Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz steewcv65 #82719 üzenetére

    Ennyire kevés az 5.2 fokos dőlésszög az OSA kupakokkal?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • dqdb

    nagyúr

    válasz steewcv65 #82719 üzenetére

    Ahogyan feljebb írták, a legtöbb billentyűzet dőlésszöge 5-7 fok között van. Minél nagyobb a szög, annál gyilkosabb a csuklóra nézve, ha nem gépel helyesen az ember (szerintem a műanyag billentyűzetek nagyobb kinyitható lábát sem lenne szabad engedni, mert ezek tipikusan 9 fok fölé viszik a dőlésszöget). Fémházas billentyűzetből is időnként előfordulnak 9 vagy 11 fokos darabok, de akárhányszor ilyen szóba kerül, mindig jön vele az ugye tudsz helyesen, lebegő csuklóval gépelni figyelmeztetés.

    Van erre valami normális megoldás a sufnizás helyett?
    Ha magasabb kupakprofil sem segít, akkor másik billentyűzetre váltás a megoldás. A fémházas billentyűzetek szöge pár kivételtől* eltekintve fix, mert a ház hátsó részének megemelése a hangra negatívan hathat, így kerülik a tervezők, valamint egy 2+ kilós valamit nem triviális úgy opcionálisan megemelni, hogy az stabilan álljon az asztalon és évek múlva is stabil legyen szerkezetileg anyagfáradás nélkül.

    Hülyén fog hangzani, de ha valaki a magasabb dőlésszöget kedveli és fémházas billentyűzet kell neki, akkor a megoldás az, hogy olyan billentyűzetet vesz, aminek megfelelő a dőlésszöge. Szoktam is emlegetni itt a topikban, hogy mainstream vonalon sok gyártó szereti lehagyni a specifikációból a két legfontosabb paramétert, az elülső magasságot és a dőlésszöget.

    * ez kivétel, az alsó fémdarab irányától és hiányától függően -2/2,5/7 fok között állítható a dőlésszög, de ez eleve egy magasra tervezett billentyűzet a tenting miatt, így volt hely egy mechanikailag is stabil megoldásra, a legtöbb fémházas billentyűzetnél ez nem opció, mert túlságosan megemelné az elejét is.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák