Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • metrichye

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni. Lehet, hogy nagyon láma kérdés, de legyetek szívesek segíteni: Karácsonyra kaptam egy LG bh10ls38 blu-ray írót; eddig még nem próbáltam ki, hogy ír-e egyáltalán, csak a testvéremtől kapott néhány írott avi-s lemezt próbáltam, azokat olvasta. (illetve egy audio cd-t írtam vele)
    Ma vettem a Tescoban 2 db akciós gyári Blu-ray lemezt, a Terminator 4-et és az Alien vs Predatort, de nem játssza le egyiket sem! Nem látom Total commanderben sem a file-struktúrát, vagy rosszul gondolom, hogy látnom kellene hasonlóan a gyári DVD-khez? Mi lehet a probléma? A neten ehhez a típushoz sehol sincs firmware upgrade! Egyszerűen csak rossz az íróm, mert nem olvas gyári duplarétegű Blu-ray lemezt, vagy netán ez a 2 gyári lemez a rossz?
    Powerdvd 12-vel is néztem, de hiába, mivel azt mondja, hogy nincs lemez a meghajtóban. Előre is köszönöm a segítségeteket!

    üdv

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

  • metrichye

    csendes tag

    válasz M107 #2211 üzenetére

    Szia! Igen, XP-m van, még a fősuli alatt vettem a Campus programban 2004-ben, persze SP3 és minden egyébre frissítve van naprakészen.
    Azóta nem akartam újabb Win-t feltenni, mert az igényeimnek tökéletesen megfelelt ez, nem kell a "csicsás, új", igaz Vistát próbáltam, de nem tetszett, csak zabálta az erőforrásokat :)

    Köszi a tippet, megfrissítettem a firmware-t, de ugyanaz a szitu, nem lát semmit, ha beteszem a gyári blu-ray lemezt :(

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

  • metrichye

    csendes tag

    válasz jeni #2212 üzenetére

    Szia!

    Köszi szépen a segítséget, de nem oldódott meg a probléma. Feltettem az UDF driver-t, de a 2 gyári lemezt még mindig nem látja. Érdekes, hogy azokat a Blu-ray lemezeket simán viszi, amiket bátyám írt, van rajta 2GB-os file is (720p mkv), akkor az elvileg UDF módban volt megírva nem? Mert úgy emlékszem a dvd-nél is az 1024MB feletti file-okhoz nem fogadta el az ISO-t, akkor kellett az UDF mód. DVD-re is írtam már évekkel ezelőtt is UDF módban nagyobb, HD mkv file-okat az XP-m alatt, így az UDF kezeléssel szerintem nem lehet probléma, valószínűleg valami XP frissítés meg a Nero közösen kiküszöbölte eddig is a problémát.

    Sajnos bátyámnál nem tudom kipróbálni a 2 gyári lemezt, amit vettem, mert ő külföldön él-dolgozik.
    Ismeretségi körömben még sehol sincs asztali Blu-ray lejátszó, vagy PC-be való író-olvasó, így tanácstalan vagyok, hogy a lemezek, vagy netán az 1 hónapos, 2-szer használt Blu-ray író -e a hibás.

    Én a nagykanizsai Tescoban vettem a lemezeket, külön soron voltak az akciós lemezek között (nem a szokásos helyen a könyveknél és dvd-knél), az volt rájuk írva, hogy január 25-ig ill. a készlet erejéig akciós, 1999Ft/db. 6 db filmet találtam már csak, ami ott volt és ennyibe került:

    -Blöff
    -Hipervándor
    -Lovagregény
    -Eli könyve
    -Terminator Salvation rendezői változat
    -AVP

    Ezekből az utolsó 2-t vettem meg, de már bánom, ha esetleg a lemezekkel van a hiba.

    Van valami egyéb ötletetek, hogy mi lehet a baj?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    üdv

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

  • metrichye

    csendes tag

    válasz gg72 #2215 üzenetére

    Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Sikerült megoldanom a problémát az alábbi módon:

    "Toshiba UDF2.5 driver install :
    elindit, majd ugye kiirja, hogy nincsen Toshiba eszköz a gépben, de ne zárd be azt az ablakot,
    hanem filekezelö indit, c:\Documents and Settings\USERNÉV\Local Settings\Temp\ -ben lesz egy furanevü könyvtár, kb. igy fog kinézni : {1347D5A6-4FE0-476A-B85F-D0FC91F55EB0}.
    Két file lesz benne, a thududf.inf-en jobb click, majd install.
    Kicsit vársz, ablakok becsuk, majd rebbot."

    Ezt követően a PowerDVD 12-es viszi prímán a filmeket. Köszönöm még egyszer a szíves segítséget!

    üdv

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

Új hozzászólás Aktív témák