Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rarki72

    tag

    Sziasztok.
    Elvesztem...
    Otthoni felhasználásra (Hangsúlyosan WoT, Cabal és egy kis munka) mindig pontosan tudtam, hogy mi kell. A4tech X-710BK nagyon hosszú idő után nyugdíjba ment és jött a MadCatz R.A.T. 6 nagy megelégedésemre. 18,5 cm tenyeremben a legbeljebb tolt vagy esetleg eggyel kijebb húzott tenyértámasz pozíció a kényelmes. Bár az X7 után a gomb kiosztás (sniper vagy rapid fire) elsőre nagyon fura volt (bal klikk melletti kis gomb átkerült a húvelyk újhoz), de gyorsan megszoktam és imádom.
    Munkahelyemre mindig úgy gondoltam, hogy a non-stop excelezéshez nem kell se MadCatz se horror áron forgalmazott és egyben szerintem jócskán túlárazott Logitech sem.
    Igen ám, de héten megint megadta magát a benti egerem és az elmúlt 3-4 évben már bőven kifizettem 4-5kFt alapon egy másik RAT-ot, szóval úgy döntöttem, hogy ha ugyanannyi idő alatt így is meg úgy is ugyanannyit kell egérre költenem, akkor most egy minőségit vennék.
    Viszont irodai környezetben elképzelésem sincs mi legyen az irány...
    Szóval:
    - fájdalom küszöbb munkára 15kFt.
    - tenyér méret 18,5cm (X-710BK pont jó, de a fiam régi X-747-ese már érezhetően nagy)
    - egér fogás inkább fingertip, mint palm, bár nem a szemléltető ábrák szerinti hangsúlyos verzióban
    - használt, küldöld nem játszik
    - szenzor legyen pontos, de a felbontását annyira nem tudják megnyírbálni, hogy felzaklasson
    - omronban hiszek, a no name kapcsolókban nem igen
    - makró jó, ha van, de eddig se használtam, nem feltétel
    - las vegasi fényáradat hidegen hagy, diszkrét világítás tetszik, de nem feltétel
    Igazából már kosárban van egy Hama uRage Reaper Morph 1000, de fizetés előtt belémhasított a felismerés, hogy ezt tudat alatt a le nem cserélendő RAT6 helyére szánom...?!
    Most itt vagyok és nézek kitágult pupillákkal és leginkább kétségbe esetten :D

  • rarki72

    tag

    válasz ribizly #78648 üzenetére

    Először is köszönöm.
    Találkoztam vele a keresgélések során, de elsősorban jellegtelen kinézete miatt sose néztem meg alaposabban.
    Kicsit utána olvastam és a Logout azt írja, hogy detto ugyan az a G203 csak az utóbbi az európai forgalomra szánt példányok neve.
    Néztem teszt videót és azt kell mondjam felkeltette az érdeklődésem.
    Megint igaznak bizonyult a több szem többet lát ;)

  • rarki72

    tag

    Arra lennék kíváncsi, hogy én vagyok a kiválasztott szerencsés vagy csak mindenki elfogult, mert visszaolvasva az évek alatt keletkezett véleményeket, ellentétben vagyunk maximálisan :)
    2018.10.06-án vásároltam R.A.T. 6 egeremet, egy életem egy halálom :o alapon.
    Most hétvégén jött elő az első hiba, mely szerint a görgő racsni és szenzor néha nincs szinkronban. Néha érzem a kattanast, de nincs eredmény, néha nincs kattanás, de akár kettőt is is érzékel a szenzor és végrehajtja a parancsot.
    Ezen kívül eddig sosem volt semmi gondom vele, nagyon imádom. Rendszeresen napi 2-4 óra WoT a terhelése a szokásos excel, böngészés, stb mellett, szóval a folyamatos zoom in, zoom out miatt van a görgőben km rendesen. Minden gombját aktívan használom a javítások és gyógyítások végrehajtási idejének minimalizálása miatt (makrók).
    A futurisztikus kinézet ellenére a kényelemmel sincs bajom. Fiam Razor Naga Trinity-je idegesítően kényelmetlen és a munkahelyemen használt Hama uRage Reaper Morph 1000 bár kényelmes, de nem jobban, mint szeretett kis amorf patkányom 😁
    Miért ilyen negatív a megítélése?
    Utodnak egy R.A.T. 8+ van kiszemelve.
    Változott-e a közvélemény?

  • rarki72

    tag

    válasz koxx #98987 üzenetére

    A súlyokat nem használom, tehát nem ennyi, de sose mértem mennyi valójában. Abszolút nem érzékelem, hogy nehéz lenne és a fogása is komfortos. 8-12 óra WoT-ozás után sem volt bajom vele. Biztosan van ennél könnyebb és kényelmesebb egér, no de ez már elég szubjektív úgy gondolom.

  • rarki72

    tag

    válasz Synthwave #98990 üzenetére

    Érthetném a hasonlatot, de még sem. A Trabant valóban egy elavult technológiát képvisel, mert az a kétütemű motor már akkor elavult volt amikor kiadták és hát a kétütemű motor igazából önmagában elavult, a kaszni anyaga egy rémálom, a futómű gyenge és alulhangolt, a fékrendszere finoman szólva is nem túl hatékony, az utas komfort konvergál a nullához, stb. Nekünk volt 500, 601, 601 S de Luxe, 1957-1996 közötti időszakban. Az 500-asnak CI-s rendszáma volt :)
    A R.A.T. 7,5,3, stb egyértelmű miért elavult (szenzor, kapcsolók, stb). A következő generációs 6,8 stb lehet, hogy elavult, de én nem látom még egyenlőre miben. Az aktuális generáció 6+, 8+, stb meg nem lehet elavult, hiszen jelenkori modellek. Ha csak nincs egyértelműsítve az elavultság oka. A design nem lehet elavult maximum már nem divatos, nem tetszetős. Szóval valami konkrétumra számítottam olyanoktól akik használtak jelenlegi modelleket és azért bukott meg, mert...

  • rarki72

    tag

    válasz FireKeeper #98999 üzenetére

    Semmi érzelmi vonulat, csak érvek ellenérvek.
    Mérlegen a valóság a pozitív egész számok segítségével, ezt akarnám elérni ;)
    Elfogadtam, mindenkinek nehéz, bár nekem nem, de lehet jól járok, ha konnyítek magamon 😁
    El kezdtem hát nézelődni és a leggyakoribb aktuális ajánlat a G502 Hero. Nézem az adatlapját 121g + extra 18g. Az ugye akár 139g...
    Nem lehet, hogy a tömeg kérdése is pont annyira szubjektív, mint a design? Mert egyenlőre negativumnak ezeken felül csak a szenzor elavultság lett megnevezve. Ennek még utána olvasok, hogy milyen hátulütője lehet a mindennapokban. Anyag minőség, kapcsolók élettartama, összeszerelés minősége, szoftver használhatósága az általam használt előző generációs modell esetében perfekt, tehát csak a szubjektív összetevők ellen van jelenleg voks.

  • rarki72

    tag

    válasz Oposszum #99006 üzenetére

    néztem ugyan, de engem első sorban nem az érdekel, hogy milyen alternatívák vannak, hanem van-e első kézből tapasztalata valakinek a Madcatz jelenlegi generációs modellekből és az mi. Hiszen én elégedett vagyok maximálisan az egeremmel, csak az érdekelne, hogy a 2017-es kiadás óta hol tartanak most? Tartották a színvonalat, emeltek rajta vagy visszaestek. Csak utóbbi bebizonyosodásakor lép életbe az egyéb alternatíva keresése.

  • rarki72

    tag

    válasz rarki72 #99011 üzenetére

    "Viszont ha egyáltalán nem vagy fogékony azoknak a mondandójára, akiknek konkrétan az egyik hobbijuk az egér, akár 10+ évre visszamenőleg is"

    fogékony lennék, ha
    "nem értem, miért kérsz tanácsot szakmai topikban."
    ez történt volna :)

    nem tanácsot kértem mit ne vegyek és mit vegyek, hanem első kézből megtapasztalt vallási nézetektől mentes véleményre voltam kíváncsi.
    kezdem úgy érezni magam, mint amikor anno megvettem az első xiaomi redmi note telefonomat... egy kínai szart? miért nem samsungot? ami kínai az szar! ne vegyél kínai szart!... mert csak...
    mondjuk érthető volt az ellenségeskedés, hiszen az előző s6 edge-emet negyed áron zabálta fel reggelire :)
    vagy mintha egy iphone-os csoportban kezdtem volna dícsérni az androidot.
    mindenki tudja hogy szar, de senki nem tudja miért... ja de, azért, mert az iphone jobb...
    amiért a szerbek is gyűlölték a horvátokat... mert az ükapjuk ezt mondta...
    szóval azt látom itt mindenki tudja mekkora egy hulladék ez a szerencsétlen egér, de senki nem használta mondjuk 3-4 generáción belül, csak én és én meg ugye azt tapasztaltam közel 65 hónapon keresztül minden nap (az közel 2000 nap), hogy imádom, megbízható, teszi a dolgát vagyis a panaszaim száma zéró. Ha csak egyszer írta volna valaki, hogy nézd öreg én használtam a tiédnél újabbat és egy hónap alatt tönkrement a túrós kehenyéje vagy állandóan belevert az index a karterba, akkor ugyan elgondolkodnék a márka váltáson, de igazából az is csak 1vs1, mérleg nyelve középen.
    mindenki erőlteti a design kérdést, ami ugye vissza a 2000-es évekbe... a kínézet alapján meg/el ítélni valóban egy hiteles szakmai vélemény...? de ha egyszer olyan elavult vagyok magam is, hogy nem nézegetni akarom ezt az elavult egeret, hanem használni és azzal eddig nem volt bajom, sőt :)
    na de egyszerűbben is megközelíthetjük.
    kell egy tapasztalati adatok alapján megbízhatóan működő egér minimum és maximum 11 gombbal, full makrózható kivitelben 30 ezerig masszívan WoT-ozni és excelezni. Olyan szóba sem jöhet, ami nem tudja az 1600 DPI-t - ennyinél többet még sosem használtam :) Ugyan olyan jól újjra álljanak az extra gombok mint a 2017-es RAT 6-nál. Csillogás-villogás nem érdekel. Ha van jó, ha nincs úgy is jó. Csússzon mindenen, mint az istennyila. Véletlenül se legyen wireless és lehetőleg ne legyen pink se :)
    egér fogásom inkább fingertip, mint palm, bár nem a szemléltető ábrák szerinti hangsúlyos verzióban.
    Ja és a design aktuális legyen, mert ha már lúd, legyen kövér :D

  • rarki72

    tag

    válasz koxx #99017 üzenetére

    "ha ő kb már eldöntötte ezt akkor minek jön kérdezni"
    annyira elvakultan és értelmetlenül tolja mindenki az anti-madcatz vallási dogmákat, hogy senkinek sem tűnik fel mit kérdeztem - talán végig se olvasta senki vagy olvasta csak nem értelmezte...
    annyira el akarja mondani mindenki, hogy ez a "búcsús szemét" mennyire szar, hogy konkrétan leszarja, hogy nem annak a véleményét kértem ki, aki még csak élőben sem látta az adott egeret, hanem annak aki használta és pozitív vagy negatív tapasztalata van ezáltal...
    azért jöttem kérdezni, mert érdekelnek a jelenlegi modellekről begyűjtött tapasztalatok, mely szerint még mindig érdemes megvennem vagy visszaesett a színvonal akár a minőségben, akár a működésben és inkább engedjem el, ami eddig bevált...
    nem azért jöttem kérdezni, hogy mindenki elmondhassa mi a véleménye egy olyan eszköz működéséről, megbízhatóságáról, tartósságáról amit soha a büdös életben nem használt és ezt szembe tudja állítani az én valós tapasztalataimmal, ami 2000 napnyi folyamatos használaton alapul...
    a kérdésemre létezik azok számára is korrekt válasz, akik nem ismerik a terméket, csak a weboldalakról, de egyszer sem írta le senki...
    nem akarok másik egeret venni, sem könnyebbet, sem divatosabbat, csak és kizárólag abban az esetben, ha kiderül, hogy az újabb generáció már nem olyan JÓ, mint ami nekem van, de ezt olyantól nem tudom elfogadni, aki egyik generációt sem használta, csak azt szajkózza, ami a divatnak, a vonatkozó vallási tanoknak megfelel vagy csak egyszerűen hallotta a szomszéd Mariska néni unokájának a kollégájától, aki a blikkben olvasta...
    nem vagyok fogékony a a hittérítésre, de a pozitív egész számokra és a tényekre igen.
    ezen felül van még egy mániám. a divatadót fizessék a divatmajmok. én szeretem mérlegre tenni mit kapok mennyiért vagyis az ár érték bajnokokat részesítem előnyben. akkor is ha az történetesen egy nem túl divatos kínai ciki ilyet venni telefon - bár a történelem alakulása ez ügyben mindig megmosolyogtat :)
    van egy makrózható 11 gombos megbízható, kényelmes egerem. nem fogok sem 60 sem 40 ezret fizetni egy masik 11 gombos makrózható egérért, csak ha rákényszerülök a logikus gondolkodás mentén, amiben a hit jelenléte ugye kizárt.
    ezt most nem sikerült kideríteni, így a vásárlás meg fog történni és kénytelen leszek én magam megtapasztalni a jelenlegi generáció megbízhatóságát, tartósságát.

    Mindenkinek köszönöm, aki igyekezett segíteni és a hittérítőknek is köszönet, mert az elvakult gyűlöletük is információ - csak hát nem úgy ahogy azt ők szeretnék ;)

  • rarki72

    tag

    válasz FireKeeper #99020 üzenetére

    és te is figyelmen kívül hagyod, hogy DE NEKEM VAN ÉS KURVA JÓ
    nem változtathatom meg a tapasztalati véleményem csak mert mindenki másként gondolja... ezt miért nem érti senki...?

  • rarki72

    tag

    válasz PROTRON #99027 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólásodat!
    A finomhangolást illetően akár igazad is lehetne, de nélküle az örökre szóló első nem tud létrejönni, általa pedig a hozománya mind végig ott lesz. Ésszerű keretek között ezért hajlandó vagyok bizonyos esetekben plusz összeget fizetni.
    A sniper gomb az első amihez ragaszkodok. WoT-ban a lanctalp javítás kivitelezési ideje kritikusan fontos és nálam annak a makrója van ráállitva, mert azt a gombot érem el reflexből a leggyorsabban. Ezen felül az alapértelmezés szerinti fps-ekhez szánt fegyver választó tekerentyű a löveg és másik irányba a torony javítását biztosító makró helye. WoT profilban még a DPI fel és le gombok is gyógyítást végző makrókat indítják. Nélkülük kritikus helyzetben lassabb lennék és az gyakran halálhoz vezet.
    A 3 alapgomb is át programozható, de ugye az minek. Illetve a görgő nyomásra szintén makrót indít :) Szóval ha ilyen szinten nem tudom személyre szabni, tőlem a pápa is ajánlhatja isteni jóváhagyással, akkor se érdekel. Mással nem játszok ezzel viszont így szeretek és így is akarok játszani. A design lényegtelen az meg főleg, hogy divatos vagy sem. Ha kényelmes nyert, ha nem kényelmes nem nyert.

Új hozzászólás Aktív témák