Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitfarkas

    őstag

    válasz fecoka #657 üzenetére

    12-14 éves super8-as felvételeim mechanikailag és képstabilitás szempontjából még ma is kiválóak. (hogy a nagyfrekvenciás jelösszetevőkből mit veszítettek, nem tudom, mert az akkori kamerám sem volt a csúcs. A jelenlegi D8-asom (szerintem) legalább 20 évig változatlan minőségben meg fogja őrizni a felvételt, mert normálisan visszacsévélve, száraz, pormentes, nem hideg/meleg helyen tárolom. DVD-re is csak azért írom ki, mert a visszanézés sokkal komfortosabb. De felvételi rögzítésre szerintem a jelenlegi lehetőségek közül a legjobb. Ha lenne már normális árú, zsebben hordozható 120 -140 GB kapacitású vinyó, hajlékony kábellel a kamerához csatlakoztatva, az más ügy lenne. Bár lehet, a hosszú távú archiválásra akkor is a DV AVI formátumot használnám - szalagon

  • Sihto_

    tag

    válasz fecoka #657 üzenetére

    Nos nálam ez nem akadály mindig van nálam egy laptop vagy kettő és elfér rá a cucc, vagy a barátaimnál. Mondjuk a kérdés adott a szalagnál is, vagy viszel magaddal egy táska kazettát.
    A vinyóra kell menteni a cuccot, és eltenni a szekrénybe. Igazán nem tudom, hogy mikor fog eltünni róla az adat, mivel ilyet még nem tapasztaltam, de nekem nincsenek rossz tapasztalataim se a dvd-vel se a cd-vel, még a legelsőkről is olvasható minden.
    Cd-nél ez most pont 10 évet jelent, dvd-nél pedig 4-et. A videoszalagokkal meg az a főprobléma szerintem azonkivül, hogy gyorsan amortizálódnak a használat függvényében, hogy az adatok elérése soros, míg a vinyó esetében és a microdrájvon is véletlen elérésű, ami számomra kifejezetten előnyös - sajna nem vagyok időmilliomos :D
    Most éppen a microdrájvot fontolgatom, mert a microdrájv foglalja a legkevesebb helyet és nem kell annyira vigyázni sem rá, mint a vinyóra, a zsebeimet teltömöm egy halom microdrájval és irány Tahiti egy hónapig tudok filmezni :DD

    [Szerkesztve]

    A példa minidg erősebb az utasításnál

Új hozzászólás Aktív témák