Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plebi

    senior tag

    Sziasztok!

    Két gép közül döntenék és szeretném a ti véleményeteket is kikérni róluk.

    A gépek a következők:
    Nikon D7000
    Canon EOS 60D

    Az árak mostanság nagyon elharapóztak, sajnos a D7000 ára az egekben van. Nikonom volt eddig, (objektívpark és stb nincs mellette) megtetszett a kezelésük, de gondolom a canonoké sem ördöngösség. Amit most így hirtelen tudok mint különbség, hogy a nikonba van időzített sorozat a canonba nincs, de mindkettő belső AF-os, canon kihajtható kijelző, persze van szenzorbeli különbség (pixelvadászoknak?) és stb. apróság, de mind a kettő ha jól tudom a középkategóriát célozza meg.

    A kérdés az lenne, hogy ti melyiket ajánlanátok, melyiket lenne érdemes megvenni. Pro és Kontra. Nagyon jó dolognak tartom a kihajtható kijelzőt, jobb videóban a canon, a nikonnak elméletileg jobb a váza, szigetelt, van időzített sorozat (canonra láttam olyan vezetékes kioldót ami tudja és nem túl drága, vagy szoftverrel Pc-ről, ipad ről stb), dupla kártyahely stb.

    Eddig nikon D3100 volt, de váltottam, már nincs meg, nagyon vissza volt fogva szoftveresen, nem lehetett Pc-ről kezelni, nincsenek sorozatok, kereső, kijelző, mikrofon dugó sincs, stb. Jó kis váz volt, de az ember egyre több dologba fogna bele és sajna elvérzik.

    A kérdés még mindig ugyanaz, vajon melyiket? (Egy dolgot kérek mellőzni, nikon d90-t nem szeretnék venni, már régi váz, videózni nem 5 perces snittekben szeretnék stb, úgy általában új váz érdekelne, több évre venném)

    Esetleg szóba jöhet a nikon d5100 vagy a canon 600d ott a canon mellett a belső AF motor szól (ha jól tudom, hogy van), mert a nikonba nincs. Ahogy olvasgattam nem rossz alternatíva a 600d sem, hiánya másodlagos kijelző, de videóban jobb mint a 60d. Mindegyik géphez bőséges az objektív kínálat, a kis nikonnál korlátozottabb.

    Objektívekre és AF-ra kitérve, ez első hszben nagyon érdekelne és még sehol sem találtam róla cikket, hogyan állnak a gyártók a belső AF, úgy egyáltalán az AF motorok tekintetében.

    Előre is köszi!

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    Köszönöm az eddigi válaszokat. Ha az árakat nézem akkor a d7000 versenytársa a 60D, mindenhol ezt olvasni, persze a váz anyaga, a fókuszrendszer miatt más a helyzet de árban nagyon hasonlóak, a 7D pedig majdnem egy 100k val drágább.

    Újabb gép jött a képbe, csak nem tudom érdemes-e még gondolat szintjén is foglalkozni vele. Ez a sony A65 rögzített tükrös gép. Az A77 kistesója, nagyon jó adatokkal, nem a megapixelegről van szó itt. Tetszik a videózási teljesítménye, a gyorsasága, bár a buffer elég kevés és lassú is, jó a fókusz rendszer, stb. Nem tudom, hogy ha az ember rendszert akar építeni, mivel nem akarok pár év múlva cserélni, akkor jó-e a sony, mert nagyon húzós objektív árakat láttam, a többi tartozékot még nem is láttam.

    Kezdek nagyon a 60D-felé húzni, mivel a D7000 ára még mindig nagyon irreális, annyival nem tud kevesebbet, videóban jobb, sokkal, tesztekben olvastam, hogy a sorozat hiába gyorsabb a D7000-ben, de kicsi a buffer és utána még lövi a képeket de lassan. Af szinte mind a kettőben egyformán jó, a keresztérzékelők száma is ua.

    D3100-nél még könnyű volt dönteni, aztán hamar el is adtam. Olcsó legyen és jó, de most van kb 300k keretem, de nem akarom csak vázra költeni. Videóban tudom, hogy a canonnál a pont, mivel nagyobb az elérhető képfrissítés, teljesen manuálisan állítható felvétel közben, nikonban jobban használható az AF liveview közben, de videóra inkább a MF jó. Sonyban ez teljesen jó, bár ott is vannak korlátok.

    Előre is köszi.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    300 még jöhet más ajánlat is, föleg kit érdekelne, vagy fixel férjen bele ennyibe kezdésnek. :) Egyre jobban belemélyedve egyre nehezebb. Van ugye a Nikon D7000, Canon 60D, Sony A65, Pentax K5.

    Videó is fontos lenne, ki tudja mi lesz később, így ebben az esetben 60d és a sony lenne a jó. Fotózás tekintetében a Nikon és a Pentax, Vegyesre csak a sony, de ahhoz mennyi lenne bármi is, illetve a zajossága nem tetszik, mindenben másból viszont tényleg meggyőző.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    Látom a pentax is előkerült, mint lehetőség és már más is írta, hogy gondolkozik bennük. A nikon d7000 és a pentax k-.5 közül melyiket ajánlanátok. Mennyire lehet pl a pentaxhoz tamron, sigma, stb obikat kapni, mennyire jók a gyári obik, melyiket érdemes megvenni, vagy nem érdemes pentaxot venni, inkább várjon ki az ember pár hónapot, lemegy a víz és talán a nikon ára is visszamegy.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    Sziasztok!

    Nehéz volt a döntés a sok lehetséges alany megnehezítette, de végül egy Pentax K-5 lett belőle. A kérdés az lenne, hogy milyen objektívet/ket lenne érdemes hozzá venni, most abban nem tudok ilyen árszintre elmenni, de olyan 50-ig akár használtan is. Alap 18-55 WR van mellé, aminek lenne még mit javulnia :) de 9k ért a váz mellé azért megérte, van valami rajta.

    Milyen obikat lehet még a k bajonetteseken kívül felpakolni rá?

    Köszi!

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz dannyl #10031 üzenetére

    Most nikont sehol sem fogsz jó áron kapni. később lehet változik a helyzet, de az itthoni kereskedők úgy is úgy állnak mindenhez, hogy ennyiért is elmegy akkor nem olcsósítok. Nekem volt nikon d3100-am, nem rossz kis gép, de nagyon hamar kinőhető, mivel nagyon vissza van fogva szegény, ezzel szemben a pentax köré később is jó rendszer építhető, ha neked megfelel az a szolgáltatás kínálat és felbontás amit a k-x nyújt, de objektívek terén nem kell annyira válogatnod, hogy na most ebben van-e stabi vagy nincs, megy-e benne az AF vagy nem, pedig az van rá írva...

    Személy szerint k-x-re szavazok jelenleg és nem amiatt, mert hosszas és nehéz döntés után Pentax K-5-re cseréltem a d3100-t. :) Canon 1100d-t pedig én sem vennék.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

Új hozzászólás Aktív témák