Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F34R

    nagyúr

    válasz t.imi #51565 üzenetére

    Tisztazzuk mit akarsz? egy premiumnak eladott also katergorias gumidomos billentyuzetet, vagy egy olcso also kategorias mechanikust. Utobbi biztos vagyok benne, hogy gepelis elmenyben ezerszer tobbet ad. Ha olloshoz vagy laptop billentyuzethez vagy hozzaszokva akkor ket harom megoldas letezik.

    1, veszel ugyanolyan stilusu olcso gumidomosat.
    2, veszel egy normal mechanikust es megtanulsz rajta gepelni.
    3, osszeraksz, vagy keresel olyan billentyuzetet ami Kailh low-profile switches. (ez zsebbenyulos)

  • dqdb

    nagyúr

    válasz t.imi #51565 üzenetére

    Létezik csuklótámasz és olyan hézagoló v bármi, amivel csökkenthető a kapcsolók útja?
    Az érzékeléshez szükséges utat nem lehet csökkenteni, a teljes utat lehet gumigyűrűzve csökkenteni kicsit, cserébe a lenyomás vége nyúlós-kellemetlen érzés lesz (hasonló, mint membránosnál). Ha 2 mm-nél rövidebb úton érzékelő megoldás kell, akkor speed néven futó kapcsoló kell (bár ez megtévesztő sokszor, mert nem olyan jó a rövidebb út, mint amilyennek látszólag hangzik).

    nem kattog annyira
    A clicky (kék és egyéb) kapcsolókat vegyük ki a képletből, azok kattognak, maradjanak a lineáris (piros, fekete és egyéb) és taktilis (barna és egyéb) kapcsolók. Ebben a kontextusban a következő kijelentések igaznak tekinthetőek:

    1. Egy tetszőleges ollós billentyűzet halkabb, mint szinte minden mechanikus. Ellenben a MacBookok ollóshoz némileg hasonlító pillangó mechanikás billentyűzete nem halkabb, mint egy átlagos mechanikus.
    2. Egy új membrános billentyűzet általában kicsit halkabb, mint egy átlagos mechanikus, azonban egy fél éves vagy annál öregebb membrános billentyűzet általában hangosabb, mint egy átlagos mechanikus, és ez csak rosszabb lesz.
    3. A Logitech K120 újonnan is pocsék, fél év múlva még rosszabb lesz.
    4. Egy memchanical/hibrid membrános billentyűzet már újonnan is hangosabb (de legjobb esetben is ugyanolyan hangos), mint egy mechanikus (a K5 ilyen).
    5. Egy billentyűzet hangja függ a felhasználótól. Minél inkább izomból gépel, annál hangosabb lesz. Membrános/ollós billentyűket muszáj tövig lenyomni, mechanikusnál elég csak az érzékelési pontig, így a touchtyping megtanulása után halkabban lehet gépelni (sokan képesek erre, sokan egyáltalán nem érzik, ők használnak gumigyűrűt).
    6. Egy billentyűzet hangja függ a kapcsolótól. A clicky vonalat felesleges említeni, a taktilis némileg hangosabb taktilis hupli miatt, mint egy lineáris (én ezt nem hallom). A gumigyűrű (és a touchtyping) a két hanghatás egyikét szünteti meg (a kupak lenyomás közben a kapcsolónak ütközik), a másikat nem (felengedéskor a stem a kapcsolóháznak ütközik). A silent kapcsolók mindkét hanghatást csökkentik megfelelően elhelyezett gumírozással. A harmadik hanghatás (rugó pengése) ritka, nem kiküszöbölhető, de messze a legidegesítőbb.
    7. Egy billentyűzet hangja függ a billentyűzet házától (anyag típusa, vastagsága, légrések vannak-e), a kupaktól (anyag és falvastagság is befolyásolja a hangot) és az asztaltól magától (van-e deskmat, asztallap vastagsága)

    Szóval ha ollós halkságot keresel, akkor csak ollós billentyűzet jöhet szóba (vagy rettenetesen drága legózás mechanikus vonalon). Ha a halkságból feláldozol valamennyit a tartósságért cserébe, akkor silent red (nem tudsz/akarsz touchtype-olni) vagy barna. De ezek hangosabbak lesznek, mint az ollós, ne higgyél a marketingnek (de a K5-nél halkabbak).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák