Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tenken

    őstag

    válasz #49553920 #13017 üzenetére

    Ilyen esetben argep-et nézegesd. Kinézed, megrendeled. Ha megjött elkezded nyüstölni és, ha valami nem tetszik 8 napon belül vissza viszed és szó nélkül vissza kell adniuk a pénzedet. Garancia minden sz*rra van már fél-1 év legalább -többet úgy sem nagyon fog bírni rendszeres használat mellett-.
    Ilyen pár ezres tételtől nem lehet csodát várni. Kb ugyanannyira vacak az összes. Ha megfelel amit tudnak, akkor mindegy mit veszel.

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

  • nyunyu

    félisten

    válasz #49553920 #60559 üzenetére

    Itt a topikban nem sok embernek van olyan márkájú billzete, így elsőkézből nem nagyon fogsz tapasztalatot kapni róla, pláne nem abból a speciális célszegmensből, hogyan teljesít a divatcég alumínium ajtóékei alternatívájaként.

    Annyi biztos, hogy elérhetőbb árú, meg a gépelési élmény is fényévekre lesz tőle. (hogy pozitív vagy negatív irányban, azt majd eldöntöd.)
    Viszont a billzet nagyon vastag, ami nem mindenkinek jön be, meg a Gateron Blue sem az kimondott némafilm kategória.
    (openoffice oszlatónak biztos jó. :DDD )

    De hogy mennyire könnyen párosítható a divatcég legendásan semmivel sem kompatibilis oprendszereivel, mennyire stabil a kékfogú kapcsolata, mennyi a tényleges akkuideje, az passz.

    (Mínusztechnek is beletelt vagy egy évbe, mire megfejtették, miért nem működik rendesen a mekkmester az almákkal.
    Szokás szerint az volt a gond, hogy eléggé almaízűen sikerült implementálniuk a kékfogat az akkori OSXben, így az eszközgyártóknak kellett újraimplementálniuk a BTt az eszközeikhez mellékelt driverekben.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • DewiL

    senior tag

    válasz #49553920 #60563 üzenetére

    Nekem az egyik billentyűzetem egy Keychron K8 (UK ISO), teszt jelleggel próbáltam a BT kapcsolatot macbook-al és thinkpad-el, mindkettővel gond nélkül ment, én alapvetően kábellel használom, világításból van statikus fehér szín is és ami a jó hír, hogy nem villog (láthatatlanul, mint pl a ck550)

    Érdemes hot swap verziót venni és ha mégsem jönne be a blue switch vagy épp megunod, akkor könnyű cserélni. (viszont ahogy néztem a UK ISO most out of stock)

    Az alumínium keretes verzió szerintem megéri a felárat, valamint a gyári csuklótámasz is hasznos és jó minőségű (nélküle elég kényelmetlen)

    Out of box szerintem hangos a billentyűzet, de ez ugye erősen szubjektív, bár a blue switchek mellett lehet mindegy :D ettől függetlenül, érdemes lehet a belsejébe szivacsot (3 mm) rakni több rétegben, esetleg plate és pcb közé is (EVA vagy neoprén)

    A keycap-ek (ABS) minősége közepesnek mondható vagy egy fokkal rosszabb, de persze ez lehet csak a vastagabb PBT (másik billentyűzet) mellett tűnik fel (én lecseréltem a gyáriak egy részét a CM CK550 keycap-ekre, így magyar lett) - alapból MAC kiosztással volt szerelve, a többi külön csomagolva

    a gyártó oldaláról rendelve kb 1 hét alatt ért ide még október végén/november elején, vámeljárás nem volt, ha jól emlékszem DPD hozta

    [ Szerkesztve ]

    "I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

  • DewiL

    senior tag

    válasz #49553920 #60581 üzenetére

    1. igazából ez szerintem egyénfüggő, én úgy voltam vele, hogy legyen teljes a szett és megéri azt a plusz 28 USD-t (minőségre is jó)

    2. keycap-ek, egyetlen értelmes magyar szett van, ez PBT és nem átlátszó, tehát a világítás elveszti értelmét (de lehet screenbar-t vagy asztali lámpát is használni helyette)
    ENG base kit 15,30$
    ENG mod kit 16,70$
    ENG mod pro kit 16,70$
    HU kit 15,10$
    kb 64$ plusz szállítás

    egyéb keycap-ekről amit másik billentyűzetre raktam itt írtam pár sort

    magyar backlit-es keycap-ekből talán csak a Glorious van, de valószínűleg nem a legjobb minőség (nincs vele tapasztalatom)

    egyébként a keychron-ra a CM CK550 kupakjait raktam (részben)

    3. BT módban az eszközök között 1-2 mp alatt tudsz váltani, FN+1,2,3-re lehet menteni a kapcsolatokat (azt az FN+ számot kell nyomni 4 másodpercig, amivel az adott eszközt szeretnéd összekapcsolni, ezután az FN+szám egyszeri lenyomásával tudsz váltani, leírás itt) - win10, android s OSX-el próbáltam

    4. ha szeretnéd moddolni szerintem jó alap, aránylag könnyen szerelhető (szétszedés után az oldalsó mikrokapcsoló és gombok állására kell figyelni)
    ahogy említettem érdemes neoprén vagy EVA szivacsot a belsejébe rakni (3mm 3-4 réteg) a kapcsolókból meg kb olyat raksz bele amilyet szeretnél
    a másik topicban írtam róla pár sort hogy én mit módosítottam a K8-on

    "I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

Új hozzászólás Aktív témák