Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kspree

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Szeretnék egy számítógépet vásárolni, de nem sok ötletem van, lévén lassan 10 éve nem követem a piac fejlődését. Legfőképp játszanék, de multimedia tartalmak fogyasztására és dolgozós gépnek is használnám jónéhány excellel, grafikonnal és böngésző ablakkal, ill. kisebb nagyobb adatsorok elemzésével (tőzsdei és devizapiaci mozgások elemzése stb.).

    A tervezett játékok erősen fps orientáltak: Overwatch, Quake Champions menne kompetitíven, illetve talán majd Destiny 2 és alkalmanként mobák, nagyon ritkán WoW. Új AAA címekkel inkább konzolon játszok, ezért egy olyan gépre lenne szükségem, ami 1080p felbontáson a fenti címekkel 144hz-nek megfelelő teljesítménnyel stabilan és időtállóan megbirkózik.

    Kérlek javasoljatok nekem egy összeállítást gépház és tartalma + monitor viszonylatában. Anyagi keretet nem tudom, hogy írjak-e, mert akár 600 ezret is el tudnék költeni gépre, de szeretném a lehető legjobb ár/érték aránnyal megúszni és nem feleslegesen pénzt égetni.

    Monitor esetén én 2 variánst néztem:
    - LG 24GM79
    - LG 34UC79G

    Köszönöm a segítséget!

  • kspree

    csendes újonc

    Sziasztok,

    Unokaöcsémnek ajándékozok egy Asus Prime B350M-A alaplapot és egy R5 1600 procit. Eköré kellene neki építenem egy gépet főként netezős, filmezős, MS Office dolgozós felhasználásra, illetve néha játszana Rainbow 6 Siege és CSGO-val. Játék szempontjából 1080p felbontás lenne, de nem kell a csilivili 144hz, 60hz-es monitor legyen kihasználva, az se baj ha low grafon. AAA címek konzolon mennek nála.

    Amire szükség lenne, az egy táp, VGA, memória és egy SSD. 100ezer Ft-os keret erejéig mit lehetne ebből kihozni? Szóba jöhet sok garis aprós cucc is.

    Köszönöm!

  • kspree

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Korábbi postokat alapjul véve gamer gépet próbálok összerakni 1080p 144hz-es monitorhoz. Cél elsősorban online lövöldék (R6 és battle royale felhozatal) low grafon minél magasabb fps-sel, illetve néhány újabb AAA cím single playerben minél magasabb grafikai beállításokon, freesync-kel. Monitor, HDD, SSD, RAM és táp van. AMD vonalon az alábbira gondoltam:

    CPU: Ryzen 2600x ~ 65k
    Lap: MSI B450M Mortar ~ 33k
    VGA: Sapphire Nitro+ RX590 8gb ~95k / Sapphire Vega 56 Pulse ~125k
    RAM: G.Skill 2*8gb 3000mhz cl14 TridentZ (ez adott)
    Táp: Seasonic Focus+ 650 Gold (ez is adott)

    Kérdéseim, hogy ez így OK-e, valamint VGA vonalon elég-e az RX590, vagy szánjam rá a plusz pénzt a Vegára?

    Intel vonalon van értelme nézelődni esetleg az erősebb single core teljesítmény miatt?

    Köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

  • kspree

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Van most egy ilyen konfigom:

    Ház: Fractal Design Arc Mini2 (mATX)
    Lap: Asus Prime B350M-A
    CPU: R5 1600X
    Hűtő: BQ Pure Rock
    Ram: Gskill 2*8GB 3000mhz cl14 TridentZ
    VGA: Sapphire Vega56 ref
    Táp: Seasonic F+ 650W Gold

    Gondolkodok rajta, hogy processzor vonalon kellene nekem valami erősebb. 21:9 1080p 144hz-en játszok kompetitív játékokat és nem mindenhol esek hanyatt a minimum fps számoktól, bár panaszra sincs különösebben okom, elvagyok a géppel.

    Van értelme most beleugrani egy MSI Z390M Mortar + I7 9700k, vagy i5 9600k kombóba? Terveim szerint 5-8 hónap távlatában kapna a gép egy RTX 2070-et is, bár addigra kint lesz a Zen2 is. Lapot így vagy úgy, de mindenképp cserélnék majd, ezért merült fel a platform váltás lehetősége is.

    Köszönöm!

  • kspree

    csendes újonc

    Sziasztok!

    A véleményetek szeretném kérni az alábbi konfiggal kapcsolatban. Csak full hd 144hz multi játékra és általános felhasználásra kell minèl hosszabb távra.

    Cpu: i7 9700 (non k)
    Lap: Asrock b365m Phantom Gaming 4
    Ram: Gskill 16gb 3000mhz cl14 (tudom h 2666-on fog menni)
    Vga: Sapphire rx 5700 pulse
    Hűtő: BQ Pure Rock
    Táp: Seasonic focus plus 650 (feleslegesen nagy, de 10 èv garival akciosan nem tudtam a boltban hagyni)

    Tudom, hogy messze nem ár-érték bajnok setup, de a Ryzen első szeriájától kihullott a hajam mire stabil lett ès ahogy hallom a 3. Gen sem igazán tökéletes mèg. Ezt csak összedugom ès megy.

    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák