Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    félisten

    válasz Hegasus #94982 üzenetére

    Az 55db mondjuk soknak tűnik, de persze viszonyítási alap kellene. :)

    A VGA fényeit a gyártó segédprogjával tudod módosítani. A képen nem tudom azonosítani, az adataidnál pedig egy GTX 1050 van megadva, ez nagyobbnak tűnik annál.

    Menj fel a gyártó oldalára és a VGA support oldalon az utility alatt nézz szét...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Zamma

    őstag

    válasz Hegasus #94982 üzenetére

    Bocs mindenkitől, mert ez eléggé off már...

    Köszi a képeket, infókat. Látható a hűtés összképén hogy nem pont oda érkezik meg a hűvös és nem kellő a légnyomás ott ahol kell.
    Az ssd és vga részre hívnám fel a figyelmedet, a cpu környéke egy kis korrekcióra szorul. Az ssd-re kérdezz rá a topikjában [link] hogy ez az 55 jó-e, én is ezzel küztöttem...
    A lényeg hogy ha erős nyomással tud megérkezni a házba a levegő kifújja a meleget mindenhonnan is! :D

    Nem feltétlen szükséges egyből a ventikkel variálni ha egyébként nem hangos a gép / nem nagyok a venti fordulatszámok. Ha 500-600 körül elforognak most, akkor én pl nem bántanám...

    Ha mégis neki veselkednél:
    Részben át kell kicsit variálni a ventiket, részben vásárlás is szükséges lehet (ha márkahű vagy a Be Quiet drága mulatság lesz (Silent wings Pro 4 - 8000 Ft/db), én inkább olcsó, halk, de jó ventiket javasolok 2500/3000 Ft/db). Mindezzel leginkább a vga, ssd, vrm fog nagyot nyerni, így - mivel kis fordulaton pörögnek majd a ventik - hűvös és halk géped lesz!

    Sajnos az alsó traktust nehéz a képeidből belőni, így kicsit következtetek/fikcionálok...
    Alulra két, statikus nyomásban erős beszívó ventit javasolok vásárolni (remélem elfér 2x120 mm-es (Arctic P12, vagy inkább P12 Max), ha nem akkor 1 db 140-es (Arctic P14) - a leválasztott kamrában ha nem használod a vinyókeret az kivehető.
    Közvetlen a vga alatti lemezre érdemes applikánli ez(eke)t, attól függően a lemez fölé vagy alá ahol halkabb, nincs kialakítva furat neki ha jól látom (de gyorskötözővel/ gumitüske + alátéttel tudod megoldani). A vga miatt ez azért szükséges, mivel ez egy erős videókártya, termeli a meleget rendesen. Bár a Hotspot 80 fok, ami nem gáz, de a 72-75 az azért még jobb :D
    Azért fontos ez hogy később ne legyen hangosabb a vga ventid - ha még most nem is az.

    Előre szintén statikus nyomásban komoly beszívó ventik kellenek, mert ez a felelős az SSD-d melegségéért és a vga hidegen tartásába is besegít. Nagyon egyszerű így a képlet, 2x120 mm-es ventit kell venni elöl alulra (Arctic P12, vagy inkább P12 Max), a fenti hely így üresen marad.

    A proci környékére 2 opciód is van:
    1. Marad a hátulról szívó irány, de erősebb ventit kell venni (120 vagy 140 mm, ami elfér: Arctic P12, vagy inkább P12 Max / Arctic P14), fenti ventit át teszed eggyel előlrébb, és kifújóra fordítod, a helye üres marad. Így 2 üres hely lesz a házban egy felül hátul és egy elöl felül.
    Ez a vrm hűtését fogja elősegíteni, de ki fogja szolgálni a cpu-t is természetesen. A cpu alapesetben jó ha kívülről kapja egyből a hűvöset hátulról. Nálad így sok helyről szívnak be a ventik, viszont kevés helyen távozhat a meleg...
    2. Megfordítod a légmozgás irányát a procin és a hátsó ventit is és a fentit is kifújóra fordítod + veszel még egy 120-as ventit elölre. Itt egy üres hely marad felül elöl.
    Én ez utóbbi másodikat jobban javasolom, mert markáns iránya lesz így a levegőnek - elöl/alulról -> hátra/felfelé átlósan - ráadásul 2 venti fog kifújni, nem pedig egy. Ezenkívül a porszűrőkön keresztül sokkal kevesebb port fog szívni a géped (fentről szívni nem szerencsés amúgy sem).

Új hozzászólás Aktív témák