Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz nagylaci32 #23815 üzenetére

    Olvasom, hogy szeretjük az ANSI kiosztást, mert kényelmesebb.
    Ezt nem értem, légyszi magyarázzátok el nekem. Ahogy néztem a különbségeket, a billentyűzetek között (iso -ansi) csak annyit látok, hogy 2-3 billentyű máshol van, más alakú, de a betűk mindegyiken ugyanott vannak 1-2 kivétellel. Akkor ez hogy kényelmesebb?

    Programozas soran nagyon sokszor kell hasznalni a kulonbozo zarojeleket, extra irasjeleket, es ezeket amerikai kiosztason sokkal egyszerubben el lehet erni, nem kell a nehezen elerheto AltGr-rel bohockodni, ami billzetenkent mashol van. :(

    [: amerikain [, magyaron AltGr+F
    ]: amerikain ], magyaron AltGr+G
    <: amerikain Shift+vesszo, magyaron AltGr+Í (vagy M)
    >: amerikain Shift+pont, magyaron AltGr+Y (vagy pont)
    {: amerikain Shift+[, magyaron AltGr+B
    }: amerikain Shift+], magyaron AltGr+N
    ;: amerikain ;, magyaron AltGr+vesszo
    :: amerikain Sfift+;, magyaron Shift+pont
    ': amerikain ', magyaron Shift+1
    ": amerikain Shift+', magyaron Shift+2
    @: amerikain Shift+2, magyaron AltGr+V
    #: amerikain Shift+3, magyaron AltGr+X
    $: amerikain Shift+4, magyaron AltGr+É
    \: amerikain \, magyaron AltGr+Q
    satobbi.

    Egyébként aki tud fejből gépelni az tudja, hogy a fok-, relációs jelek, szögletes zárójelek, kereszt és egyéb karakterek hol vannak? Azért kérdem, mert én ezeket használom, de fejből nem megy. Igaz gépírni sem tudok

    Elobb-utobb muszaj megjegyezni oket.
    Csillagot, plusz jelet meg mindig nem tudom, numerikusat hasznalom helyettuk, mert azok nyelvfuggetlenek :DDD

    Egy újabb kérdés: Ha bármilyen billentyűzetet vennék (magyar,iso, ansi), de én szeretném ugyanott találni a betűket, ahol azok általában a magyar billentyűzeteken vannak, akkor mit kell módosítanom?

    Oprendszerben atallitod magyarra a kiosztast, es akkor az ISO-ANSI kulonbseget (Í, Ű, Enter, bal Shift) leszamitva minden gombod ugyanott van, mint egy rendes magyar ISO billzeten.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • haxiboy

    veterán

    válasz nagylaci32 #24090 üzenetére

    Üdv a klubban ^^

    A firmware-s dolog nem egyszerű, gyorsan utána olvastam de nem hiszem hogy nyílt lenne a forráskód viszont hardveresen hozzá lehet nyúlni, kevés forrasztás és meg is van :B

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • gaben22

    senior tag

    válasz nagylaci32 #46682 üzenetére

    Részben igazad van, kis felületen oszlik el relatíve nagy erő, ugyanakkor ez igazából attól függ a jacket hogy rögzítették, ha sima surface mount, akkor pillanatok alatt törik, akár úgy is, hogy az egész pad felszakad és kb. totálkár is lehet, viszont ha a ház a pcb-re van rögzítve, akkor jobb a helyzet. Bár az is tény, micro USB meg akár mini USB-nél se nagyon szokás (mert hogy pici...). Ez tipikusan build quality kérdés, ha könnyű lenne szétszedni Ducky One 2-t, megnézném ott normálisan van-e megcsinálva.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

  • ovits00

    csendes tag

    válasz nagylaci32 #46682 üzenetére

    Én otthon és a munkahelyen használtam ugyanazt a billentyűzetet. Mindkét helyen volt kábel, így azt nem csomagoltam, csak lehúztam az egyik helyen és bedugtam a másikon. (Jelen pillanatban mindkét helyen van egy-egy mechanikus billentyűzet. Néha megcserélem őket.)

  • gaben22

    senior tag

    válasz nagylaci32 #46682 üzenetére

    Nekem ugyen One 2 van, a videó pedig az egyes verzióról szól, de feltételezem ugyanaz a megoldás van az újabbon is. Ezen a videón látszik, hogy azért lehet normálisabban is intézni az USB csatlakozást. A lényeg hogy az USB jack nem a "fő" PCB-re van rögzítve. Az sajna nem derül ki, hogy miképp van rögzítve maga az USB jack, de nem lennék meglepődve, ha valami trough hole mount lenne illetve akár + erősítés is lehet még az USB házon. Ettől függetlenül ha betörik, akkor könnyebben javítható, mintha a PCB-ről szakadna le, főleg ha a padokkal együtt szakad. Utóbbi esetben max akkor lehet javítani, ha fel tudsz fedni némi vezetőréteget (ha van elég hely) vagy esetleg külső kábelezéssel lehet valamit matekozni, de ezekhez már japán sebész kéz kell :).

    Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

Új hozzászólás Aktív témák