Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    Én is segítséget szeretnék kérni mert elakadtam...
    Tehát a téma adott kerékpáros túrázgatásaim, száguldozásaim, trükközgetéseim stb szeretném megörökíteni és 50 de nagyon max 60-ból szueretnék kijönni.
    Persze elsőre rávágja az ember hogy erre találták ki a sportkamerákat ami tény és való de ezek vagy olcsó silányak vagy a közelébe sincsenek az 50-es elképzelésnek és akkor még olyat meg sem említettem hogy FullHD-ba nem tudnak 60 fps-t, hogy a képminőségük nem az igazi, elég sok kamerán kijelző sincs, nincs képstabilizátoruk stb. (továbbra is az 50-es keretbe mozogva persze 2x ennyiért tudom vannak jobbak)
    Viszont ott a másik kategória akár a kompakt fényképezőgépek akár a digitális videókamerák amikből ennyi pénzért már lényegesen jobbat kapni és nem utolsó sorba nem csak kerékpáros mutatványaim megörökítésére lennének alkalmasak.
    Fontos megemlítenem még hogy nekem a vízállóság abszolute nem fontos elsődlegesen az lenne a lényeg hogy minél élesebb szebb videót kapjak és persze jó képeket is tudjon csinálni (de elsődleges a videó)
    Ki milyen tanácsot tudna adni akár konkrét elképzeléssel akár csak kategóriába hogy sportkamera/komkakt fényképező/ digit videókamera irányába lenne e érdemes elindulnom. Előre is köszi a válaszokat.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Segal

    veterán

    válasz AT. #9934 üzenetére

    Elösször is köszi a válaszokat akkor marad a sportkamera. Kijelző nem a visszanézés végett fontos hanem azért lenne az hogy rögzítés előtt lássa az ember jó szögbe áll e egyáltalán a cucc, nem ferde e stb ne otthon derüljön ki hogy életem száguldozásából pl az aszfalt látszik vagy épp az ég vagy nem vizszintes a felvétel...
    A Roam azért zárható ki egyből mert nem cserélhető az akksija meg a helyszinen nem is lehet variálni rajta hogy pl 60fps-re váltson az egyetlen funkciót fog tudni amit otthon beállítottál pc-n rajta ha változtatni szeretnél akkor azt megint csak otthon tudod. (persze a 2x drágább verzió cserélhető akksis és 2 lehetőséget el lehet menteni benne de ha esetleg harmadik kéne azt megint csak otthon... Readásul kijelzője sincs)
    A GoPro számomra írdatlan módon túlárazott cucc persze a képességeit aláírom de használtan max egy Hero 2-est kapnék jóesetbe 50-ért az is inkább 60 és ha kijelzőt is szeretnék rá az még legalább huszon kiadás ennyit nekem nem ér a dolog.
    Néztam pár kínai cuccot is azok bőven beleférnének a keretbe csak ott meg jó kérdés mi igaz a leírásból meg milyen minőséget tud.
    Jelenleg az egyetlen alternatíva a BeastVision HD basic változata mert ez 66-ért meg lehet venni és egész jónak tűnik de ha ehez még vennem kéne egy kormányra rögzíthető kiegészítőt akkor is 70-nél járunk és akkor még olyanokról nem is beszéltem hogy ugye ezekbe nincs nemhogy Xenon de még led se, nincs képstabilizátor, optikai zoom stb tehát tulajdonképpen semmi amivel akár egy hétköznapi esemény is levideózható lehetne....
    Régen fogtam a mobilom (N95) és egyszerűen gyurmával és szigetelőszalaggal odaerősítettem a kormányra és had szóljon de a jelenlegi gs2-met már nem merem egyrészt sokkal nagyobb meg vékonyabb is ráadásul messze nem annyira egyszerű rajta egy videót elindítani mint anno az N95-ön (retesz eltolt és kamera gomb megnyom) ráadásul idén szeretném előreláthatólag NOTE 3-ra cserélni azt meg végképp nem próbálnám a bicajra erőltetni...

    [ Szerkesztve ]

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Segal

    veterán

    Akkor megválaszolva az összes felvetést.
    Sisakra rögzítés kilőve mivel nem hordok sisakot...
    Megnéztem a 2 Polaroidot az X100 technikailag jó lenne de finoman fogalmazva is hatalmas méretű a másik az egy vicc a 70 fokos látószögével.
    Köszönöm a Contour videófelajánlást de nekem olyan kéne ami 720p-be a 60fps-t is tudja ráadásul előny ha qvga-ba 120fps-t is tud.
    Igen a kijelző dolgot aláírom mert N95-el is jártam úgy hogy nem sikerült tökéletesre a felvétel pedig megnéztem előtte a kijelzőn de azért mégis előnynek tüntetném fel ha van rajta pl a beállítások változtatása céljából, akár az eszközön is visszanézhető a felvétel még a helyszinen stb.
    Nyilván elfelejtve a sportkameráknál az optikai zoom és társai azt csak azért hoztam fel hogy kompakt fényképezőgépből és digit videókamerából is kapnék 50-ért olyat amibe ezek megvannak de ha azt mondjátok erre alkalmatlanok akkor kizárom őket. (attól mondjuk nem félek hogy törne vagy elhagyom bármi de a felvételnek jónak kéne lennie)
    Nagyon úgy néz ki jelenleg a helyzet hogy akkor még pici gyüjtögetés lesz (meg agyba ráhangolódás hogy egyetlen egy dologra használatos cuccért ennyit kifizetni...) és a BeastVision HD lesz a befutó mert az cserélhető akksis, kijelzős, tudja a 120 fps-t is szép tesztvideók vannak róla a youtube-on. Valaki erről tud véleményt? Használ itt ilyet valaki? Ha igen megköszönném ha tudna küldeni egy videót.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák