Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koanla

    aktív tag

    Urak,

    szeretnék tanácsot kérni hűtést illetően. Nem tudom, hűtővel van gondom, vagy delidelni kéne. A lényeg, hogy ixtu-val kukkolva igen hamar throttle-ezni kezd a CPU-m minimális frekvencia-emelés esetén is már desktopon, üresjáratban is. Szinte kizárólag csak iRacingre (borzasztóan CPU-intenzív szoft) használom a gépem és jelenleg a gyári hűtő van rajta, kitakarítva. Amint kezdi kérni a szoft a CPU erejét, pörög a venti mint a dög. Igazából alapon talán elketyegteti, de a zaja azért zavaró. Főleg, hogy nem is egyenletesen pörög, hanem fel-felpörög még az emelt fordulathoz képest is. Emellé - ahogy említettem, szereti a CPU-t a szoft - még jó lenne kicsi tuning is, bár felteszem, az alaplapom sem támogatja túlságosan. Szóval valami olyan hűtési megoldásra vágynék, ami egyenletesebb, halkabb a mostaninál és egy esetleges tuning mellett sem jön zavarba. Középtávon akár még CPU csere is eljöhet, akkor majd vagy egy i7 7700K, vagy a nyolcas széria erősebb darabja lesz a befutó. Nem bánnám, ha jövőtálló lenne a dolog. Nem tudom azt sem, hogy kompakt víz (tudom, külön topik), vagy komoly léghűtés, de kiindulásnak itt kérdeznék, ha nem gond. Előre is köszönöm a segítséget!

    1. Mennyit szánsz a hűtőre?
    Amennyit kell. Nyilván, nem fizetnék rá egy havi fizut, ha nem muszáj, de nem ez a szempont.

    2. Milyen házba kerül?
    Thermaltake VO700A1N3N Versa G2

    3. Milyen alaplapra lesz?
    Asrock Z87 Pro3

    4. Processzor típusa?
    i7-4790K (2016.10.07-ei vásárlás, a gyári hűtő ment rá, azzal a pasztázással, ami a gyári hűtőbordán van. Azóta nem nyúltam hozzá)

    5. Ramok típusa?
    Kingston 2x8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue HX316C10FK2/16

    6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
    Lásd a bevezetőben. Ha nem világít, az nagyon nem baj :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák