Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XIII Ramses

    aktív tag

    Azoknak, akik most gondolkodnak pio 209es vételén:
    Én bő egy hete vettem egy 209est, dobozost akartam, de az még végképp nincsen, így maradt a zacskós. Ez az első bd íróm, eddig csak dvd íróim voltak, kb 20 fajta. Az író meglepően hogyismondjam masszív. Értem ezt mind a működésre, mind akár a tálca mozgására. Biztosan így volt már az előző piok esetében, de a tálca orránál van egy kicsi "pöcök", ami egy hanyagul betett lemezt is a helyére tolja. Ez a megoldást még egy dvd íróm esetében se láttam. A tálcakioldó nyomógomb alatt van egy gumialátét, ezt érezni minden egyes megnyomáskor, minőségi érzetet kelt. Az író roppant gyorsan felismeri a beletett üres bd lemezt, semmivel se lassabb mint az optiarc 7280s dvd-k esetében. Lassabb lemezfelismerésre számítottam. Az írás is flottul megy, nem szöszöl sokat, és stabilan tartja az írási sebességet akár 6x-os tempónál is. Az érintett vinyó is remekül kiszolgálta közben, nem kerregett, pedig futott rajta jópár torrent is közben, bár nekem elég erős rendszerem van, noha ez a vinyó csak sata II-es 2,5"-os 1tb seagate. Minőségi tesztekkel nem tudok szolgálni, de kétféle lejátszóban is próbáltam a lemezeket (mind panasonic 25gb) és problémával nem találkoztam.
    Egyenlőre tehát szuper minden, remélem így is marad. Negatívumot nemigen tudok mondani, hacsak a visszajelző led formáját, és színet nem. Nagyon bazári, a plextor 880 kék színű ledje mellett ipari tanuló.

Új hozzászólás Aktív témák