Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz dqdb #59032 üzenetére

    :B Teljesen jogos, igen a csupaszságát kifelejtettem a történetből, mert nagyrészt fel sem tűnik :) de teljesen igazad van.

  • nyunyu

    félisten

    válasz dqdb #59032 üzenetére

    Ha pedig egy szép házat rakunk köré, akkor oda az olcsóság (saját ház készítésével az időt nem számolva persze sokkal olcsóbbra ki lehet hozni mondjuk 3D nyomtatással).

    Egyáltalán lehet akkora házat nyomtatni egy 3D nyomtatóval?
    TKL kb. 38 centi széles az oldalsó kávákkal együtt.

    Hetek óta gondolkozom azon, hogy építsek-e egy balkezes numpados teljes kiosztást (Már vagy 4 éve rajzoltam egy osztottat), és pont a ház gyártása a probléma, mivel elég béna vagyok barkácsolásból, se eszközöm, se helyem, se türelmem nincs hozzá.

    Aktuális ötlet az, hogy 1 centi vastag keményfából szabatok egy fedlapot, abba 1.5-2mm mélyen besüllyesztem a műanyag platet.
    (Cherry kupak szoknyájának alsó éle nyugalmi állapotban 11.6-5=6.6mm-re van a plate felső síkjától, így 8mm magas ház eltakar kb. 1.4mm-t belőle.)

    Elektronika meg handwired lenne Kailh socketekkel, ha találok kicipénzért egy selejt unifying billzetet (K270, K520, K540, K750...)
    Fedlap+plate alá meg ugyanabból a fából lenne építve egy fix keret, hogy a kedvenc 5 fokos dőlésszögem meglegyen.
    Magasságát még ki kéne számolni, hogy a plate síkjából lefele kiálló kapcsolólábak elférjenek, illetve a billzet hátuljában elférjen a unifying elektronika valami LiIon akkuval+töltővel.
    (Bár 5 fokos dőlésszögnél kb. 17mm-rel magasabb a billzet hátulja, mint az eleje, az talán elég.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák