Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mTomir

    újonc

    Hello!

    Mindenki nagy meglepetésére én is asztali gép összeállításhoz szeretnék tanácsot kérni.:)
    Próbáltam a kommentek alapján tájékozódni, de egy komplett gép alkatrészeinek összeállítása túlmutatna rajtam, így a segítségeteket kérem:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Alapvetően 3D-s tervező programokkal dolgoznék (PTC Creo 2, Autodesk Inventor, SolidWorks újabb verziók), valamint ezek numerikus szimulációs (végeselemes) moduljaival (ehhez hozzájön esetlegesen egy Ansys is).
    Játszani, filmezni is szeretnék rajta, de ezek csak alárendelt követelmények lennének az előbb említett programok megfelelő futása mellett.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Monitor: Samsung SyncMaster S22B150, natív felbontása: 1920x1080, ezt ki is szeretném használni.
    USB-s egér+billentyűzet.
    Ezeket a régi laptopomhoz (csak referenciaként: Acer Extensa 5635G) vettem, de már azzal a céllal, hogy a jövőben egy asztali géphez felhasználhassam őket.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépház, és minden ami azon belül van:D
    Kicsit pontosítva:
    -Amin spórolnék, az az SSD lenne (de ez szubjektív, ha nagyon ajánljátok, hogy mindenféleképpen legyen, akkor nem ellenkezem)
    -Optikai meghajtóból csak a legegyszerűbb DVD íróra lenne szükségem
    -HDD-ből minimum 750 GB-osat szeretnék
    (Másodlagos szempont:
    -Legyen viszonylag halk)

    4. Mennyi a kereted rá?
    200.000 Ft-nál nem több.

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • mTomir

    újonc

    válasz membrandj #62195 üzenetére

    Köszönöm szépen a gyors választ. Annak még utánanézek, hogy inkább CPU-, vagy inkább RAM-igényesek a progik, de amennyire én tudom, a RAM-ot talán jobban zabálják. Mindenesetre köszi, hogy alternatívát is írtál, innentől azt hiszem már boldogulok:D

Új hozzászólás Aktív témák