Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarf

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új gép vásárlása lenne aktuális a következő hetekben, ehhez kérném a segítségeteket.

    1: alapvetően átlagos felhasználás lenne a cél (filmek, zene), de kiderült, hogy tervezésre is kellene használnom majd (Archicad)
    2: SSD és HDD-k vannak
    3: ezeken kívül házat + minden belső alkatrészt (alaplap, proci, memória, táp, és videókártya) is vennék
    4: olyan 150-170 körül lenne a vége, amiben jó lenne, ha megállna.

    Márkapreferenciám nincs, ár annál inkább :) - így most az AMD-s vonalat gondolom megfoghatóbbnak ár/érték arányban.

    Az Archicad szempontjából, azt gondolom, a proci és a VGA lesz a szűk keresztmetszet - ezeknél kellene a legoptimálisabb verziót megtalálni a több szál és megjelenítés oldalon.

    Ami biztos, hogy a program egy Asus GTX 1050Ti 4GB-n stabilan elfut (az egyik irodai gép ezzel van felvértezve egy i7 6700 mellett - de mondjuk egy másik gépben meg egy i7 920-as van egy (talán) 2GB-os Geforce kártyával, és azzal is simán fut). Azt nem tudom, hogy esetleg kisebb (olcsóbb) verzióban ilyen teljesítményű kártya létezik-e és el is tudja-e vinni, vagy esetleg ha valamelyik integrált videókártya hozná megközelítőleg azt a teljesítményt, hátha lehetne a rászánt összeg határán belül maradni.

    Régebbi vagy használt gépes verzióban is benne lennék, a lényeg tényleg annyi lenne, hogy magát a programot akadásmentesen és lehetőleg jól ki lehessen használni.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • scarf

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #134735 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a választ!

    Az IGP-ben gondolkodtam én is, hogy azt meg kellene nézni először, hátha elegendő lenne - legalábbis egy darabig. Csak abban nem voltam biztos, melyik procival lenne érdemes ezen a téren próbálkozni, így most kaptam egy fix támpontot! :)

    Arról érdeklődnék még, hogy amennyiben később mégis dedikált videokártya kellene bevetésre, akkor annak fényében szükséges-e módosítanom a konfigot, esetleg más proci, de főleg táp terén?
    Elegendő lenne-e neki úgy ez a 400W, vagy akkor egy nagyobbat kellene beszerezni hozzá? 3 (4) HDD és 1(2) SSD lenne szolgálatban még + akkor a VGA.

    A rendszeren belül és kívül is a hang meghatározó lenne, törekednék a minél halkabb külsőre és a minél jobb belső audióra.
    A netezés közbeni halk ciripelést szeretném elkerülni, mert eléggé meggyűlt vele a bajom az utóbbi időben. (valamilyen fehér zaj előjött alapzajként és sok honlapnál valamilyen mozgóképnél vagy bannerváltáskor is halkan, de kihallatszik - eléggé frusztráló).

    Ha még (a későbbiekben) netán fel kellene tornázni 16GB-ra a memóriát, akkor azt milyen formában lenne érdemes, van-e hatása arra, hogyha bekerülne egy VGA is a rendszerbe? (2x8GB-os KITben érdemes gondolkodni, esetleg már most is?)

    Ja, és az alaplapot kell-e BIOS-frissítéssel megkínálni vagy ők már alapból összeillenek?

  • scarf

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #134761 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a további felvilágosítást, így legalább már kompletten tudom, h merről érdemes indulnom, aztán amint kijön a lépés, a tanácsokat megfogadva összenézegetni a dolgokat. Még egyszer köszönöm a segítséget! :) (egyelőre, mert nincs kizárva, hogy lesz, ami felmerül még) :D

  • scarf

    csendes tag

    Sziasztok!
    A korábbiakban egy itteni segítséggel sikerült összeraknom egy elég jól működő, és a lehetőségekhez mérten ár/érték arányban megfelelő gépet, most is ebből a célból fordulnék hozzátok segítségért, javaslatokért.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    - alapvetően az Archicad lenne a fő felhasználási irány, valamint visszafogottabb látványtervek készítése és normál otthoni felhasználás (film + zene). Játék semmilyen szinten nem jön szóba.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - processzor: AMD 5600G, SSD + HDD van.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - alaplap, hűtő, memória (2x8GB vagy 2x16GB), táp, ház.

    4. Mennyi a kereted rá?
    - 150 000 - 200 000 környékén, de a mai körülményeket figyelembe véve nyilván a legjobb ár/érték arányra törekedve örülnék, ha minél kevesebből meg lehetne oldani.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    - egy full HD 60Hz-es és HDMI-csatlakozós monitor jelenleg, a célnak eddig ez is bőven megfelelt, mivel játékra tényleg nem használom.
    A korábbi konfigban egy 2400G teljesít rendben ugyanezen a feladatkörön, így azt gondolom, az 5600G is elég lehet VGA nélkül azokra a feladatokra, amikre nekem kellene használnom.
    Így a fenitek alapján leginkább az 5600G köré épülő belső környezethez kérném tőletek a segítséget, hogy mikben lenne érdemes gondolkodni!?
    Formátumként akár mATX vagy ATX is szóbakerülhet, és bár nem elsődleges szempont, de amit szeretnék még kissé előtérbe helyezni (mert ebben nem igazán vagyok jártas), hogy a minél halkabb működés is elérhető legyen, ezt a formátumhoz illő ház illetve a hűtők esetében is próbálnám majd figyelembe venni a már korábban említett ár/érték arányok mentén.

    A segítségeteket előre is köszönöm!

  • scarf

    csendes tag

    válasz palfitom #170040 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm szépen az ajánlásokat, hogy milyen konkrét típusok mentén érdemes elindulni!
    Innentől az lesz a (nem is olyan könnyű) feladatom, hogy ezek alapján belevessem magam, tájékozódjak és megpróbáljak kialakítani egy olyan kombinációt, ami a pénztárcának is megfelel majd. :)

Új hozzászólás Aktív témák