Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gypatrik13

    csendes tag

    Sziasztok! Ez lenne a gépem, és tanácsokat kérnék, hogy mit érdemes változtatni benne, mert már elavultnak érzem.
    Alaplap: GIGABYTE GA-970A-DS3P
    Processzor: AMD FX8320 3.3ghz 8mag
    VGA: MSI geforce gtx 1060 6gb camo
    RAM: 2x 8gb ddr3 1866mhz
    HDD: western digital caviar blue 1TB
    SSD: Samsung 750 EVO 250gb

    Keret az nem számít de nem a legújabb i7-et akarom bele. Hanem nagy részt a ram+alaplap csere, és processzor. A VGA köré szeretném építeni a lehető legkölcséghatékonyabban. A lényeg hogy általános felhasználásban(böngészés, vágások) ne legyen a rendszerben akadás, és játékoknál is az lenne a legjobb ha nem lenne fps lag egy közepes szinten vagy high-on sem.
    A válaszokat előre is köszi! :) :)

  • gypatrik13

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segitséget szeretnék kérni.
    Alább láthatóak a jelenlegi számitógépemről az információk. Ezt 2015-ben raktam össze, kivéve a VGA, azt 2 éve vásároltam bele. Viszont már érződik rajta, hogy kezdi idejét múlni a proci, stb. A kérdésem/kérésem az lenne, hogy mire lenne érdemes cserélnem az alábbi konfigot. Kitérium nem nagyon van, munkaeszköznek használom, és ezen kivül egy kis játék, Fortnite(ez az utóbbi időben kezdett akadozni), GTA. A videókártyát szeretném hagyni benne, azon kivül amit szükséges cserélnék. :)

    Monitor: AOC 27G2U Monitor
    Alaplap: GIGABYTE GA-970A-DS3P
    Processzor: AMD FX8320 3.3ghz 8mag
    VGA: MSI geforce gtx 1060 6gb camo
    RAM: 2x 8gb ddr3 1866mhz
    HDD: western digital caviar blue 1TB
    SSD: Samsung 750 EVO 250gb
    TÁP: Thermaltake TR2 S 700W

  • gypatrik13

    csendes tag

    válasz hobizoli #167032 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszod! :)
    És ha esetleg egy picit erősebb konfig, folytonos, akadásmentes játékra high-on, akkor egy processzor-alaplap párositást tudnál még mondani? :)

  • gypatrik13

    csendes tag

    válasz palfitom #167037 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszotok! :)
    Legyen szép napotok, és kellemes ünnepeket! :)

  • gypatrik13

    csendes tag

    válasz hobizoli #167048 üzenetére

    Igen, az is tervben lenne a processzor+alaplap után, de már ezek lassan kezdik megadni magukat teljesen, legalábbis a procin érződik. Ezt követően természetesen videókártya is jön, de először erre lenne szükség. Amint mondtátok, az ASRock B560M Pro4 + i5-10400F- elegendő erre, kérdésem még annyi lenne, hogy ez a processzor teljesiti azt a teljesitményt, hogy megfelelő alkatrészek mellett megy akadásmentesen, és legalább 4-5 évre számolnék vele. AMD szériákat néztem, de mintha azzal most elszálltak volna kicsit.

  • gypatrik13

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nagyon szépen köszönöm a sok infót és segitséget palfitomi! :)
    Az itt olvasottak alapján kezdtem el épiteni kb 1 hónapja az új configom, és szükség lenne némi iránymutatásra még a továbbiakhoz. :)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játékokra. Multi/single egyaránt. Inkább Fortnite, Gta V online, és az újabb játékok singleplayer része, és COD warzone.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Idáig ezek érkeztek meg, épültek be:

    Alaplap: Asus Prime B660 Plus D4
    Processzor: I5 12400F
    Proc.Hűtő: Arctic Liquid Freezer II 240
    RAM: Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3200Mhz
    SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCIe

    Plusz ami még a régi pcből megmaradt:
    Ház: NZXT S340 white edition
    VGA: MSI Geforce GTX 1060 6GB camo
    Táp: Thermaltake TR2 S 700W
    HDD: WesternDigital 1TB caviarblue

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    VGA
    Tápegység
    SSD (a programoknak/játékoknak), 1 TB
    4. Mennyi a kereted rá?
    Az nincs megszabva, de nem is szeretnék nagyon elszállni vele. Esetleg VGA -nál lehet számottevő, de a fentebb leirt játékokhoz kellene belőni egyet kb.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    ASUS vg248qg
    0.5 ms, 1920x1080, 24" 165hz
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    -Kritérium egyedül annyi, hogyha lehet, akkor a tápegység moduláris legyen, mivel szeretnék majd külön szinezett tápkábelt csatlakoztatni.
    -A monitor az NVIDIA-t támogatja, ez vga-nál lehet főbb szempont.

  • gypatrik13

    csendes tag

    Sziasztok!
    Bocsi az ismételt kérdésért, de sajnos csak most jött el az ideje a vásárlásnak.
    Korábban palfitomi ajánlottál perifériákat, és az alábbi tápokat küldted:
    pl. FSP Hydro Pro 600-800W / Corsair TX650-850M / RM650x-RM850x / Fractal Design ION+ 660-860 / Seasonic Core GC 650 / Seasonic Core GM 650 / Seasonic Focus 650-850

    Fractal Design ION+ 860W Platinum [link] lett volna a befutó, de épp már nem lehet kapni sehol, vagyis én neten nem találtam sehol sem már :(

    Én ezt a két tipust néztem, ezek jók lennének?
    A kettő közül melyik lenne a reálisabb? 850w gold vagy a 750 platinum??
    -Fractal Design Ion+ 2 Platinum 80Plus 760W [link]
    -Fractal Design Ion 860W (FD-P-IA2G-850-EU) [link]

    Vagy ha van alkalmasabb, akkor légyszi segitsetek :)
    VGA RTX3070 Ti FE lesz, jövőhónapban érkezik.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játék, 1080p fortnite, stb.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Processzor: I5 12400f
    Alaplap: Asus Prime B660 D4 Plus
    Ram: Corsair Vengeance lpx 2x16gb ddr4 3200mhz
    P.Hűtő: Arctic Liquid Freezer 240
    SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Tápegység
    4. Mennyi a kereted rá?
    60k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Asus VG248QG
    1920x1080
    165HZ

  • gypatrik13

    csendes tag

    Sziasztok!

    Bocsi az ismételt (hülye) kérdésért, viszont szükségem lenne a tanácsotokra, véleményetekre.
    Korábban már összeállitottam egy PC-t a ti ajánlásotok alapján.
    #169031
    De viszont történt egy változás. Szereztem egy Razer Raptor 27" 144hz monitort, 2560x1440 felbontással. Emiatt lenne szükségem most újbóli tanácsadásra.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játékok, fortnite, Mafia, tehát is-is mind multi, mind single, de nem szeretném a legújabb játékokat 4k 60 fps-el játszani :) Elég, ha nem akadozik, és szép a grafika, plusz minusz 10 fps nem számottevő.
    Tehát a 2560*1440 lenne a felbontás, és ehhez lenne szükségem tanácsra.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Ezidáig ezt sikerült összetennem, de nem tudom hogy kellene-e cserélni valamit, vagy sem.
    Processzor: I5 12400f
    Alaplap: Asus Prime B660 D4 Plus
    Ram: Corsair Vengeance lpx 2x16gb ddr4 3200mhz
    P.Hűtő: Arctic Liquid Freezer 240
    SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB
    Tápegység: EVGA SuperNOVA 650 P6 80+ Platinum 650W
    Jön még egy Kingston A2000.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Korábban 3070 Ti volt az ajánlás, ez még elegendő lenne hozzá??
    VGA lett volna a cél, de minden más szóba jöhet, ha szükséges akkor légyszi azzal kapcsolatban is segitsetek, ha cserélni kellene valamit. Vagy ha valamely cseréjével nagy teljesitményváltozást lehet elérni, akkor arra is szükségem légyszi.
    4. Mennyi a kereted rá?
    -nincs megsdzabva, de minél kedvezőbb
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    2560*1440
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nvidia, mivel ezt támogatja a monitor

  • gypatrik13

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kerdves ismerősömnek szeretnék ajánlatot kérni. Én is itt kaptam 1-2 hónapja palfitomi topic gazdától. Ezúton is szeretném mégegyszer megköszönni! :) Teljes mértékben meg vagyok elégedve az ajánlásával :)

    Főként 3d nyomtatás, és multi játékok a cél.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    3D nyomtatás, játékok(multik, főként cod Warzone, diablo2 resurrected stb)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Tv, monitor arra nincs szükség, 60hz ami most van, ha ebből a budgetből kijön, akkor 120hz-re növeli később
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre, processzor, alaplap, ram, táp, vga, ház,
    4. Mennyi a kereted rá?
    300-350k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Nem támogat
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    A gépháznál lenne annyi, hogy az oldala üveg legyen, és az rgb sem árt ha belefér még ebbe az árba.

    Nagyon szépen köszönöm előre is :)

  • gypatrik13

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kb. másfél éve építettem egy közép kategóriájú Pc-t, itteni ajánlások alapján :) Ezúton is köszönöm @palfitomi - Topic Gazdának a sok hasznos ifnormációt.
    Viszont most újból szükségem lenne a tanácsotokra, segítségetekre.
    Nemrégiben volt a Diablo4 Open Betája. És ezalatt volt is lehetőségem tesztelni, viszont elég sok FPS drop-ot tapasztaltam. Ez nem is lenne zavaró, mert átlag 150+ volt, viszont a dropok azok 30-40fps-ig mennek, és ekkor a kép is "kifagy" 1-2mp-re.

    Ezzel kapcsolatban kérném a segítségetek, hogy szerintetek milyen komponens cserével lehetne javítani a build-et? Mivel tudnám orvosolni ezeket a nagyobb FPS dropokat, ami miatt beakad a játék??
    Köszi előre is :)
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játék,: Diablo 4 konkrétan, néha újabb AAA-s játékok, de főként D4
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Asus PRIME B660-PLUS D4
    Intel I5 12400f
    32gb(2*16) Corsair LPX DDR4 3200Mhz
    RTX 3080 Gigabyte OC
    1TB wd blue HDD
    500gb Samsung 970 Evo
    1TB Samsung 980 Pro(játék-nak)
    650W EVGA P6 Platinum tápegység
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Nem tudom, ebben kellene segítség.
    Én alapvetően egy VGA upgrade-re gondoltam 3080-ról 4070 ti-re, de ezért is kérem a véleményetek, segítségetek.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Nincs keret megszabva,
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Razer Raptor, 2K, 2560*1440 144hz
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Mehet a használt piac is, elkötelezett nem vagyok ilyen téren.

    Előre is köszi a segítséget :)

  • gypatrik13

    csendes tag

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Diablo 4, Fortnite
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    RTX 3080
    64 gb ddr4 3200mhz
    Samsung 970 evo 500gb
    Samsung 980 pro 1tb
    hdd-k
    I5 12400F
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Processzor?? esetleg mi segíthetne még ?
    4. Mennyi a kereted rá?
    nincs megszabva,
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Razer Raptor 144hz
    2560*1440
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nem

    Sziasztok.
    Egy olyan problémám lenne, hogy 2 monitort használok, fő monitoron játék, majd másodlagos monitoron böngésző fut. A problémám az lenne, hogy böngésző mellett időnként megakad a játék, mintha mikro lag szerű jönne elő. Plusz böngésző mellett 3-4 óra játék után látványosan romlik a teljesítmény, és a játékokban az FPS száma.
    Úgy gondoltam hogy a processzor lehet hozzá gyenge. Ebbne tudnátok segíteni, hogy a fent említett setup-nál mit célszerű fejleszteni, hogy ne akadjon időnként, s ne romoljon a teljesítménye??
    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák