Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    Sziasztok!
    Elpusztuló laptopom után valami egyszerűbb asztali gép után néznék. Alap felhasználás mellett néha photoshop/egyéb képszerkesztés, valamint játékból a WoT. Ez utóbbi tudom picit speckós néhány szempontból, ami a nem túl bő 150 ezres keret szempontjából nem túl szerencsés... A laptopból kimentem a HDD-t, viszonylag korrekt darab, ezen kívül csak egy egerem meg egy billentyűzetem van... Hangfal most nem sürgős, ha kell fülessel nyomom. Szóval amit kinéztem jelenleg azok ezek lennének, de előre bocsátom, nem vagyok nagyon otthon ezen a téren (sem):
    - G3258
    - Gigabyte GV-N75TOC2 GTX750Ti
    - Corsair 8 Gb
    - valami alaplap... nem tudom húznám-e a procit, én alapjáraton ezt az Asus lapot néztem ki. Megköszönném ha ajánlanátok olyan lapokat, amik bírnák a proci húzását (egyelőre nem tervezem, de ne kelljen emiatt kétszer is lapot vennem, ha majd mégis; ártól függ, ha belefér akkor okés)
    - FSP Hexa+ 400 watt
    - 30 ezerért vannak belépő monitorok, nekem ezek megfelelnek szerintem (20-22 coll full hd), például ez
    Ez eddig 130 ezer, van még húsz, amibe bele kellene férnie
    - valami valami egyszerű háznak
    - esetleg még egy 60 giga körüli ssd-nek (nem létfontosságú, ez utólag is belemehet, most az a lényeg, hogy legyen egy gépem amit be tudok kapcsolni, mert barátnőm laptopjáról vagyok, és hát gép nélkül nem nagyoin tudok meglenni... Meglévő HDD-re egyelőre fel tudom rakni a rendszert, SSD-t meg esetkleg utólag is tudok belerakni, de ha most belefér a kretembe, akkor megvenném.)
    Remélem nem voltam túl hosszú, elnézést! Köszi előre is a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz SyMbioTe #114715 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ, jó lesz ez a G4400-as konfig. Köszönöm!:-)

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    G4400 és G4500 közül megéri az utóbbi azt a párezret? WoT-ozni lenne a gép.

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz Sebaj Fóbiás #114884 üzenetére

    Köszi a gyors választ, SyMbioTe neked is!

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Köszönöm a segítséget srácok, tegnap megjöttek az alkatrészek és össze is raktam az általatok ajánlott egyszerű kis gépet (G4400, GTX 750Ti, H110M stb.).
    Ez az első gép, amit teljesen saját kezűleg szereltem össze, szóval ezért is örülök, mint majom... :-) )
    Nagyon köszönöm a segítséget, igazán rendes kis közösség ez, ajánlani fogom másoknak is! :-)

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz #72487936 #127648 üzenetére

    WoT-nak nem kell sok, a G4500-4600 simán jó, meg mellé egy 1050Ti. CoD-fal nincs tapasztalatom.

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    ASRock H110M-HDS lapba mi az a proci, ami még nyugodt szívvel belepakolható? Most egy G4400 van benne, picit upgradelni szeretném a konfigot, egyetlen játékot futtatok (WoT), nincs is tervben más, a 2-4 mag bőven elég, nem kell nekem dinnye. :-) 100k-t szánnék proci+VGA-ra, utóbbiból valami 4 gigás 1050Ti bőven elég lenne, prociban nem igazán tudom, mi lenne jó döntés, i3 63xx, 73xx?
    Játék fórumában ajánlották, hogy várjak márciusig, hátha addig kijönnek olcsóbb 8.gen lapok, csak akkor az is kellene új, a keret meg véges...
    Nem sietős egyébként a dolog, csak érdeklődöm.

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz palfitom #128207 üzenetére

    Azt mondod nem éri meg mondjuk egy i3 6100? Nem egy mestermű a WoT motorja, és ugyan már nem kizárólag egy magot használ, de még mindig szereti az egy magon a magas órajelet. Pontosan ezért nem gondoltam pl. i5-re, mert nem tudnám kihasználni azt, amiben tényleg jó.

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz Graphics #128212 üzenetére

    Fentebb jeleztem, hogy nekem inkább egy magon kellene a nagyobb teljesítmény, tudtommal ebben az i3 6100 jobb, de javítsatok, ha nem így van.
    Értem én, hogy "általános" gémingre az i5 jobb lenne, de nekem a sutyerák WoT-ra kellene, semmi másra.
    (Tessék jelezni,m ha kínai a billentyűzetem és nem érthető, mire gondolok. Meggyőzhető vagyok bármiről, viszont ez az i5 szerintem tévút, de mondjátok, ha nem!)

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz dugo_ #128216 üzenetére

    Igen, jön az új motor, ezért is írtam, hogy csak érdeklődöm.
    Nincs tipródás, egy keret van, többet nem ér nekem a játék, ennyiből akarom a legjobbat kihozni.
    Nem veszélyes kihegyezni egy játékra, mert ezen kívül csak böngészés az, ami feladata lehet a gépnek...

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Üdv! Szűk két éve ajánlottatok nekem egy low-budget konfigot, e fölé szeretnék lépni egy picivel. Tényleg nem akarok nagyot ugrani, nincsenek extrém nagy igényeim.

    Jelenlegi:
    ASROCK H110M-HDS
    INTEL Pentium G4400
    GIGABYTE GV-N75TOC2-2GI GTX750Ti 2GB GDDR5
    HyperX 8GB Savage DDR4 2133MHz CL13 (2*4GB kit)
    ADATA 128GB Premier Pro SP920
    FSP Hexa+ 400W
    LG 22MP48D-P

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Alap netezés plusz egyetlen játék, a WoT. Ha 2-3 évig elketyeg a gépezet, mint a mostani, már elég nekem. (Ezt meg megkapja apám az ezeréves A8-5600K konfig helyett netezgetni.)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    SSD, táp (? elég lesz-e a tervezett konfighoz, ld. lentebbm szerintem nem...) + perifériák

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? (Mögé írom, mit néztem ki.)
    - lap - ASROCK H310M-G/M.2
    - proci - INTEL Core i3-8100 3.60GHz
    - VGA - 1060 6 Gb, konkrét típusban mindenképp szeretnék segítséget
    - HDD - best buy WD10EZEX 1TB 3.5" 7200 rpm 64 MB
    - táp - no itt kérdés, hogy elég-e a 400W-os kis Hexa, vagy legyen mondjuk egy 85+ 450W, netalántán ugyanez 500W-tal?
    - házikó - nincs nagy igényem, elől vagy felül legyen minimum egy USB3 csati, méretben viszont az alábbi a max lehetőségem: 24cm*42cm*50cm (SZÉ*MA*HO); amit kinéztem, az COOLERMASTER Elite 342 USB 3.0
    - hűtő - kell-e a procira, vagy elég a gyári? Házba mindenképpen kellene venti, mert szűk a helye, és csak hátrafelé van kivezetése, a fentebbi házikó mellett 3-3cm marad a két oldalon, ez nem túl sok egy alapos szellőzéshez, a jelenlegi konfignál is észreveszem így nyáridőben (panel...), hogy bizony felmelegszik a házikó a szűkös térben
    (- esetleg egy kényelmesebb egér a játékhoz, de ennek utánajárok majd a kisállatos topikban :) )

    4. Mennyi a kereted rá?
    A fentebbi dolgok VGA-tól függően olyan 220-230 körül megállnak. Mindössze annyi igényem van, hogy a WoT fusson el magasabb (nem extra-hiper-ultra) beállításokon fix 60fps-en (ezt a fenti konfig biztosan tudja), de ha azt mondjátok, kicsit többért (legyen 250) a fentinél érezhetően jobbat is össze lehet legózni, akkor hajlandó vagyok a fentinél többet is áldozni. Egyébként mindent újonnan szeretnék, PC-világban nem vagyok otthon a használt cuccokban (valszeg Ipon - remélem nem gond a "reklám").

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1080p, HDMI, ha a jövőben tervezek is venni, az max nagyobb lesz, de ugyanígy FullHD.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Igazából nem vagyok elkötelezett, így abszolút nyitott lennék egy Ryzen konfigra, de ha jól tudom az kényes a RAM-okra, márpedig az eszetlen árak miatt azt most kihagynám az építkezésből (vagy adjam el a 2*4-et és legyen 2*8, és akkor nem gond a platformváltás? Mondjuk nem érzem a jelenlegit kevésnek). Ugyanakkor szívesen meghallgatok minden véleményt, ötletet.

    Bocsánat a hosszért! :B

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz palfitom #133901 üzenetére

    Köszönöm válaszod! :R
    Akkor a táp marad. Ház valószínűleg az N200 lesz, a hűtőt még meggondolom.
    Köszönöm! :)

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Üdv!
    Remélem jó helyen teszem fel a kérdést, nem a klasszikus milyen gépet vegyek, de...

    Adott két konfig, első (ezt használom én):
    ASROCK B360M Pro4
    INTEL Core i3-8100 3.60GHz
    GIGABYTE GV-N75TOC2-2GI GTX750Ti 2DB GDDR5 OC PCIE
    Patriot Viper Elite 8GB 2666MHz CL16 (2*4GB)
    ADATA 128GB Premier Pro SP920
    Be Quiet Pure Power 11 400W CM
    Be Quiet Pure Rock Slim
    COOLERMASTER N200 házikó
    FullHD monitor
    Ez a gépecske tök jól megy, igazából semmi gondom vele. Netezés, PS, videó nézegetés, néha egy-két karika WOT (régen 1060-nal hardcore, ma már eseti jelleggel :DDD, nem fontos preferencia!). PS miatt érzésre néha elférne több RAM, meg sok böngésző tab megnyitva stb. Jövőben 4k monitor mindenképpen cél, felhasználás marad.

    Második konfig (ez apámé, régen enyém volt):
    ASROCK H110M-HDS
    INTEL Pentium G4400 3.30GHz 1151
    HyperX 8GB Savage DDR4 2133MHz CL13 KIT HX421C13SBK2/8, de a KIT-ből csak 1 db van benne, a másik meghibásodott, szóval jelenleg 1db, 4 giga!
    FSP Hexa+ 400W
    DEEPCOOL Smarter házikó
    FullHD monitor
    valamilyen SSD-n van az oprerndszer, meg 1 terra + 512 giga HDD van benne, ez a jövőben is maradna, illetve max kapna új és nagyobb SSD-t, illetve HDD-t (mindkettő SATA III jelenleg), de nem sürgős
    Ebben a gépben döglődik az alaplap (USB és hang kimenetek), a táp is viszonylag hangosabb darab (nincs baja, kitűnően teszi a dolgát évek óta, de alapból picit "traktor"), a RAM is kevés stb. Szinte csak netezésre meg videó/stream nézésre van és lesz is használva. Fontos lenne, hogy minél csendesebb legyen.

    Na most kérdés, melyik gép mennyire fejleszthető valamennyire időtállóan (2-3 évre legalább)? Illetve ti mit csinálnátok, mert:
    - az első konfig nekem tök jó, némi RAM-upgrade persze elfér, de nem tudom 4k-hoz (tényleg csak PS meg netezés) kell-e még fejleszteni?
    - a második konfig biztosan változna a döglődő lap miatt, itt vajon lehet-e még néhány új alkatrésszel valamit varázsolni, esetleg a használható alkatrészeket eladni és beforgatni egy teljesen új konfigba, vagy...
    - ...vagy esetleg adjam oda faternak az első konfigot, én meg jól kérek tőletek egy ajánlatot a korábbiakban már említett, nem túl hardcore PS-ezős, netezős gépre (első konfig helyett)? ;] :)
    Tudom kellene keretet is mondanom, de mivel még én sem tudom mit akarok pontosan, inkább úgy kérdezném, hogy a fenti két konfigra és felhasználásra a tili-tolikat is beleszámítva szerintetek mi a legolcsóbb megoldás (együttesen a kettőt számítva)? Bennem van a kisördög egy teljesen új saját konfigra, de közben meg elvileg nagyon nagy szükségem nem volna rá, fater gépét viszont mindenképpen cserélném...
    Bocs a hosszért.
    szerk.: márka preferencia nincs

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Szeretnék egy újat összerakni, meglévő alkatrészekkel is legóznék.
    1. Mire fogod használni a gépet? - tartalomfogyasztás, kis Photoshop, heti pár óta WOT, de! szeretném meghagyni a lehetőséget arra, hogy kezdő-hobbista szinten videókat dolgozzak fel - abszolút nem elsődleges szempont, de szeretném, ha a későbbiekben esetleg ebbe az irányba tudnám fejleszteni a masinát (kérdés: mi "kell" videó vágás-szerkesztéshez, inkább sok RAM, vagy erősebb egy szálas proci, vagy pont hogy inkább sok szál stb.?; action cam-mel készítenék videókat, ezekből részleteket kivágni, összefűzni, go youtube)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Ház: Coolermaster N200 (ablakos)
    Táp: BE QUIET! Pure Power 11 CM 400W Gold
    Hűtő: BE QUIET! Pure Rock Slim
    SSD: ADATA 128GB Premier Pro SP920
    HDD: WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA WD10EZEX a jó öreg igásló :)
    VGA: GIGABYTE GV-N75TOC2-2G (erről kövi bekezdésben)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - alaplap
    - proci
    - RAM - 16 gigát szeretnék legalább
    - VGA - jelen pillanatban ugye az öreg 750Ti van; pillanatnyi igényeimnek elég, de ha a) egy új proci magában tudja ezt a teljesítményt, akkor nem rakom bele, b) később ha szükség lesz külön VGA-ra, akkor nyilván veszek valami combosabbat; szóval lényeg a lényeg, ha kell akkor itt van :DDD kérek ajánlást a jövőbeli videó feldolgozós vonalat tekintve, hogy kb. be tudjam lőni mire kell számítanom, de jelen pillanatban, még biztosan nem ruházok be komolyabb VGA-ra
    - SSD - jelenleg szépen ketyeg az ADATA, semmi problémám nem volt/nincs vele, múkod, de nyilván öregszik - tervezek majd egy 1 terra körülit rendszer + progik + szükséges fájloknak (ld. PS képek vagy esetleg későbbiekben videóknak), de jelen pillanatban nem létfontosságú - mindenesetre azért kérek ajánlást! Lehet SATA, M.2, bármi, amit a lap elbír!
    - házventi - jelenleg 3 db Coolink SWIF2 1200 van 3 db a házikóban, valamelyik már csapágyas lehet. Nincs különösebb kívánalmam, ha ugyanúgy teszi a dolgát mint a jelenlegi Coolink, nekem az bőven elég, kérek ajánlást!
    4. Mennyi a kereted rá? - ezattó'függ... Mivel szeretném a későbbi fejlesztés lehetőségét nyitva hagyni, így nyilván nem valami dzsunka fapad lappal indulnék, de abszolút nem highend vonalon mozognék. Valami időtálló, jó iparos konfigra vágyok a fenti igényekkel, paraméterekkel. 100-150ezer...? Aztán mondjátok ha kevesebből is megoldható, avagy több kellene rá... Ez az összeg a lap+proci+RAM+ventire szánva (tehát a jelenleg éppen szükséges dolgokra; a későbbi "videós" fejlesztés nem ebből a keretből történne).
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? - jelen pillanatban FHD (LG 22MP48D-P), de szeretném meghagyni a lehetőségét upgrade-nek 1440p-re vagy nagyon maximum 4k-ra; ebből ha fel tudtok világosítani, hogy egyrészt maga monitor mi ajánlott (24-27 coll), másrészt ehhez mi kell ami ki is szolgálja (VGA), azt megköszönném, de ha nem akkor sem fogok megsértődni :DDD
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? - jöhet bármi, csak időtálló, jó iparos konfig legyen :B
    Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? - jöhet, ha tényleg érzékelhetően többet ad, mint az új/frissebb, de gyengébb társa, akkor nem zárkózom el a használttól

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz SyMbioTe #178913 üzenetére

    Köszönöm!
    Ventiből van esetleg ami hasonló árban, de jelentékenyen csendesebb?

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák