Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    Üdv.
    Le szeretném cserélni a jelenlegi múzeális legelső generációs optikai egeremet egy jóval komolyabbra. Logitech egeret szeretnék mindenképpen, azon belül is a G7-re gondoltam, mivel aránylag szűk helyen van az egér és néha-néha a kábel bezavar. Az egeret multimédiára (photoshop, videóvágás) és játékra egyaránt használnám, elsősorban FPS játékokra.

    Kérdésem az hogy jobban járnék-e másik egérrel? (Olvastam hogy G5 jobb játékokra, de előfordulhat hogy a picikét szűk hely miatt a kábel zavarna, de ez utóbbi elhanyagolható ha jobban járnék G5-tel)

    Egérre szánt maximális keretem úgy 25.000Ft lenne, többet nem akarok.


    mod: jobb kezes vagyok, ha ez számít valamit :)

    [Szerkesztve]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Ribi #508 üzenetére

    az én reakcióidőm FPS-ezés közben ~12ms :Y
    anno a BMV-n (Budapesti Nemzetközi Vásár vagy mi a rák a neve :U ) volt egy olyan stand ahol ezt a reakcióidőt lehet mérni úgy pár éve :)
    amúgy az ember rekakcióideje készenlétben átlag 25-45ms míg nyugalmi állapotban 250-450ms


    Na de végül G5 mellett maradtam, mert nem egyszer voltam olyan helyzetben ahol lan-paty közben egyszerre lőttük fejbe (virtuálisan :)) ) egymást és éreztem hogy ezen a pár nyamvadt ms-en múlott az egész :U :DDD (no meg a G5 jobban tetszett mint a G7 :D )
    Írtátok hogy 25K-ért kapni revolution-t jobban utánanéztem, és rájöttem hogy ez kell a francnak, Serious Sam2-ben 1 másodperc alatt váltok a görgővel fegyvert (pedig aki játszott vele tudja hogy van ám fegyverarzenál :U ) és gondolom az ilyen gyors görgetésnél a revolution ''átváltana'' és ez engem idegesítene.

    Az aránylag szűkös helyet meg majd megoldom valahogy.

    Köszönöm a hozzászólásaitokat :R

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Ribi #514 üzenetére

    ''ő 0dB alatt is hall'' Rover623 :)) (esetleg a számkombinációt cseréltem fel)
    amúgy anno a discovery-n néztem egy filmet ahol a reakcióidőt vizsgálták, és asszem a legkisebb amit mértek az 9ms volt, és ott hang alapján viszgálták, és ugye a hang lassabb mint a fény :) na de tökmindegy nem a bugyuta miliszekundumok miatt döntöttem legvégül a G5 mellett (ami már itt figyel mellettem :) ) hanem a kábel kialakítása és ergonómiája miatt, G7-ről meg azért mondtam le, mert drágább, és az aksija 7 órát bír ami nekem kevés (igaz hogy 2 aksit adnak meg hogy bármikor cserélhető de én 2.sorban vettem játékra az egeret, picit sokkal jobban idegesítő nekem ha pl. photoshopban pixel pontosan szöszölök, majd 1x az egérből kifogy a szufla...)

    ja meg azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem hálózati játékoknál tapasztaltam ezt az elenyésző késleltetést, hanem botoknál ahol ez szó szerint nulla

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    Üdv.
    Vezeték nélküli egeret keresnék a notimhoz, és az alábbi elvárásaim lennének:
    - csak logitech jöhet szóba
    - teljes méretű egér kell, ilyen notis miniatűr 2 újjal pipiskedve toligálós hülyeségek nem jöhetnek szóba
    - játékokhoz is kell, bár mivel "lowsense" -es vagyok, így egy 400DPI-s egér is megfelelne, nem kell hogy hardcore legyen, de azért egy átlagos egérnél is többet tudjon (mellékesen említeném hogy félprofi gamer vagyok :)) )
    - G7 nem jöhet szóba a hátrányai miatt, és mert csúszós kezem van

    Magyarázatok:
    - már a golyós egerek óta volt sok egér a kezemben, és eddig mindig a logitech-nél tapasztaltam csak megbízhatóságot és minőséget (no meg a Kensingtonnál), így 2004-ben úgy döntöttem, hogyha egérről lesz szó a jövőben, akkor számomra csak ez a márka jöhet szóba, mert itt már sorozatosan tapasztaltam, hogy nem csak a márkanevet fizetem meg
    - G7-el rendelkezik egyik ismerősöm, és sokszor panaszkodik, hogy az egér "kirepül" a kezéből játék közben, ez számomra egy elég idegesítő probléma lenne, és ahogy olvastam az egér élettartama sem elsőosztályú
    - bár játékhoz kell, nem kell hogy mindenáron "gamer" kategóriába essen, csak néha kellene egy kis szórakozáshoz, ha nekiállnék komolyabban zúzni egy kicsit, akkor úgyis előkapnám a jelenlegi G5-öm.

    Amit találtam magamnak az egy VX Laser Revolution lenne, erről kérnék tapasztalatokat, vagy alternatívákat :R

    Árlimit: ~15K

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz MmDorian #3927 üzenetére

    Mivel hordoznom kell és általában helyszűke miatt nem tudom normálisan elvezetni azt a rengeteg madzagot amivel dolgozok, ezért kulcsfontosságú szempont.

    Leszűkítve és skálázva valahogy így néznének ki az igényeim:

    Hordozhatóság: 3/3 (azaz wireless)
    (nagy) méret: 3/3 (G5 miatt megszoktam a hatalmas egereket)
    office: 3/3
    multimédia: 2/3
    game: 2/3
    elemélettartam: 3/3 (meló közben nem érek rá elemet töltögetni, legfeljebb cserélni)

    És ehhez igazítva egy lehetőleg max. 15K-s árcédulát ami felrúghat akár 25K-ra is, de én annyiban állapítottam meg az ésszerűség határát.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz SOAD19 #3929 üzenetére

    Lényegében én az LX8, MX620, MX1000 és a VX Revolution között vaciláltam, végül a súly és a sokaktól pozitív tapasztalatokkal érvelő görgő eldöntötte, hogy VX lesz belőle, veszek hozzá 2db aksit, és remélem 2-3 havonta kell csak cserélgetni az elemet, bár napi minimum 8 órás használat mellett ez kissé plátói :DDD
    Ami a VX revolution alacsony DPI melletti nem lineáris sebességét illeti ezt gondolom idővel (részben) javították, hasonlóképpen, mint a G5 esetében. Játékoknál a topicban a G7 után a leghasználhatóbb vezeték nélküli egérnek állítják (keresővel leszűrt postokból ez jött le számomra).

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz SOAD19 #3931 üzenetére

    Megérkezett, bár egyelőre idő híján játékra nem tudtam használni (meg amúgy se egyáltalán) :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz asadasad22 #3947 üzenetére

    Egyértelműen MX518 ebben az árkategóriában, ha játékra kell.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    Na kis összefoglaló alig pár napos használat után az új egeremről (Logitech VX revolution <- ha valaki keresővel keres rá).
    Kétségtelenül kisebb (rövidebb) mint a G5-ös egerem, de sok-sok órányi munka után is rendkívül kényelmes vele dolgozni. Ami a precizitást illeti hétköznapi feladatok, és multimédiás feladatok ellátására kiváló, sőt jobb mint a G5-öm, és mivel 1 gépben minden további fennakadás nélkül lehet 2 vagy több logitech egeret használni, ezért a G5 le fog redukálódni "gaming only" egérré :))
    Ami a játékokat illeti már közel sem ennyire rózsás a helyzet, UT2004-ezés közben (aki nem ismerné egy borzasztóan pörgős akciójáték, nagyon sok, hirtelen és gyors mozgásokkal, és borzasztóan nagy precizitás kell a megfelelő célzáshoz) hirtelen megfordulásokkor eléggé sokszor bizonytalan a mozgás, bár a jó irányba megy, érezni hogy azt a sebességet nem bírja, így lowsense játékosoknak nem ajánlom, mint játékos egér, midsense, vagy highsense játékosoknak talán jó választás lehet, de sajnos vigyázni kell az egérpad mintázatával, ugyanis nálam a razer mantis speed egérpadomon érezhetően picit megzakkant a pontosság, ha az egérpad egy bizonyos területén húztam el az egeret. Kizárólag játékos egérnek mindettől függetlenül azonban senkinek sem ajánlom.

    Picit bővebben a használhatóságról és a kényelemről: bár én személy szerint szeretem a nagy egereket, mégsem éreztem, hogy kicsi lenne az egér, ugyanis magasságával ezt sikeresen ellensúlyozza, és ilyenkor a megemelt tenyér miatt nem éreztem az egeret kicsinek, pár órás használat után viszont határozottan furcsa a 2 egerem közötti váltás, de pár perc után megszokható, kényelemre mindkettő tökéletes. Ami a vaskos markú vagy kis tenyerű embereket illeti, szerintem ők is könnyedén tudják használni az egeret, a gombok kellően vastagok, nem lehet mellékattintani, kis tenyér esetén pedig már a keresőgomb egy síkjával is kis erővel le lehet nyomni az egérgombot (magyarán a babatenyérrel rendelkezők is képesek használni).

    Azért essen pár szó a hátrányokról is: bár nagyon (bal)oldalt kapott helyet a zoom gomb, annak használata nagyon gyötrelmes: bár fogásra szerintem jó helyen van, mégis hatalmas erőt kell kifejteni, ha használni szeretnénk, amit tovább tetéz hogy bár a felületét igyekeztek érdesre kidolgozni, mégis annyira csúszós a felület, hogy a nagy erőkifejtés miatt és az érdes felület miatt elkezd rajta surlódni az ember ujja, amire a szervezet ösztönösen verítékezéssel reagál, ezzel tovább fokozva az amúgy is borzasztó helyzetet: 1-2 talán sikeres "klikkelés" után szinte kizárt, hogy az ujjunk megtörlése nélkül használjuk a továbbiakban a zoomot.
    Hosszú ujjak esetén a keresőgomb egyesek számára kényelmetlen helyen van, ha használni szeretné, de mivel nem egy gyakran használt funkció, ezért elnézhető.
    Legvégül pedig a microgear görgő, és annak kapcsolója; bár nem épp a legszerencsésebb helyen van, valahogy mégis örültem volna neki, ha menet közben felemelem az egeret, és egy ujjammal mégis egy laza mozdulattal át tudnám kapcsolni. Sajnos ez lehetetlen, mindenképp 2 kéz kell hozzá, de sikerült megtanulnom, hogy az egér elforgatásával megoldom egy kézzel is, de ez a "vaskosoknak" illetve a "kiskezeseknek" szerintem totál lehetetlen feladat. Ettől függetlenül ez is még-még elnézhető, mivel az ember nem vált át rendszeresen. Ami a görgőt illeti átváltott módban meg kell szokni: ha az ember megmozdítja/elmozdítja az ujját, akkor óhatatlanul is elforog a görgő egy kicsit, és ennek következménye gondolom ismeretes.

    Elemélettartam: beleraktam 1db 2100mAh -s NiMh típusú elemet, aminek az a bravúrja, hogy önkisülése 1 év alatt is mindössze 10%... már sok-sok órán át használtam, a tötöttségjelző 45%-ról startolt és jelenleg 40%-on áll. Bár hónapokat egyelőre nem, de heteket egész biztosan merek állítani, hogy annyit kibír.

    Összegezve az egészet pont olyan egeret kaptam, mint amire számítottam: hosszú munkára, irodai dolgokra és multimédiára kiváló és kényelmes egeret, ami picit korlátozottan, de játékra is (rövidtávon) használható, elemélettartama/aksis üzemideje egy cseppet sem zavaró, a hátrányai is csak néha zavaróak, és megszokhatóak, hiszen melyik új egeret nem kell szokni egy kicsit :))

    Picit drága egy jószág, és egyeseknek (jelenleg) 12K egy ilyen egérre biztosan sok, de akinek nem számítanak annyira az anyagiak és egy kényelmes, minőségi és megbízható egeret keresnek, nekik csak ajánlani tudom.
    Ne feledd: az egér csak egyszeri befektetés, és ameddig működik addig biztos használod, így ezen nem kell spórolni, míg a pár100 vagy 1-2 ezer forintos "teszkós" egerekből (fél)évente egyet biztos tönkretesz az ember, és annak precizitása is erősen kétségbe vonható.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz whYz #3969 üzenetére

    Én a mai napig 400DPI-vel játszok... és bőven elég.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz xxboxx #4028 üzenetére

    Egyik hardcore gamer barátom mindkettőt használta. Elmondása szerint a G5 sokkal jobb, amire a súlyt a tartóssága és szívóssága nyomja, és nem feltétlenül a precizitása. Természetesen a G5 kisúlyozhatósága is sokat nyom a dolgokon, így sokkal könnyebb átálni egy másik egérről, és a súlyoknak köszönhetően még a súrlódást is "finomhangolhatod", továbbá a G5 alapból 2ms késleltetéssel rendelkezik, amit a legújabb setpoint driverben akár 1msec-re is beállíthatsz. Ez természetesen az árcédulán is jelentkezik (MX518 -> 9K; G5 -> 13K), de gondolom tisztán látszódik, hogy a 2 egér között nem csak "szenzorbeli" (és méretbeli) eltérések vannak.
    Ő midsense -es, ha ez számodra értékelhető adat, és a G5 "szolgáltatásait" nem mindenki tudja kihasználni (értsd: a G5 segít jobb játékossá válni, ha megvannak hozzá a képességeid, de pusztán ettől nem leszel jobb játékos.)

    A mondandómba bújtatottan belekavartam egy másik barátom G7-es egérrel szerzett tapasztalatait is, megfelelően leszűrve a dolgokat, bár nem ugyanaz a kettő, de mégis sok-sok hasonlóság mutat a G5-re (ezért írtam hogy leszűrve a dolgokat), ő highsense -es. Részletes eltérést a 2 egérről a PH! tesztek között találsz.

    [ Szerkesztve ]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz nyunyu #4032 üzenetére

    Mivel én is lowsense vagyok, ezért nem kell bemutatnod, préseltem már emiatt párszor a hüvelykujjamat a billentyűzethez teljes erőből, hajaj volt akkor aztán olyan érzésem, mintha az "egyszem ujjamat" érte volna hasonló ütés, csont ide vagy oda :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz 8nemesis8 #4036 üzenetére

    Alapszabály, hogy SOHA sem maximális összeget mondunk, hanem becsült összeget, avagy árkategóriát, mert ha az ember mond egy maximális összeget, akkor úgysem azt tartja szem előtt, hanem az adott összeg környékén kezd el keresgélni!

    Én ezeket ajánlanám az általad említett árkategóriában (mind Logitech, zárójelben a kulcsfontosságú infó):
    - MX 1100 (kényelem)
    - G5 (játék, vezetékes)
    - VX Revolution (hordozhatóság)
    - LX8 (ár)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Új hozzászólás Aktív témák