Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy gépet összerakni kifejezetten játékra! 190 ezerért+10.000 pluszba, ha ezen a többleten jobb videokártyát vagy processzort lehet vásárolni. Magyarul MAXIMUM 200 ezer. Azt szeretném elérni, hogy a mai játékok minden probléma nélkül fussanak rajta Full HD natív felbontáson. Valamint legyen meg a kellő FPS. Régebbi játékok szintúgy maxon .Gondolok itt A 2010-es vagy előtti játékokra (főleg a GTA IV) Ezen kívül lenne három konkrét játék, amivel játszok, játszanék ahol számít az fps és szint úgy szép grafikán. Wold of Tanks, Counter Strike:GO, CoD, . Programok közül a Photoshop esetleg Sony Vegas.
    A videokártyán, processzoron nem szeretnék spórolni. Főleg ezekre tenném a hangsúlyt. Hangkártya nem kell.
    Későbbi fejlesztés lehetőségem legyen. (videókártya, proci, RAM)
    Billentyűzet, egér van. Monitor lesz. :B

    Előre is köszönöm!

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok

    Kifejezetten játékra próbálok összetenni egy gépet. Több helyről kapok tanácsokat eddig kettő van.

    Az egyik az itteni juve600 volt: (köszönöm a segítséget)
    - Asrock B85M PRO4 alaplap
    - Bitfenix Merc Alpha Midi - fekete számítógépház
    - Chieftec CTG-500-80P dobozos táp
    - Intel Core i5-4570 processzor
    - Kingston HyperX 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3K2/8G memória
    - MSI R9 270X 2GB DDR5 R9 270X GAMING 2G videokártya
    - Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW SSD meghajtó .
    - Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3 merevlemez

    Illetve ez egy összerakott:
    - Intel Core i5- 4570S 3.6GHz turbo, 4. gen, 4mag
    - ASUS B85M-G alaplap, USB 3.0, PCI- E 3.0, SATA- 3
    - 8GB Kingston HyperX 1600MHz DDR3 memória
    - 1TB 7200rpm merevlemez, 24x Samsung DVD- RW
    - 120GBí Samsung 840 SSD meghajtó
    - nVidia GeForce GTX 660 2GB DDR5 grafika
    - Cooler Master Centurion 610 ház, 600W tápegység

    Nem tudom az utóbbiról mi a vélemény? Ennél többet is ki lehet hozni 200 ezerből? Esetleg egy jobb vidi kártya vagy proci? :F

    Ismétlem játékra lesz. Szeretném a pár évvel ezelőtti játékokat maxon futtatni. Illetve a Bf-4 el is játszanák jó grafikán!

    Előre is köszi megint! :R

    [ Szerkesztve ]

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    válasz membrandj #67238 üzenetére

    Értem. Mivel nem igazán értek hozzá ezért vagyok kíváncsi a véleményekre.
    Azt írtad hogy az s= csökkentett órajel ez azt jelenti hogy mikkor igénybe veszed akkor 3.6 GHz felugrik DE ha nem veszed igénybe akkor 2.9 GHz-re visszaáll. Nem értem ismét naivan ,hogy ez mért probléma. Mért kéne neki pörögni folyamatosan illetve fogyasztani. ( Sorry ha nagy baromságokat irkálok :D )

    http://ark.intel.com/compare/75043,75045,75044

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    válasz Grave_444 #67242 üzenetére

    Rendben. Akkor erre kezdek hajolni.Nekem is szimpatikus ez az összeállítás de csak két problémám lenne.

    Az Asrockról csak rosszat mondtak. Viszont azt mondták ,hogy ez konkrétan azért jó mert B85M-es mert tudom fentebb húzni BIOS- ba. Viszont evés rajta hely amire nem tudnák építkezni azaz későbekibben bővíteni. Nem tudom esetleg valami más márka?

    Illetve az amit ajánlottak erőteljesen hogy NVIDIA GeForce GTX 660 legyen. Nem tudom mi erről a véleményetek. Mert elégi lehúzták ezt a kártyát. Vagy valami más tipp?

    A többre azt mondták ,hogy tényleg jó! :))

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok (megint!)

    Rájöttem ,hogy baromságokat irkáltam "előbb". :W Nem 200.000 ezrem lenne rá hanem 220-230 ezer. Ebből kéne ismételten kihozni egy kifejezzen játékra használt gépet.

    Az elvárások:
    Minden fusson. A 2010- 2012 játékok fullHD
    A maiak is jó lenne ha magas grafikán gondolok itt például: Battlefield 4
    Programok: Photoshop esetleg Sony Vegas.

    Egér, billentyű van. Hangkártya nem kell. Monitor lesz.

    Esetleg tudnátok valamit jó konfigot ajánlani?

    Eddig kaptam egy ilyen konfigot nem tudom mi a véleményetek róla? (házikó nincs hozzá!)

    Processzor: Intel Core i5-4670 3.4GHz LGA1150
    Alaplap: ASUS H87M-PLUS
    VGA: Sapphire Radeon R9 280X Dual-X OC 3GB 384bit DDR5 PCI-E 11230-00-40G
    RAM: Kingston 8GB 2X4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3K2/8GX
    SSD: Samsung 840 Evo 120GB SATA3 Basic MZ-7TE120BW
    HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 WD10EZEX
    ODD: Samsung SH-224DB
    Táp: Chieftec 600W CTG-600-80P

    Összesen: 223 800 Ft

    Tanácsokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    válasz membrandj #67266 üzenetére

    Nem olyan monitort szeretnék.

    ASUS VN247H Monitoron gondolkozok. Véleményed?

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok! :)

    Egyszer márt írtam félével ezelőtt ide. Sajnos akkor elmaradt a gép vásárlás de most úgy hozta a szerencse, hogy visszakapom a 2 évvel vásárolt laptopom árát. I love you Lenovo <3 :DD

    Így most alkalmam lesz arra, hogy bruttó 210 ezer forintért asztali gépet vehessek.

    Kifejezetten gamer gépet szeretnék csinálni! BF4, Fry Car3, Counter Strike, World of Tanks, GTA IV
    Ezeket high grafikán (akár a régebbieket ultrán) játszani, anélkül hogy félnék mikkor kezd el szaggatni az egész. Valamint a jövendőbeli játékoknál se kelljen "parázni" és a megfelelő fps-re is szükségem lenne. S majd ha eljön az idő, fejleszteni is lehessen. Úgyhogy a videokártyára és a porcira tenném a fő hangsúlyt.

    Programok közül egyedül ami jó lenne az a Sony Vegas, PhotoShop.

    A házat nem szeretném túl bonyolítani max 10 ezer szerintem bőven elég rá. Lényeges, hogy jól szellőzőn. Egyet kinéztem nem tudom mi a véleményetek: IBOX Force 1804 (forma világra)

    Egér, billentyűzet van. Hangkártya nem kell. Monitor meg ráér mert úgyis indéglenes lesz addig.

    Pár ismerősömet is megkértem erre, csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. ( Amiket ők csináltak feltenném és komolyan kíváncsi lennék mi a véleményetek róla) Bocsi a túlizgulásomért de egyszer lesz ilyen az életemben és nagyon megakarom választani, hogy milyen legyen az a bizonyos GÉP. Értitek...

    Előre is köszönöm.

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    válasz juve600 #81420 üzenetére

    Értem, egész jónak tűnik. Olyan kérdésem viszont még lenne, hogy ehhez a processzorhoz elég a gyári vagy érdemes lenne rá külön hűtött venni. Egy Cooler Master Hyper TX3 EVO RR-TX3E-22PK-R1-ra gondoltam. Vagy fölösleges lenne? Illetve azt, hogy a későbbiekben szerinted ez még elviselne majd egy ssd-t? Az Asrock amúgy jó vétel lenne? Azt olvastam, hogy ez nem tuningolható. Alaplaphoz még annyit se értek mint a többihez csak sok ember rögtön nekem esett a gigabyte alaplapokkal. Vagy ha még rádobnák néhány ezret akkor jobbról is beszélhetnénk? De ha szerinted jobb ez akkor áldásom.

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok!

    Na elvileg megszületett a két lehetséges konfig a 210 ezres keretből. (Köszönöm az itteniek segítségét! )Már csak dönteni kéne és a héten megveszem. :))

    Szerintetek is jobb vétel lenne a GIGABYTE GV-R928WF3OC-3GD R9 280 3GB GDDR5 PCIE mint a MSI GTX760 2GB DDR5 N760 TF 2GD5/OC ? Vagy másban gondolkozzak? Kifejezetten játékra lesz. Max még pár ezret ki tudok adni még videokártyára.

    1 .verzió:

    Asrock H97M PRO4
    Intel Core i5-4590 3.30GHz
    GIGABYTE GV-R928WF3OC-3GD R9 280 3GB GDDR5 PCIE
    Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CML8GX3M2A1600C9B
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    FSP 550W Raider S 550 80+
    Corsair Carbide 200R

    207.025 Ft

    2. verzió:

    GIGABYTE GA-H97M-H3D
    Intel Core i5-4590 3.30GHz
    GIGABYTE GV-R928WF3OC-3GD R9 280 3GB GDDR5 PCIE
    HyperX 8GB Savage DDR3 1600MHz CL9 KIT HX316C9SRK2/8
    Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX
    FSP FSP500-60APN 85+ 500W OEM
    Corsair Carbide 200R

    205.522 Ft

    A monitor egy LG IPS MONITOR MP55 lesz.
    Az SSD később.

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    válasz Patás54 #83585 üzenetére

    Szia.

    Én is elsőnek ezt a videokártyát néztem ki elsőnek. Aztán meggyőztek hogy helyette inkább egy:
    ASUS R9 280 3GB GDDR5 DirectCU II TOP válasszak amit egyáltalán nem bántam meg. Nagyon halk illetve amivel eddig játszottam max grafikán GTAIV, WoT bőven vitte. A SpeedFan szerint alig emelkedett a hőmérséklete. Szóval a hűtésre sem lehet panasz. Szerintem ez a legjobb vásár lenne ebben az árkategóriában.

    :C

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok tagtársak!

    Egyik barátom most szeretné magát meglepni egy asztali számítógéppel. Keret rá 230 ezer forint. Ebben a monitor árra is benne van, +/- 10 ezer forint még belefér.

    Egyáltalán nem ért a gépekhez de azt tudja hogy játékra szeretné szánni. (CoD, BF, GTA) Lehetőleg magas grafikán fix fps-el.

    Én elsőnek egy LG 22MP55HQ monitorral indítanák.

    Nem tudom ti mit raknátok össze?

    A válaszokat előre s köszönöm :) :R

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új gép összerakásán gondolkozom. Az új gépet játékra használnám első sorban a legjobb felbontásban akadás mentesen! (GTA, WOT, BF, AC) Illetve videó szerkesztésre (Sony Vegas)

    Adtam egy esélyt az AMD VGA-nak ( ASUS R9 280) de úgy éreztem nem az igaz ugyhogy maradnék nVidia vonalon. Előző gépembe intel cpu amd vga volt. Nem mindig jött be ez a párosítás.

    Alkatrésszel a régi gépemből nem rendelkezem :)

    A gépet olyan 2-3 évre tervezném ezért szeretném ha a jövendőbeli játékok se okoznának neki akadályt.

    A keret 200 ezer forint. +10 ezer forint ha az annyival jobb lenne. :K

    Monitor (LG 22MP55HQ) , egér, billentyű van.

    A válaszokat előre is köszönöm.

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Főleg játékok! Néha esetleg kisebb videó szerkesztési munkák. (pl.: WoT, GTA, ACU ) A gépet olyan 2- 3 évre tervezném szóval a kijövő játékok se jelentsenek neki gondot.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    LG 22MP55HQ-P 21,5" IPS LED Monitor

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre.

    4. Mennyi a kereted rá?
    200.000 Forint +/- 10.000 Forint

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Eddig AMD VGA volt de váltanék az nVidia irányába Intel CPU-val. Gépházra nem szívesen költenék nagyon. Sima fekete esetleg valami plexi üveg oldalú.

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    válasz dugo_ #125858 üzenetére

    Köszönöm a segítségedet.

    Jelenlegi gépembe ez van:

    - ASROCK H97M Pro4
    - INTEL Core i5-4590
    - ASUS R9280-DC2T-3GD5
    - CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600MHz
    - WD Blue 1TB
    - FSP 550W Raider S 550 80+
    - CORSAIR Carbide Series 200R

    Igazából amit én csinálgatok hobby szinten a Sony Vegasba arra ez is úgy ahogy jó.
    De érzem, hogy a játékok egyre jobban fogják.

    Sajnos ez az AMD VGA és Inel CPU nem jöt be párosításnak. Ezért is gondoltam, hogy maradok az nVidia és Intel vonalon.

    Videokártyára mit ajánlanál?
    Későbbiekbe fejleszteném a gépet de a proci húzását nem szeretem.
    SSD jelenleg nem lét fontosságú. Az a későbbiekbe is ráérne.

    Így esetleg már konfigot ajánlanál?

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    válasz MZsoltee #125864 üzenetére

    Szia!

    Tudlak esetleg privátba keresni, hogy ne telítsem a toppikot? :U

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jelenlegi gépemet szeretném kicsit "húzni":

    - ASROCK H97M Pro4
    - INTEL Core i5-4590
    - ASUS R9280-DC2T-3GD5
    - CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600MHz
    - WD Blue 1TB
    - FSP 550W Raider S 550 80+
    - CORSAIR Carbide Series 200R

    Azon gondolkoztam, hogy érdemes lenne egy ugyanilyen VGA- t keresni és azt beletenni. Éreznék különbséget? Gondolom akkor a teljesítmény miatt új táp ill. alaplap kéne. Meg egy új ház, hogy elférjen.

    Szerintetek érdemes belevágni vagy inkább teljesen újat tegyek össze? Arra a keret 200 ezer lenne.

    Főleg játékra használom.

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

  • E34525

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sajnos a gépembe a videokártya ( ASUS Radeon R9 280X DirectCU II 3GB) ill. a táp ( FSP Raider S 550) tönkrement a napokban... igy kényszer előtt vagyok. Vagy a maradék alkatészből élek vagy teljesen új gépet rakok össze. :W :W :W

    1. Mire fogod használni a gépet?

    Kizárólag játékra! (WoT, ACU,)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Alaplap: ASRock H97M Pro4
    CPU: Intel Core i5-4590
    RAM: Corsair Vengeance LP 8GB DDR3 1600MHz
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD1EZEX
    Ház: Corsair Carbide 200R

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    VGA, Táp (ha régire építek)

    4. Mennyi a kereted rá?

    Ha csak táp ill. vga akkor 80k. (Ha pár ezerrel lehet venni jobbat is az még belefér. )

    Ha teljesen új gép akkor 200k

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása?

    LG IPS LED 22MP55

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?

    Videokártya vonalon visszatérnék az nVidiához.

    Segítséget előre is köszönöm! :R

    Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

Új hozzászólás Aktív témák