Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boli

    újonc

    válasz BadBlade #43 üzenetére

    Szia BadBlade!

    Nagyon hasznos volt az összefoglalód, köszi! Kérdésem az lenne, hogy miért a BeActive mellett döntöttél és a többi opcióhoz képest (mondjuk Ikeás Idasen) milyen előnyei vannak?

    Én eddig nem ismertem a BeActive asztalokat, de amint tehetem ellátogatok hozzájuk. Ami vicces az, hogy én eddig az Ikeás Idasen állítható vázat néztem és csináltatni akartam rá egy masszív asztallapot lapszabászatban. Pont ugyanezt a megoldást ajánlották nekem, 2db 18mm-es Kastamonu bútorlap duplingolva 36mm és szépen élzárva. Amint látom a BeActive ugyanezt a megoldást választotta. Legalább megnézem hogyan jövök ki jobban az asztallappal. BeActive vagy lapszabászat. Viszont nagyon érdekelne, hogy miért a BeActive lett Nálad? Előre is köszi, ha tudsz válaszolni!

  • Boli

    újonc

    Sziasztok!

    Pár hónapja már én is állítható asztalokat nézek és ma véletlenül rátaláltam erre a fórumra, ami számomra nagyon hasznos információkkal szolgált. Gondoltam megosztom én is az eddigi tapasztalataimat ebben a témában.

    Első körben az Ikeában jártam (nekem közel van) és megnéztem a jelenleg kapható mindhárom asztaltípust: Bekant, Idasen és a gamer asztal Uppspel. Első nagy csalódásom a Bekant volt. Az asztallap vastagsága meglepő, inkább vékonyságnak nevezném azt az 1.6 centit. Emelhető asztal ilyen vastagságú lappal nem lesz stabil. Az asztalt megemelve álló munkához (Az én 183centimhez) az egész szerkezet borzalmasan instabil. Nem is értem hogyan lehet ezt az asztalt használni, gondolom azok rendelik meg főleg, akik nem tudnak elmenni kipróbálni. Szerintem az asztal felejtős. Második körben megnéztem az Idasent, amit már egy barátom is ajánlott. A három típus közül ez a legstabilabb szerkezet. Csak az hiányzott ennél, hogy miért nem lehet egy 150ezer forintos szerkezetbe (csak az asztalláb ennyi!) egy memóriafunkciós vezérlőt beletenni? No meg azért azt is meg kell jegyezni, hogy a lábak design-ja nem valami bizalom gerjesztő, meg kell szokni a látványt. Van hozzá egy bluetooth-os mobil applikáció, de abban is folyamatosan nyomni kell a virtuális gombot az asztal állításához, még itt sem tudták rendesen megoldani a memória állítást. Az asztallap itt már 3cm vastag, ami kellően merevvé teszi az egész szerkezetet egyben. Én nem vettem észre hogy kopogós méhsejt papírszerkezetű, ezt most itt olvastam csak. Gondolom a súly miatt lett ez így megálmodva, de ez úgyse gond, mert már jó ideje nem lehet kapni és színben sincs nagy választék. :)
    A harmadik és egyben legújabb a gamer asztal, Uppspel néven. Itt már megjelenik a memóriafunkció a vezérlőn, ami nagyon jó. Asztallap vastagsága 2.5 centi, ami már valamelyest stabilabb szerkezetet eredményez, de magasabb pozícióban ez az asztal is instabil, álló munkánál ez nagyon zavaró, amikor az ember valamelyest a kezével támaszkodik az asztalon, a monitor meg folyamatosan remeg. A másik nagy negatívuma számomra, hogy csak fekete színben kapható, amit én munkához nem szeretek.

    Végül Idasen lett a kiszemelt, de csak a szerkezetet gondoltam az Ikeából és lapszabászatban akartam készíttetni hozzá lapot, 180x80-as méretben. Viszont ma rátaláltam erre a fórumra és a BeActive nagyon szimpatikus így ránézésre. Kerete az Idasennel ellentétben (ami 146cm széles max) egészen 180centiméterig állítható, ami egy széles asztallapnál nem hátrány. Így a lábak az asztallap szélére kerülnek ami nagyobb stabilitást eredményez (nem beszélve a kinézetről) és még a lábak design-ja is kultúráltabb, mint Ikeás versenytársa. Már csak meg kell személyesen nézni, hogy mennyire stabil felemelt állapotban az általuk forgalmazott duplungolt 36miliméteres (2db 18mm lap összeragasztva) lappal. Ugyanerre az asztallap megoldásra kaptam ajánlatot már lapszabászatban is. Előnye még, hogy bármilyen színben (vagy akár formában) lehet rendelni. Hátránya viszont lehet a nagyobb súly.

    Ha van valakinek BeActive asztallal tapasztalata, örülnék ha megosztaná. A napokban el fogok menni hozzájuk megnézni a stabilitását.

    Több asztalgyártót is megnézegettem már, de sajnos egyiket sem lehet élőben kipróbálni, így pedig egy közel 200ezer forintos vásárlás elég lutri. Ikeának megvan a maga előnye a 10év garival és a 365 napos visszavásárlással, de a többi asztalnál (pl Alza) ilyenek nincsenek.
    BeActive a maga 5 év garijával és a bemutatótermi kipróbálással elég szimpatikus. Meglátjuk…..

    [ Szerkesztve ]

  • Boli

    újonc

    válasz BoneDragon #58 üzenetére

    Szia! Még nem jutottam el hozzájuk, remélem hamarosan. Kaptam viszont ajánlatot:
    Asztalláb külön 161.544 Huf. Asztallapot ugye duplungolással csináltatják, erre horror árat számoltak. Egy 180x80-as lapra kértem árat világos fa színben, 58.166 Huf. Ugyanerre a lapra, pont ugyanebből az anyagból kaptam ma árat a helyi lapszabászatban 22ezer forintért. Azaz a lapot tuti nem ott veszem, max az asztallábat, ha jó.

  • Boli

    újonc

    Kisebb asztalhoz is találtam egy Ikeás megoldást, érdekes módon ezt az Ikea keresője nemm ajánlotta fel, hanem egy barátomtól hallottam róla: [link]
    Termék neve RODULF, és kisebb, max 140cm-es lapig ajánlott. Cserébe legalább normális asztalláb designja van és árban is lényegesen alacsonyabb. láb külön 100ezer, szürke asztallappal 120ezer. És jön hozzá a szokásos Ikeás előny: 365 napos visszavásárlás és 10 év gari.

  • Boli

    újonc

    válasz BoneDragon #58 üzenetére

    A mai nap végre eljutottam a boltba, ahol a BeActive asztalokat forgalmazzák. Az azért nagyon erős túlzás, hogy “bemutatóterem” van az üzlethelyiségben, mert attól messze van, mint Makó Jeruzsálemtől. Ez a bolt egy teljesen más termékpalettával foglalkozó bolt, akik elkezdték a kínai BeActive elektromos asztallábakat árulni. Az üzlethelyiség hátsó szegletében dolgozik egy kolléga, egy 160x60xas BaActive asztalon, aki készségesen megmutatja a saját munkaasztalát. Ennyi a bemutatóterem :DD
    Maga a szerkezet nem rossz, elég stabil. Persze a magas állásban ennek is van egy kisebb ingása, de még mindig nem inog annyita, mint egy Ikeás Bekant. Stílusban is egy jól eltalált, hagyományos “T” szerkezetű lábról van szó(ellentétben az Ikeás Idasen lábbal, ami stabil, de nem esztétikus) Ami jó benne, hogy 4db programozható memóriával rendelkezik és szélességben 180cm-ig kihúzható. Így a szélesebb asztallapokkal is a lábazat az asztallap szélére kerül, ezzel is nagyobb stabilitást adva a szerkezetnek.
    Asztallapot, mint azt már írtam korábban valahol gyártatják és ők csak viszonteladják, de azt valami elképesztően magas áron. Én egy 180x80-as lapra kértem árat, 58.166 forintos ajánlatot kaptam rá. Ugyanezt, ugyanezzel az anyaggal és színben végül egy lapszabászathoz utcáról beesve 22.005 forintos áron kaptam meg. Azaz kevesebb, mint a feléért.
    Összegezve: A boltnak nem ez az asztal a főprofilja, egyszerűen csak elkezdték ezt is forgalmazni. Bemutatóterem nincs, 1db használatban lévő asztalt meg lehet nézni a boltban, ha épp a kollága nem dolgozik rajta. A lábszerkezet kínai gyártmány, de ettől függetlenül nem rossz. Hogy hosszú távon hogyan muzsikál, az persze kérdés, de adnak rá 5 év garit. Komplett asztalt viszont nem ajánlom itt venni, maximum ha épp akcióban valami jó árat nem adnak egyben. Az asztallábra most 161.544 forintos árat kaptam, gondolom ez mindig az aktuális valutárfolyam függvényében változik. Minden kiegészítő hozzá feláras, így például az alsó takarólemez már plussz pénzért vásárolható hozzá. A termék így rövid kipróbálás után nem rossz, de kicsit túlárazottnak érzem.

  • Boli

    újonc

    válasz r6man123 #64 üzenetére

    Köszi, ezt ismerem. Ez a fix asztal kategória, amit egyszer beállítasz és úgy használod. A Bekantnak az elektromosan állítható asztala katasztrófa. Inog mint gyenge a nyárfa a szélben. Állítható asztalként munkára nehezen tudom elképzelni.
    Kérdés ugyebár, hogy ki-mire használja az asztalt. Nálam 2db külső monitor, plussz laptop és a kiegészítők (bill, egér, fejbeszélő, töltők, stb). Állandó otthoni munkára keresek STABIL és állítható asztalt, hogy ne egész nap üljek, szeretek sokszor állva is dolgozni.

    Stabil fémlábas íróasztalom van, amivel nagyon meg vagyok elégedve, de nem emelhető. Ez hamarosan eladósorba is fog kerülni :))

  • Boli

    újonc

    válasz BoneDragon #65 üzenetére

    Ha segítesz, hogy melyik asztalról van szó, akkor lehet láttuk már :DD

Új hozzászólás Aktív témák