Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok. A cégnél, ahol melózom, kamerákat telepítettek, és a főnököm megkért, hogy nézzek valami gépet, mert a "kameraman" amiket ajánlgatott, 60k körül voltak. Én mondtam neki, hogy szerintem erre a célre jóval olcsóbban is lehet kapni gépet. Szóval 30-40k körül keresgélek max, és a fő cél - bár nem tudom pontosan, nem értek a kamerarendszerekhez - gondolom a rögzítés, megfigyelés lenne. Semmi egyéb. Ezeket nézegettem:
    [1]
    [2]
    [3]
    [4]
    [5]

    Szerintem a legolcsóbb is megfelel a célnak, de gondoltam, kikérem a véleményeteket.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabesz87

    addikt

    válasz Gabesz87 #119662 üzenetére

    Megtudtam közben, hogy nem is a kamerákhoz kell, hanem lesz beléptetőrendszer is, és az ehhez szükséges szoftver futtatására kell a gép.

  • Gabesz87

    addikt

    Üdv Urak. Mivel nemrég beszereztem egy LG UHD TV-t, eljátszadoztam a gondolattal, hogy milyen frankó lenne kormánnyal szimulátort nyomatni 4K-ban. Csak nem tudom, ennek milyen rendszerkövetelményei vannak. Mennyibe kerülne mondjuk használt komponensekből építeni egy olyan gépet, ami elfogadható (közepes, vagy annál jobb grafika) szinten vinné 4K-ban az új szimulátorokat is (Dirt 4 pl). Bár azt hiszem egyszerűbb, és olcsóbb lenne, ha a meglévő gépemet használnám erre a célra. Valószínű úgysem lenne mindennapos ez, hogy játszanék a TV-n, úgyhogy nem nagy valami, ha néhanapján átviszem a gépet a hálóból a nappaliba. A jelenlegi konfigom egy i5-4570, 2x(2x4)GB DDR3, 2GB GTX960, SSD+HDD. Ebből a konfigból, ha lecserélném a 960-at egy 6GB-os GTX1060-ra, az elég volna 4K játékra?

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok. Apósoméknak eléggé haldoklik a laptopja, egy régi Toshiba. Néha nincs kép. Gondolom vagy képernyő hiba, vagy VGA. Szerintetek érdemes megnézetni?
    Viszont én javasoltam, hogy akkor már asztali gép legyen helyette, mert úgysem hordozzák sehová sem, közelre egyébként is szemüveg kell, akkor meg már nyilván egy 20-22" monitor jobb, mint egy 15,6", ill. könnyebb később bővíteni, javítani, cserélni ezt-azt. Amire használják: netes foci manager játék, facebook, ill. régebbi, tehát nem csúcshardvert igénylő FPS játék (pl. Vietcong, CoD régebbi részei, Medal of Honor, ilyesmik). A pontos anyagi keretet nem tudom, de túl sokat nem tudnak, és nem is szeretnének rá költeni, leginkább olyan 100k-ból kéne kijönni szerintem. Ebből nyilván használtan vadásznám össze az alkatrészeket. Az egyik kérdésem ehhez fűződik, hogy van-e esetleg valami bevált, ajánlott hely, ahol akár használt konfigot, akár csak alkatrészeket tudok keresgélni. Vagy csak böngésszem az aprót megbízható eladók után. És egyébként erre a célra milyen procit/VGA-t érdemes venni? Alacsony ár és fogyasztás a fő szempontok. Én Intel párti vagyok, de ha AMD-ben van jobb alternatíva, akkor az is jó. Kell külön VGA, vagy esetleg megfelel a célra az IGP is?
    Ha új gépet vennének, akkor pedig mindenképp 0% THM-el. Ez esetben valamivel lehet több is az összeg, úgy gondolom.
    Egyéb szempontok: microATX méret (ház is), mivel pici a számítógép asztal, és mellette a hely, tehát egy normál házat nehezebb lenne elhelyezni. Nincs kifogásom igazából a pici, mini asztali gépek ellen sem, bár hő, teljesítmény, és bővíthetőség szempontjából nem a legjobb nyilván. Bill., egér van, tehát ház, CPU, VGA(?), HDD/SSD (nagy tárhegy sem kell), RAM, táp kell. "Csak" :)

    Bocsánat a hsz hosszáért, és hogy nem tudok konkrétabbat írni, de remélem tudtok valami irányvonalat mutatni.

  • Gabesz87

    addikt

    válasz Gabesz87 #124580 üzenetére

    Így gyorsan körülnézve vmi ilyesmi konfigra gondoltam, mit szóltok hozzá:
    G4560
    Asrock H110M-HDV
    HyperX Fury 4GB DDR4 2133
    Toshiba P300 500GB
    FSP350-60APN
    Fractal Design Core 1100
    Dell U2212HM (használt)

    Árukeresős árakat tekintve ez így 106e kb. Persze használtan gondolom olcsóbban össze lehet kukázni. Később meg esetleg vennénk vmi használt VGA-t (pl. az imént lentebb említett 750 Ti), esetleg +4GB RAM-ot.
    Elvárások, használat célja lentebb, az előző hsz-ban.

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok. Aposom tervez a közeljövőben PC-t venni az oregecske Toshiba laptopja helyett. Ebben segítenek neki csak nem tudom merre induljak. Erősen árérzékeny úgyhogy leginkább használt garis cuccokban gondolkodom. Vagy komplett használt konfigokban, de ott meg úgyis mindig van valami ami nem annyira szimpatikus. Úgyhogy talán inkább darabokban kukáznam össze.

    1. Mire fogod használni a gépet? Leginkább netezés, semmi komoly irodai vagy professional munka, illetve némi játék, de nem a legújabb címekkel. Single/multiplayer vegyesen. De többnyire single.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Semmivel, komplett gép kellene. Esetleg ha a Toshiba laptopot nem adják el, abból a HDD-t adattárolásra felhasznalnank. Méretét és típusát nem tudom. Billentyűzet és egér akad az sem szükséges.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Ház, táp, RAM, SSD/hdd, VGA, alaplap, meg azért valami alap DVD olvasó
    4. Mennyi a kereted rá? Nem tudok még pontos összeget, meg hogy erre a célra mennyiből lehetne egy gépet kihozni használt cuccokbol, de olyan 150.000 Ft körül gondolkodom.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Jelenleg van egy 17" monitor, 1280x1024 felbontással, de ezt nyilván egy nagyobbra cserelnenk. Nekem otthon van 2 a gepemhez, de nem igazán van kihasználva, úgyhogy valószínűleg odaadnank egyet: LG 22" FHD, nincs freesync vagy g-sync.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Intel/Nvidia párti vagyok, de jelen esetben az ár a döntő. Amikre első körben gondoltam: G4560 CPU+GTX1050TI VGA köré épülő konfig.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabesz87

    addikt

    válasz Gabesz87 #137937 üzenetére

    Gyorsan csináltam egy kis "piackutatást" és az alábbi konfigot raktam össze:
    Pentium G4560
    Asus Prime B250M-Plus
    A-Data SU800 256GB
    GTX1050Ti
    LG DVD író
    TeamGroup Elite Black 2x4GB DDR4 CL16 2400MHz
    FSP Hexa+ 400W

    Ez így 125e-ből jön ki. Ha teszem azt 150 a keret, még esetleg megdobható az összeg egy rendes HDD-vel, és nem a laptopét kell használni (vagy eleve nagyobb SSD-t veszünk, és akkor nincs is szükség +HDD-ra...úgysem lenne sok játék, adat a gépen tárolva). Ill. még egy házat kell hozzádobni, de nyilván nem "huszonpluszezres" kategóriából választanánk. Min változtatnátok esetleg?

  • Gabesz87

    addikt

    válasz hobizoli #137949 üzenetére

    Márpedig ennyiből hoztam össze, hardver aprós árakat nézve (csak garis cuccok), legtöbb dolog Lec oldaláról.
    Az nem feltétlen gond, hogy a lap nem mai darab. Nekem is ha jól rémlik egy B250 muzsikál az i5-4570 alatt. De legalább is valamilyen B jelű, és máig tökéletesen működik, nekem nem kell több, a hardvereket meg nem cserelgetem évente. Kb.5 év nálam egy konfig.

  • Gabesz87

    addikt

    válasz palfitom #137961 üzenetére

    Köszönöm a részletes ajánlást. 400W-os táp tuti elég egy ilyen konfighoz? Mondjuk calculator szerint igen, de árban pl. egy Hexa+ 400/500W közt nincs sok különbség. Ezek alapján csináltam 3 féle konfigot. Az állandó komponensek:
    SAPPHIRE Radeon RX 570 Pulse 4GB
    A-Data SU800 256GB
    LG DVD-RW
    Team Group ELITE BLACK 2X4GB CL16 2400MHZ
    FSP Hexa+ 400W
    Cooler Master Masterbox Lite 3.1

    G5400+Asus Prime H310M-K párossal: 138k
    Ryzen3 2200G+Asrock B450M-HDV: 148k
    i3-8100+Asrock B360M Pro4: 152k

    Szóval leginkább majd a keret, és a megvételkor aktuális, elérhető használt hardverek illetve áraik fognak dönteni szerintem.

  • Gabesz87

    addikt

    válasz dugo_ #137972 üzenetére

    Tuning, OC egész biztos nem lesz! Az ár fog dönteni úgyis. Ahogy írtam, úgysem a legújabb címekkel játszik apósom, hanem régebbi játékokkal (csak egy példa: Vietcong 2-vel szoktunk LAN-ozni :D Ahhoz meg aztán nem kell nagy igény). De persze az új géphez ennél frissebb játékokat is beszereznénk alkalomadtán.

  • Gabesz87

    addikt

    Unokatesóm szeretne magának valami gépet, de sajna az sem tisztázott, hogy PC, vagy laptop legyen-e, így mindkét oldalról gyűjtök infókat első körben aztán majd eldönti. Sajna annyit ért, és annyi érzéke van az informatikához, és minden műszaki dologhoz, mint egy csirkének. Szóval lehet, hogy egy kész gép lenne jobb neki, de igazából én inkább egy használt üzleti, prémium laptop felé hajlok. Na de az igények:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék-->0%; csak netezés, ill. szövegszerkesztés, szóval irodai munka.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmivel
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Előzőből kifolyólag mindenre, komplett gépre, perifériákkal.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Ez is jó kérdés, hiába kérdeztem tőle, nem kaptam rá választ, de mivel apósomnak is tervezek összerakni egy PC-t, amivel azért játszani is tud, és az meglenne 150 körül, így azt mondanám, ez az irodai konfig jó lenne olyan 100 körül. De nem annyira árérzékeny, mindegy, hogy 90e vagy 120e.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Nincs monitor, az is kellene majd.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Én igen, de jelenleg erre a célra neki teljesen mindegy, melyik gyártó/márka. Semmi egyéb igény nincs.

  • Gabesz87

    addikt

    Apósoméknak szeretnék összerakni egy gépet a jelenleg használt öregecske notebook helyett.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Főként netezés, FB, néha-néha, ha ideje engedi, apósom játszik kicsit, leginkább régebbi háborús FPS-ekkel soloban (CoD, MOH), illetve multizunk néha az ősrégi Vietcong 2-vel.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Semmivel, minden HW kell.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Mindenre, ami kell a PC-be.
    4. Mennyi a kereted rá? Erősen árérzékenyek, ezért a megfelelő válasz az lenne, hogy minél kevesebbet. De hogy konkretizáljam, jó lenne úgy 100k körül kihozni (+/-20e)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Nincs monitor, ez is kelleni fog.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Személy szerint csakis INTEL/NVIDIA! És semmi MSI! Megjelenés, szín, világítás, egyéb csicsa teljesen mellékes.

    Használt cuccokból építkeznék, gyors kutatás után a következőre jutottam:
    CPU: i5-4570
    Alaplap: Asrock B85m-Pro4
    RAM: Kingston 2*4GB DDR3 1600
    SSD/HDD: Kingston A400 250GB SSD (mivel túl sok mindent nem rátol, illetve jéték sem lenne sok a gépen, úgy gondolom fölösleges a nagy HDD, akkor már inkább legyen egy 250-512GB SSD)
    VGA: GeForce GTX1050Ti 4GB
    Táp: na ez ami kérdéses, használtan nem szívesen vennék, vagy ha igen, csakis garival. Meg nem tudom, mekkora legyen. Én olyan 450-500W körül gondoltam.
    Egy 10-15e Ft körüli táppal, és a 22-23"-os FHD monitorral együtt ez kb. 120k-ból kijönne szerintem.

  • Gabesz87

    addikt

    válasz Gabesz87 #145598 üzenetére

    Ja, a házat kihagytam. VAlami jó hűtésű, jól szerelhető mATX ház. Pl. CM N200. Vagy az alábbi HSZ-ban felsoroltak közül valamelyik, amelyikhez olcsón hozzá lehet jutni.

  • Gabesz87

    addikt

    Tavaly már érdeklődtem itt, hogy apósom szeretne egy új gépet, de azóta is halogatták, meg másra kellett a pénz, de most megkért, hogy nézzek valamit, anyósomat meg majd puhítja még, hogy rábólintson :) Az igények a fenti linken ott vannak. Egér, bill, monitor (LG W2253TQ 22" full HD, TN, DVI) van, minden más kell.
    Összeraktam részben bolti, részben megbízható, garis aprós eladók áraiból az alábbi konfigot, de olyan 167k-s árat kaptam, ami sok. Ennyit ők valószínűleg nem akarnak/tudnának rá áldozni, valahol megszorítások kellenének. Olyan 100-120 környékére le kéne menni szerintem:

    - i3-10100F (néztem 9100F-et is, de nem hogy olcsóbb, még drágább)
    - Gigabyte B460 HD3 (mATX is elég lenne, csak ezt olcsóbban találtam, mint egy jó, ajánlott mATX lapot)
    - 2x4GB HyperX Fury 2666MHz DDR4 (aprón láttam valami G.Skill Ripjaws-t 9k környékén, csak hát gariról egy szó sem esett)
    - Gigabyte GTX 1650 Super WF OC 4GB (aprón ~45k) --> lehetséges, hogy itt kéne csökkenteni valahogy az árat (amúgy is régebbi játékok mennének rajta, és abszolút nem elvárás a kimaxolt grafika, magas FPS)
    - be quiet System Power 9 400W
    - Kingston A2000 500GB M.2 NVMe (gondolkodtam, hogy egy kisebb SSD+HDD kombó legyen-e, de úgysincs túl sok adat, játék egyszerre a gépen, szóval elég egy ekkora SSD is szerintem...max kivesszük a mostani laptopból a vinyót ha kell)
    - ház valami jól szellőző, nem túl nagy, csendes, semmi csicsa, extra nem kell...korábban Aero 500-at néztem aprón olyan 11500 környékén

    130k környékén néztem itt aprón ilyen konfigokat: LINK, LINK

  • Gabesz87

    addikt

    válasz palfitom #161192 üzenetére

    Köszi a segítséget, kb. már össze is legóztam részben boltból, részben apróról az ajánlásod alapján a komponenseket. Házat ugyan nem kérdeztem, de egy fentebbi ajánlásod alapján a Deepcool Matrexx 30-ra gondoltam. Illetve még egy kérdés: mennyire halk/hatékony a gyári i3-10100F CPU hűtő? Érdemes cserélni? Amennyiben igen, erre mit ajánlasz? Olyan max. 5-6k körül jó lenne, ami halk, és hatékony.

  • Gabesz87

    addikt

    Csak egy kis érdekesség (legalább is számomra). Összeraktam apósomnak végre az új gépét (ezúton köszönöm a hardver ajánlásokat):
    - i3-10100f
    - MSI H410M-A Pro
    - 2x4GB HyperX 2400MHz DDR4
    - Gigabyte P450B
    - PNY CS900 240GB
    - RX570 ROG-STRIX O4G Gaming
    Kíváncsiságból csináltam egy 3D Mark tesztet, és 4010 pont lett az én 4410 pontommal szemben. Az én gépem:
    - i5-4570
    - Asus B85M-E
    - 2x (2x4GB) DDR3
    - GTX1650Super ROG-Strix
    - Samsung 840 120GB SSD
    - Corsair VX550

    Proci miatt azt hittem, az új gép azért magasabb pontszámot produkál. Na de mindegy, lényegtelen, nem érdekelnek annyira ezek a pontok. Csak kíváncsiságból csekkoltam.

  • Gabesz87

    addikt

    Nem tudom jó-e a topic, de hátha kapok egy kis tanácsot. Gondolkodom, hogy a RPi3 Model B-met, ami OMV-vel NAS-kent funkcionál, lecserelem valami erősebb vasra. BG-n lehet most kapni 45k-ert egy ilyen Celeron J4125-os mini PC-t. Célnak tökéletesen lenne. A kérdésem az, hogy vajon ez mennyire bírja a nonstop üzemet? Mennyire melegszik, mondjuk nyáron egy 30 fokos szobában?

  • Gabesz87

    addikt

    válasz canniball #164231 üzenetére

    Leírás alapján nem derül ki van-e aktív hűtés, de én arra tippelek, hogy nincs. Sajna a 30 nem elírás, gatyarohaszto nyári melegben előfordul hogy a nappaliban 31-32 fok is van. Klíma meg nincs ott sajna. Mivel nappaliban lenne, így az aktív hűtés nem zavarna éjszaka. A tárhely meg tuti elég, OMV lenne rajta, Dockerben esetleg egy Transmission. A háttértár meg amit most is használok, egy USB 3-as dokkoloban egy 3TB-os hdd.

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok. Apámnak jó pár éve (2013-15 közt talán) összeraktam egy leginkább csak irodai használatra szánt gépet. Pontos specifikációkat nem tudom fejből, de egy kisebb A4 vagy A6 AMD APU van benne, egy mATX Asrock lap (FM2?), 8GB RAM, később lett véve bele egy SATA SSD. Win7Pro van fent. Hát, nem egy gyorsaság bajnok már azt kell mondjam. Bedugtam egy Logitech vezeték nélküli egér+bill kombó USB vevőjét, azt is vagy fél óráig tartott mire végre felismerte/telepítette. GOndoltam, hogy egy Win10-et felteszek rá, driveres gondok miatt talán jobb lenne, de franc tudja, sokkal előrébb lehet, hogy nem lennék. MOst töröm a fejem, hogy lehetne updatelni. Vagy veszek valami bikább procit bele úgy, hogy ne kelljen alaplapot cserélni (aprón látok A8-6600K, 7650K-t ill. A10-6200K-t). Ami még elgondolkodtató, sokszor jönnek szembe velem FB-on Okosotthon, külföldi rendeléses oldalak akciói stb. oldalakon ezek a tenyér méretű gépek viszonylag durva konfiggal, és kuponnal ilyen 100-120e-ért. Pl: ILYEN, ILYEN, ILYEN. Ezek mennyire megbízhatóak, mi a vélemény róluk?

Új hozzászólás Aktív témák