Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golota

    aktív tag

    válasz ragozin #58897 üzenetére

    Milyen eseményre gondolsz és milyen épületekre? Ha eseményeken kell a gyors, követő autofokusz, meg komolyabb bokeh, illetve beltérben fotóznál sokat, akkor APSC vonal felé mennék. Ha ez nem szempont, akkor meg MFT vonalon ennyi pénzért már találsz egészen kiváló gépeket, parányi, de zseniális objektívekkel, pl Oly EM5 MK1 +Pana 20mm 1.7 és még esetleg egy kit Zuiko 14-42 is belefér, amivel ideális street foto készletet kapsz.

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz ragozin #58897 üzenetére

    A Fuji nagyon frankó cuccokat gyárt, főleg a belépő kategória felett, de a 150e keret kicsit kevés lesz oda, főleg ha elkap a gépszíj és bővítenél is. MFT vagy Sony APS-C vonalban gondolkodj szerintem, (esetleg ha nem zavar, hogy a Canon bejelentette a megszűnését akkor EOS-M).
    Mivel a videó nem szempont, én az Olympus EM10/EM5 gépeket javaslom. Az Oly kitobik is rendben vannak, de méginkább egy Pana 12-32 hozzá. Ez a szett kb. 100-120e-ből megáll, később viszonylag szolíd összegből is bővíthető bármerre. A Sony APS-C (a6x00) vonalnak a követőfókuszban van jelentős előnye, illetve az extrémebb nagylátószög felé bővítésben, az MFT inkább a tele ill.makro vonalon kínál előnyöket.

  • Golota

    aktív tag

    válasz ragozin #58899 üzenetére

    Teljesen más világ a Sony. Nekem jelenleg Sony van, nem lehet elvitatni az autofocus és e video képességekben a fölényét az MFT vonallal szemben, viszont neked pont nem ezek a fő szempontok.

    Kezelhetőségben szerintem a Fuji és az Oly kimagasllik a mezőnyből. Az MFT (Oly, Pana) rendszer óriási előnye, hogy olcsón kapsz egészen kiváló minőségű használt lencséket. Ezt egyetlen másik gépről sem tudom elmondani. Ha ár/érték arányban nézed, valszeg ez a legjobb választás. Ha kell a nagylátószög és sokat használod rossz fényviszonyok (templom beltér pl) között, akkor megfontolnám az APSC gépeket.

    Az a helyzet, hogy ennyi pénzből MFT vonalon megkapod akár az Oly EM5 vagy EM1-et. Ezek abszolút minőségi kidolgozású, időjárás álló vázak, rengeteg szolgáltatással. Mellé kapsz egy Pana 12-32 vagy egy Oly (Zuiko) 14-42 alap zoomot, mindkettőnek remek optikailag, jobbak mint a Sony alap zoomjai. Mellé beleférhet egy Pana 20 mm 1,7 vagy egy 25 mm 1.8. (elsőn kicsit lomha az AF).

    Fuji vonalon ennyiért kapsz pl XT20 és az alapzoomot, ami szintén nem egy rossz választás. Eseteg Sony A6000 az alap zoommal, de az optikailag elmarad a többitől.

    Ha nem akarsz sokat költeni rá később, akkor inkább az MFT vonalat javaslom. Veszel egy Zuiko 45 mm 1.8-at portréra és kb fullos szetted van, szinte fillérekből.

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz ragozin #58904 üzenetére

    A Panasonic G7 inkább videós váz, az egyik első 4k-s gép volt az elérhető árkategóriában.
    Ha a video nem fontos én elengedném, volt ennek szériának egy gyerekbetegsége, a shutter shock nevű jelenség. Ezt fw-vel megpróbálták javítani, de nem tudom mekkora sikerrel jártak. Lehet persze ezzel élni, főleg ha tisztában vagy a jelenséggel, és hogyan lehet elkerülni/minimalizálni a hatását. A későbbi Pana vázakban megjelent az IBIS, a jpg motoron is sokat reszeltek, és finom lefutású redőnyzárat kaptak, szóval inkább azokból nézegetnék.
    Az XT20 frankó gép, ha találsz nem leharcolt eladó vázat akkor biztosan nem nyúlsz vele mellé. Ha kicsi objektívet is szeretnél mellé akkor a 15-45 jól sikerült, csak a villanyzoommal kell megbarátkozni. De igazság szerint nincs is rossz Fuji üveg, csak a pénztárca bírja :)
    Az OM-D gépek bármelyike ajánlható, átlagos felhasználáshoz szerintem ritkán kell a nagyobb tesók többlettudása. Általában van több eladó gép is típusonként, tudsz válogatni.

Új hozzászólás Aktív témák