ál,úgy hangzásban,mint minőségben.
    Az ASUS Xonar DG-t is kipróbáltam,de rövid időn belül megváltam tőle,mert nem azt a hangzást adta,amit egy külön álló hangkártyától elvárná az ember,főleg ha füle is van a különbség felméréséhez.
    A zenei hallásommal soha nem volt gondom,ezért észre veszem a hangzás beli különbségeket,annak ellenére hogy egy kis Blueberry 2.1-es set-en halgatom a zenét,és ha már ezzel a set-el ki hallani,akkor ott tényleges a különbség.
    Nem akarok senkit rábeszélni vagy lebeszélni,hogy mit vásároljon,úgy is azt maga fogja idővel eldönteni.
    Olvastam olyan fórumot is,ahol azért nyomták le pl a creative hangkártyát,mert komplikált a telepitése és egyes esetekben operációs rendszer függő a hangkártya,de utóbbihoz ott van a creative hivatalos honlapja,melyről kis szerencsével és utána keresés után megszerezhető ingyen az adott operációs rendszerhez készitett driver.
    Szóval ki merem jelenteni,hogy Creative hangkártya függő vagyok,mert lebilincselően lágy hangzást ad,nem durrog-csörög-nyekereg a hangzás még maximális túlhajtás alatt sem,nem beszélve a lineáris beállitás alatt kiadott hangszinre.
    Sok sikert a teszteléshez.

  • mterno

    csendes tag

    válasz kisvonti #9403 üzenetére

    Szerintem nem ér meg annyit,de ha másra akarsz halgatni,akkor sosem fogod kitapasztalni mik a különbségek a kártyák között.Keress egy Creative kártyát hasonló árban,még ha használtan veszed meg,akkor sem fogod megbánni.
    De persze a döntés a te kezedben van.

  • mterno

    csendes tag

    válasz krx21 #9414 üzenetére

    Hello
    Én tapasztalatból beszélek és persze nem próbáltam végig az összes kiadott hangkártya tipust az emlitett kártyák közül.
    De amit teszteltem és tesztelek,arra merem mondani,hogy nálam a Creative vezet magasan a többi előtt.
    Nekem bevált a Creative,és maradok ennél a fajtánál és más véleménye már nem érdekel ezzel kapcsolatban.
    Egy ilyen hasonló fórumban olvasottak miatt vettem meg az ASUS Xonar DG-t,de gyorsan túl is adtam rajta,mert nem fogott meg a hangzás,amit kiadott,ennyi.
    Ezekre még annyit: "Kinek a pap,kinek a papné."

  • mterno

    csendes tag

    válasz fradi81 #9415 üzenetére

    Az X-Fi Xtreme Music vezeti eddig nálam a Creative családban a listát,de csak mert az a legnagyobb eddig amit teszteltem.
    Az Xtreme Audio meg most van a gépben szintén tesztelés alatt.Nincs akkora tudása-állitható opciója mint a nagy testvérnek,de elmegy.Az Audigy-hez nem nagyon hasonlitanám,mert abból csak SE-m volt az meg a legkisebb Creative-ok egyike,de attól biztos okosabb.
    Az X-Fi-knek van még egy jó kis tulajdonsága,benne van a 24 bit-es Clystalizer,ami olyan hangzást dob a zenére mint hi-fi-nél a loudness,de mondjuk szerintem olyan hatást ad mint ha benzin helyett kerozint adnál a motornak.Jó,lehet egy kicsit túlzok,de a különbség észre vehető,ha nem észlelni változás,akkor ajánlom felkeresni a fül-orr-gégész szakorvost.

  • mterno

    csendes tag

    Emberek
    Egy szó mint száz,vannak hangkártya különbségek és biztos hogy bármelyik felül múlja az alaplapi hangzást (láttam már olyan új alaplapot amelyre Creative chip volt rakva,ez azért lehet pici plusz,csak sajnos hallani nem volt módom).
    Sajnos azért nem vagyok én sem mindent tudó,de amit tapasztaltam arra már rámondhatóm,hogy igen vannak észrevehetö különbségek.
    Próbát bárki tehet,csak össze kell hozni egy teszt csapatot ilyen-olyan hangkártya felépitésű gépekkel.
    A zene legyen ugyan az,lehetőleg egy forrásból származó és csak egy zenecucc kell,amire mindkét gépet rá lehet kötni,majd mehet a próba.Először egyik géppel hallgatni meg a zenét,majd a másikkal.
    Utána úgy is eldönthető kinek melyik hangzás tetszik jobban és az mellett dönt majd.
    A családban bátyámnak volt először különálló hangkártyája a gépben,majd mikor én is vettem gépet az volt az első,hogy megfejeltem én is egy külön állóval.
    Csak ő leragadt a 15 éves tipusnál,én meg közben vettem-adtam-cseréltem őket.Persze nem az elégedetlenség miatt,csak kiváncsiság hajtott és persze egyes esetben a szerencse (creative audigy se-t cseréltem creative sb x-fi xtreme music-ra szőrt-szörben).
    Ha biztos sikert akartok elérni,támaszkodjatok a saját tapasztalatra,igaz nem árt mást is meghalgatni ilyen esetben,de a saját az a biztos.
    Jók az ilyen fórumok olyan esetben,ha valaki segitséget kér egy-két dologban,és akkor jönnek elő a választható verziók.
    Köszönöm.

  • mterno

    csendes tag

    válasz krx21 #9447 üzenetére

    Én azt mondtam,hogy a tapasztalataim miken alapulnak,nem pedig azt hogy leállok versenyezni.
    Nekem hiába isteniti bárki a másik tipus hangkártyát az enyém ellenében,akkor is maradok a kiválasztott tipusnál.
    Mint irtam volt módomban egy pár fajtát tesztelni,és nekem ez jött be és ez elég.
    Most is két Creative van birtokomban és mindkettő apró pénzért került hozzám.
    Nekem annyit megérnek ezek a kártyák,hogy legalább egyiket megtartsam.Mindkettő eladásra van szánva,de csak egyik lesz eladva,csak a vevőtől függ melyiket fogja elvinni.
    Egyik sem csúcstechnológia,mert vannak a családjában komolyabbak-újabbak.
    Sajnos az újabb családtagokkal még nem volt dolgom,de szeretném kipróbálni majd ha lesz rá felesleges pénzem,addig jegelem a vágyam.
    De azt azért ki merem jelenteni a Creative sem ragadt le a régi hangzásnál,mindig találnak ki a mérnökök valami extrát amivel az én eddigi tapasztalataim szerint üti a többit.
    Az ASUS hangkártyáról még egy apró infó,ami miatt is túladtam rajta gyors ütemben.A fő chip-je egy és ugyan az mint az alsó kategóriás hangkártyáké,név szerint c-media.
    Ez esetben persze csak egy kártyára szükült a kör a Xonar DG-re,a többi hogy mivel van össze rakva az már engem nem hoz lázba.
    Ha az ASUS nem tud egy saját hangkártyát össze rakni,akkor ne is foglalkozzon a kérdéssel.
    Csak újabb kis infó,keress olyan Creative-ot,ami más hangkártyacsalád chip-jével van összerakva.
    Ezzel emelem kalapom a "vita" fórum előtt és tovább lépve élvezem a Creative hangzást.

Új hozzászólás Aktív témák