Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz UX #70097 üzenetére

    Igen, sajnos az összefoglaló elavult, de én pl. biztos nem venném a fáradtságot egy teljes update-re, és a topicgazdákon sem kérhetem számon hogy miért csak ilyen, mert ők is max jófejségből topicgazdák.

    De tényleg a kérdéseiddel leginkább az volt a "baj", hogy nincs megfelelő tapasztalat itt szerintem hozzá. Persze ki tudja, bármikor beeshet valaki aki leírja hogy ő pro gamer és 10 éve már tucatnyi vezeték nélkülit használt már és így meg úgy...De a topicban (legalábbis az utóbbi pár hónapban amióta követem) jóval több diskurzus megy arról, hogy melyik kapcsoló milyen, mitől lesz egy billentyűzet minőségi, vagy éppen csendes, vagy a kettő egyszerre, vagy ha már valami vacak hogyan lehet segíteni rajta stb. Legtöbbünknek a vezeték nélküliség nem akkora szempont, mondom nekem is van de pont nem használom játékra, és az akksit is pont nem szoktam hagyni teljesen lemerülni. Egy hetet gondolom kibírna kábél nélkül. Nyilván az akksi méretétől is függ, sok vezeték nélkülibe ilyen 1200-2000mAh közöttit raknak, a Keychronokban 4000mAh-s van, de van itt fórumtárs aki rendelt aliról 12000mAh-sat is a K8-asához, amit némi moddolással belerakott, azzal biztos kitart neki addig, hogy ne legyen macera töltögetni. De ezzel még mindig nem tudjuk meg, hogy pontosan meddig bírja szuflával.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Mephike

    senior tag

    válasz UX #70097 üzenetére

    Bocs, de az éjjel bealudtam. örülök, hogy azért nagyjából tiszta víz került a pohárba. ;)
    De lépjünk előre a Te ügyedbe, javaslataim a vezetéknélküliségre.
    Ha általános felhasználásra kell, tehát ha nem kőkemény e-sportra:
    1. Talán nem mondok hülyeséget, ha azt mondom, hogy az egyik legjobb választás és többen is itt használják az a Keychron billentyűzetek. Ebből is a K széria az, ami tudja a vezetéknélküliséget. Blutooth kapcsolat jellemzi, ami előny, hogy a billentyűzet használható Windows és IOS oprendszernél is. Van cserélhető switches változat is. Árról az után lehet beszélni ha már tudjuk, hogy milyen layoutban gondolkodsz és akarod-e, hogy cserélhető legyen a switch a billentyűzetben, ez utóbbit én javasolnám, hogy cserélhető legyen.
    2. A második lehetőség, hogy veszel kb 10-12k forint értékű vezeték nélküli Logitech vagy MS billentyűzetet. Bár ezek, ahogy írtad általában mind lapos gombúak.
    3. Redragon Vishnu. Saját véleményem, 2 Redragon termék után, hogy itt a vezetékmentesség terén érdemes azt a pár ezer forint pluszt hozzátenni, és inkább az 1-es opciót választani, mert jobb switcheket, jobb kábelt (még ha csak töltésre fogod használni), jobb gombokat kapsz.

    A másik vonulat a vezetékmentesség terén gamer irányzat. Itt ugye wireless megoldásokat fog találni a jobb válaszidő érdekében.
    Nekem ilyen billentyűzetem nem volt és gyanítom nem is lesz, mert sem dizájnban sem képességben nem győztek meg, főleg az ár/érték párosra gondolok.
    1. Ott van az ASUS ROG Claymore II.
    2. ASUS ROG Falchion
    3. RAZER BlackWidow V3 Pro
    4. COOLERMASTER CK721

    Saját véleményem, hogy sem a Razernek, sem az ASUS-nak nem a billentyűzetkészítés az erőssége. A Razert biztos nem venném, az ASUS nekem túlárazott. A CK721-et szeretném letesztelni pár hónap múlva, ha megkapom tesztre le fogom írni róla a véleményem, de a jelenlegi tudásom ismerteim mellett neki szavaznék bizalmat.

    Bárki kijavíthat, ha valamiben nem ért egyet ;)

    [ Szerkesztve ]

  • copass

    veterán

    válasz UX #70097 üzenetére

    van olyan kiemelt topik ahol ha privátban kérdezel a "topikgazdától" (nincs rögzítve, de minden kommentre válaszol felszínesen) akkor azt válaszolja hogy fizetős móka...
    billentyűzetek elég rohamosan fejlődnek az utóbbi években, nagyon nehéz követni.
    milyen egeret csopiban is vannak ajánlások, amik elavultak de szakmailag a legjobb topikok egyike.
    ezért jobb az a megoldás hogy pár kérdésre válaszolva elindul egy kommunikáció.
    így a kérdező is összeszedi hogy ő valójában mit szeretne és a válaszadó is tudja hogy tud-e érdemben válaszolni rá.
    mert lehet azt mondani valamire hogy szar, de ha van mögötte valós tapasztalat akkor normálisan is el lehet mondani.
    sokan rávágják a redragonokra hogy szar, de ez nem így egyszerű:
    redragon kumara k552. előnyei: hotswap (csak outemu switch), olcsó, könnyen moddolható. hátrányai: keycap minőség rossz , switchek nehezen nyithatóak törésre hajlamosak, stabilizátorok zörögnek.
    a yt videók nagyon nagy része szponzorált cucc vagy nincs mögötte szakértelem és a megtekintésre mennek.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Domonkos

    Ármester

    válasz UX #70097 üzenetére

    Hi!

    Ennek a topiknak a legutolso gazdaja en voltam kb. 4 evig.
    Anno en is elegge benne voltam ebbe a billentyuzet keresgelos es cserelgetos temaban, hogy megtalaljam a legjobbat - topikgazdakent pedig aztan tenyleg 2-3-szoros tempoban jott minden info - szerettem csinalni, alig volt 1-2 het, hogy ugyanazt a billentyuzetet hasznaltam egyhuzamban.

    Bar elismerem, az osszefoglalonk tenyleg el van maradva az atlagtol.
    Regebben gyakran volt aktualizalva, hogy azokat a kerdeseket valaszoljuk benne meg, ami minden 10. hozzaszolasban feltett valaki.
    A kerdessort is ugy alakitgattuk, hogy azokat a kerdeseket vettuk be, amiket a leggyakrabban kellett mindig kulon megkerdezzuk. Ez boven nem a legelso revizio belole, es 2019-ben szerintem tok aktualis volt. Most mar nem az, szerintem sem.
    En a topikgazdasagrol 3 eve lemondtam, mert lettek mas hobbijaim, es mert akkoriban mindenkinek aki ide betevedt a "magyar + vilagitos + halk" billentyuzet kellet, ami szerintem egy nyomi igeny. Nyomi, mert ez az irany sokkal kevesbe nyomi: [kép] [kép] [kép] - ahol nekem sikerult kikotnom a szamtalan vegigprobalt billentyuzet utan [kép] [kép]
    Es az ajanlott billentyuzetek listajat sem frissitem, mert engem sem hoznak nagyon lazba a "hagyomanyos billentyuzetek" es nem is ajanlanek mar senkinek sem ilyet. - foleg azoknak, akik veszik a faradtsagot, hogy utana nezzenek es kerdezzenek, hogy mit erdemes hasznalni. Ok, de igazabol mindenki jobbat erdemelni :D

    Roviden ennyi.
    Ha valaki szeretne ujrairni az osszefoglalot, akkor el tudom intezni, hogy a valtoztatasai bekeruljenek. - Jelenleg en sem tudom szabadon modositani. Vagy ha szeretne gazdanak jonni, akkor ide meg mindig keresunk tagot!

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák